Напикаване

  • 474
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте
Синът ми е на 4 години и повече от една година сме без памперс. Няма проблем през деня - обслужва се дори сам. През нощта обаче понякога се напикава. Ако го събудя към 3 часа и го накарам да пишка, после нямаме проблем на сутринта. Като той не винаги се напикава, дори да не е ставал през нощта. Аз обаче няма как да знам дали ще издържи или не. Имам притеснения че ако ги вдигам всяка нощ ще привикне че през нощта трябва да пишка и никога няма да преодолеем този навик. Моля за препоръките ви - да го събуждам ли през нощта или да приема, че понякога ще се напикава и да чакам по естествен път да го преодолее.
Поздрави и благодаря

# 1
  • Мнения: 298
Аз мисля,че с времето ще го преодолее.И на нас ни се случваше понякога да се изпуска нощем(до към две години и половина),въпреки че без памперс бяхме още от годинката и през деня нямаше проблем.Карах я да се изпишква преди да легне и само ако се пробудя през ноща я питах дали и се пиша.Чувала съм ,че понякога това нощно напикаване може да продължи до седем годишна възраст.Потърси лекарско мнение за да си по спокойна.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 15:04 от miminca

# 2
  • Мнения: 4 511
И аз започнах да го вдигам да се изпишка моя хубавец, иначе задължително сутринта е с напикани гащи.  Confused Не мисля, че е проблем засега (аз самата ставам по 1-2 пъти всяка нощ до вецето  Crazy), но ако ти се тревожиш, можеш да говориш с педиатъра ви за това, или с хомеопата ви, ако имате такъв.  Peace

# 3
  • Мнения: 378
психолозите препоръчват да не се събужда детето да се изпикава - защото може след време да привикне и да се напикава сънувайки, че някой го изпишква.
лично ние върнахме памперса - цяло лято се стара детето и аз покрай него - и се побърках да пера напикани чаршафи, че и да го сменям по няколко пъти нощем. дойде студеното и върнахме памперса - и аз съм спокойна , и той. дори ми се събужда понякога със сух памперс - което е напредък. следобед по принцип спи без памперс - обикновено не се напикава.

# 4
  • Мнения: 1 103
И моят син като беше малък го вдигах да пиша всяка нощ .Просто като поотрасна малко по голям ставаше сам или издържаше до сутринта.Сега малката като и се приходи почва да се гърчи в кревата че чак ме хващат лудите   #Cussing out  вдигам я пикае и се но тя  неще и с триста зора и молби свършваме работата.

# 5
  • Мнения: 1 691
Независимо от мъдрите съвети на психолозите, аз бих будила детето за пишкане (и го правя - макар че всъщност той се буди сам, аз само го доразсънвам и го слагам на гърнето). Голямо чудо, ако свикне да се буди през нощта за пишкане - повечето хора го правят Simple Smile А за да не сънува, че някой го изпишква, важното е детето да не пишка в просъница, а наистина да се събуди - да му се говори и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт