Имунизационен паспорт?

  • 12 742
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
Здравейте момичета!
Пиша тук защото се надявам, че ще го видят мами, които живеят в чужбина...
Понеже трябва да заминаваме да живеем в Германия следващия месец и доколкото разбрах трябва да преведем и легализираме имунизационните паспорти на децата.
Да, ама такова чудо в БГ вече не се продава и ние имаме само картоните.
Някой ако е вадил наскоро и може да ми каже с какво може да се замени този паспорт, от агенциите ми казват някакво удостоверение за направени имунизации, но нашата лекарка не иска да измисля нищо такова. А аз нямам бланка да й занеса да попълне..
Има ли някой подобен документ за имунизации?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Я не си харчи парите за преводи и легализации, в картоните не пише ли кога какво е слагано? Освен като дойдете тук и ви издадат местен да нанесат предишните имунизации....Аз утре ще водя малкото на имунизация и мога да питам нашата лекарка, ако не ти е прекалено късно....

# 2
  • Мнения: 1 687
Здравей. Когато ние тръгнахме за Германия взех картона й от личния лекар. Той само ми каза латинските наименования на ваксините и че всички за в момента са сложени. Тук я заведох на преглед защото трябваше да я пусна на детска градина. Когато отидохме ме попитаха дали са и направени всички прегледи за възраста и какви ваксини са сложени. В една малка книжка жълта на цвят ( също като нашите имунизационни паспорти от  едно време) нанеси всички ваксини и дали е боледувала от шарка и т.н. До сега ваксините са 1:1 с Бг . Сега има някаква на 5 години за която аз също се притеснявам защото не знам каквае. Допълнителна ваксина има за рубеола за момиченцата. В Бг е на 12 години. За сега и аз търся немски имунизационен календар.  Ако има нещо друго питай. И успех с адаптацията   bouquet

# 3
  • Мнения: 154
Здравей, това което аз направих, когато заминахме за чужбина беше да взема здравния картон на детето от педиатъра, който бе нанесъл всички направени ваксини от раждането до момента. Картона го занесох в ХЕИ на ул. "Опълченска" от където ми направиха имунизационен паспорт с ваксините, валиден за чужбина, без да е необходимо да се превежда и легализира, формуляра е на бг. и английски език. Можеш да се обадиш в ХЕИ да ги питаш дали все още те са инстанцията издаваща този имун. паспорт или има промяна.

# 4
  • Мнения: 1 004
Благодаря ви. Всъщност аз точно това направих днес - в картоните провери личната че всички ваксини са нанесени и се обадих в ХЕИ където ми казаха, че могат да извадят такъв документ за чужбина, но незнаех че не трябва да се превежда. Това ще е супер. Иначе една легализация и превод са ми 50 лв за имун. паспорт. А там ми казаха да занеса паспорта на детето и картона.

# 5
  • Мнения: 1 726
Удостоверение от ХЕИ вадих преди 3 години, написаха ми го на английски. Сега обаче ми казаха че този имунизационен паспорт е задължителен, така че провери ако можеш. Имунизационен паспорт с подписи и печати взех от някаква приемна на здравното министерство в София , някъде в центъра. Дадох го заедно с картона на детето на педиатъра, той вписа вътре ваксините и после го дадох за превод и легализация.

# 6
  • Sofia/Scotland
  • Мнения: 7
Здравейте на всички!Да ви кажа аз какво направих съвсем наскоро и не беше никак скъпо.Купих имунизационен паспорт/има ги в почти всяка книжарница за консумативи и разни формуляри/-малка бяла книжка със зелен надпис.Занесох я на личната,тя по картона нанесе вси4ки сложени ваксини,подпечата го.После занесох имунизационния паспорт за превод на съответния език и това беше.Струваше ми само 10лв-за превода.Поискаха ми го тук при записването на детето в училище и нямаше никакъв проблем!Дано сам ти от полза,дръж ни в течение.   bouquet

# 7
  • Мнения: 977
Наскоро и аз бях пускала тема с подобно запитване:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286691.0;all

Най-добре, обаче, да питаш майките в немската темичка какво точно ще ти трябва и как са процедирали те.
Лично аз стигнах до извода, че не е било нужно да пилея нерви и излишни пари за да издам имунизационен сертификат на детето, защото такъв се изисквал за студенти, работещи и т.н.
Да не говорим, че бяха ми нанесли и грешно ваксините...

Това, което тогава знаех бе, че инстанцията, която единствена издава международен имунизационен сертификат, е Столична регионална инспекция за контрол и опазване на общественото здраве /СРИОКОЗ/.
Документа се издава от дежурният лекар/.
Преди няколко месеца струваше 33лв.

Успех!

# 8
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Когато ние пътувахме извадих удостоверение от ХЕИ, изписват всички ваксини на английски и датата на тяхното поставяне. На мен лично ми свърши работа преди години,сега не знам дали няма нещо ново, попитай личната ви лекарка или ХЕИ.

# 9
  • Мнения: 421
просто се обадих на педиатърката ни,тя ни ги продиктува по телефона и готово.изобщо не са ми искали никакъв имунизационен паспорт

Общи условия

Активация на акаунт