Как давате пюретата

  • 901
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Извинявайте предварително, ако темата не е за тук или на някой може да се стори скучна. Искам само да питам как давате плодовите пюрета - с лъжичка или в шише. Аз се мъча с лъжичка, ама трудно се справяме. Мислех да пробвам със шише, но пюрето е много гъсто и не става работата... Може ли да го разредя с 1-2 лъж. вода или мляко? Вие как правите? А кои плодове са най-подходящи за тази възраст? Да избера едно пюренце и само него да давам, или да ги сменям често?
Е това са ми въпросите. Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 12 545
Само и единствено с лъжица. Нормално е да се справя трудно. Лека полека ще свикне. Ако е много гъсто пюрето може да се разреди с малко АМ.

За другите въпроси отиди в подфорум Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата - там има много литература по въпроса.

# 2
  • Мнения: 140
На тази възраст не съм давала- започнах след 5-я месец. По принцип се започва с плодов сок ( ябълков) и захранване със зеленчуково пюре- най-често с картофено. Пюретата давах с лъжичка, ако са гъсти ги разреждай Peace

# 3
  • Мнения: 518
Ами то сега нали така се процедира - рано се дават пюретата. Док ме посъветва да давам и аз се съгласих, защото тя и без това не иска хуманата и ми се струва, че си остава гладна. Иначе почнахме първо със сок от ябълка, но док каза, че след това се дават само плодови пюрета и четвъртия месец се почва със зеленчуковите.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От самото начало давам с лъжичка-нормално отначало да не се справя,но постепенно ще се научи Hug
Всеки сам си избира кога и с какво да захрани Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От самото начало давах с лъжичка-отначало не се справяше,но постепенно свикна Hug
След като захраниш с различни плодове,редувай пюретата Hug
Всеки сам избира кога и с какво да захрани бебето си Peace

# 6
  • Мнения: 518
Сега видях, че темата ми се е появила два пъти. Извинявам се. Blush Нещо ми заби сайта, когато я публикувах и ми излезе грешка, затова повторих опита. Моля модератора да изтрие другата.

# 7
  • Мнения: 2 517
На три месеца въобще не сте за пловоди пюрета СПОРЕД МЕН.
Лично аз постъпих при захранването така: само с лъжица, която е удобна и за детето , и за мен от първото пюре. Плодовото пюре го смесвах с малко кърма, а в последствие с АМ или каша.

# 8
  • Мнения: 2 334
Ами то сега нали така се процедира - рано се дават пюретата. Док ме посъветва да давам и аз се съгласих

Мисля че си в голяма грешка Stop В последно време когото и да попиташ ще те посъветва да захраниш по късно или най рано 4 м. Peace

Иначе на въпроса ти само с лъжичка е най правилно според мен.Не се притеснявай лека полека ще се научи Peace

# 9
  • Мнения: 999
От начало давах с лъжица, но след това започнах със шише защото ставаше доста по бързо. За един месец обаче отказа пюретата от шише та пак си минахме на лъжица.

# 10
  • Мнения: 518
Ами то сега нали така се процедира - рано се дават пюретата. Док ме посъветва да давам и аз се съгласих

Мисля че си в голяма грешка Stop В последно време когото и да попиташ ще те посъветва да захраниш по късно или най рано 4 м. Peace

Иначе на въпроса ти само с лъжичка е най правилно според мен.Не се притеснявай лека полека ще се научи Peace
По принцип съм съгласна, че е много рано за захранване, но мисля, че хуманата не дава всичко необходимо на бебето, не е като кърмата. Затова започнах с пюретата от рано. Ако я кърмех нямаше да й давам нищо друго, но за съжаление кърмата ми внезапно спря и се наложи да минем на този тип хранене.

# 11
  • Мнения: 423
Трудно се справяте, защото сте малки още за пюрета и лъжици.  Mr. Green

А иначе, аз съм давала всички пюрета с лъжичка. Чувала съм, че някои ги дават и през шише, но не знам дали в този случай се разреждат с нещо или може би се ползва биберон с голям отвор.
По последните въпроси... както казах и по нагоре за тази възраст няма подходящи плодове, всичко освен кърма/АМ е неподходящо.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Още един глас за лъжичката  Peace

# 13
  • Мнения: 4 335
Давам само с льжица,никога не сьм опитвала сьс шише Peaceно на тази вьзраст не бих дала пюре,вьпреки,4е и ние бяхме на АМ Rolling Eyes

# 14
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Давам с лъжица  Peace

Общи условия

Активация на акаунт