поредната тема за проблеми в семейството

  • 8 914
  • 36
  •   1
Отговори
Историята ми е много дълга,ще пиша и ще допълвам после ако трябва.Женени сме от 3 години,гаджета бяхме още 3 преди това.Имаме детенце на 2,8 годинки.Всичко започна с глупавата му игра,която е на първо място за него.Не общува с мен,нито с детето.Ако поиграе с него за 5 минути вечер  е добре.Когато не е на работа ни казва "Айде излизайте,че да си играя спокойно"Вечер играе до 2,3-5 часа,става и ходи на работа,но гледа да приключи възможно най-бързо и пак засяда.Преди месец започна да получава смс-и обаждания,все подскачаше и криеше телефона.Един ден получи смс докато беше в банята,аз го прочетох,макар че никога не пипам личните му вещи,но тогава съмнението ме човъркаше.Пишеше нещо от сорта "Нямам търпение да се видим утре и да те нагушкам....."Питах го и каза,че някой му пишел,но незнаел кой,звъннал на тоя номер ама не му вдигнали-змаза ми очите.Набрах от моя телефон и на мене ми пуснаха смс "......ти ли си,пак ли от нов номер ми звъниш?"И аз вече побесняла искам да изкарам разпечатка,той се смути,как можело такова нещо,да се проверяваме,да си нямаме доверие.Аз спрях тогава,но не се отказах.И ето изкарах разпечатката и видях много позвънявания и смс-и.Още не съм му казала за това и много съм объркана.Излиза,че аз съм просто една чистачка,готвачка,гледачка и сервитиорка.Занимавам се с детето,у нас се прибирам само да спим,за да не тревожим принца.Ми аз мога и другаде да спя,но поне няма да хабя нерви по него.И излизам тъпата овца,която вечно му угажда,а той си ходи по други каки и аз каква съм в крайна сметка?Ние просто нямаме нищо общо,освен детето.Нито интереси,нито някакви семейни игри или ритуали или нещо,което да правим тримата.Ако ме няма дори няма да яде,понеже няма кой да му сложи масата.Сериозно мисля да се изнасям докато съм млада и с всички сили да се справя някак си.Разочарована съм от него,като го помоля да погледа детето ми отговаря "Аз щом ще гледам детето.ти за какво си ми тогава?"И още хиляди ей такива признаци,че всичко между нас просто приключва..................

# 1
  • Мнения: 884
Ако всичко е така, както го описваш, наистина сериозно се замисли, както казваш, докато си млада.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Каква е тази глупава игра? Допреди 4 години и ние имахме семейни проблеми, но започнахме и двамата да играем една и съща игра, и оттогава проблеми не сме имали за нищо.

# 3
  • Мнения: 200
Изглежда че проблемите между вас са сериозни. Но нямаш гаранция че ще намериш по-добър татко и по грижовен мъж. Моите впечатления са че повечето мъже са такива - егоцентрици, лицемери и комплексари. Ти сама си провокирала донякъде подобно поведение. Оставяй му детето и излизай сама или с приятелки. Ще не ще ще го гледа а ти няма да се чувстваш подценена и неоценена. Или може би просто е лош период за него - изтърпи го и му подай ръка. И все пак ако не може да се разберете, старите хора са казали - като не виждаш светлина в тунела веднага се премествай в друг.

# 4
  • на майната си
  • Мнения: 424
На колко е детето. Ти работиш ли?
По стряскащо е, че нямате никакви общи интереси. Преди как беше?
Като се прибере иди до магазина - сама, остави си телефона у Вас и се поразкарай час-два. Вечер за вечеря нещо малко за детето и така... Изживей се само като детегледачка, зарежи всичко останало и се позабавлявай - сама или с детето. Ако не му светне лампата -  bye.

# 5
  • на майната си
  • Мнения: 424
... Но нямаш гаранция че ще намериш по-добър татко и по грижовен мъж.

Аз в поста на авторката нито грижовен мъж съзрях, за баща да не говорим. По-добре сама или с някой който я цени, отколкото с п...ьо с недоизживяно детство. Игрите са си игри, който му е кеф да цъка, но се предполага, че съпруга и бащата имат приоритети и отговорности, които не започват с: 1. Комп. игра; 2. Комп. игра; 3. Всичко останало

# 6
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Там ти е била грешката-още отначало е трябвало да го включиш в грижите за детето...

# 7
  • Мнения: 22

 Като неще да "ти" гледа детето,ти що не му кажеш,че не си си го направила сама това дете ?!  smile3515
 Аааааамаха,той си е направил кефа веднъж и айде на компа.Връчи му детето само за 1 ден да го гледа,да оцени колко усилия трябват newsm53
а пък ти излез и разпусни някъде

# 8
Аз не разбрах къде е проблема - че ви свързва само детето, че той си има любовница или играенето на компа. Ти не беше ли забелязала, че нямате общи интереси преди да забременееш и да се ожените. От всяко гадже съпруг не се получава.
Както си го научила, така ще е. Продължавай да му слугуваш и да му освобождаваш територията, принц си го направила ТИ, изпълнявайки прищевките му. На твое място бих го подложила на терор, като за последно, щом така или иначе са се разкапали нещата. Никакви игри, да помага в гледането на детето и никакви смс-чета. Да си сервира сам или да умре от глад. Къде са ти били очите, като си го взимала? #Crazy

# 9
  • Мнения: 22 343
Охх, то вече да се чудиш какво да кажеш в такива теми.
Абе какви са тези мъже дето все пред компютрите киснат в играене на безумни игри. Нямат време за семейството от тях, но някак си намират време за любовница. Е аз това не го разбиравм. Ще приемаш човека до теб за даденост, да ти пере, готви и т.н. демек домашна помощница, но ще ходиш да си чукаш някаква си там и после хоп в къщи пред компа.
Ако имаш желание разговаряйте. Ако той има някакво желание за промяна, ок, макар че не виждам как. Щом няма, събираш си багажа, взимаш детето и се махаш.

# 10
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Моите впечатления са че повечето мъже са такива - егоцентрици, лицемери и комплексари. Ти сама си провокирала донякъде подобно поведение. 
е това като го чуя направо побеснявам какво значи ,че си е виновна за това,бе я лъжат,  и не я уважават,ми ако я бият пак ли ще е виновна, smile3515 smile3511те мъжете затова си го позволяват защото има такива разсъждения.а иначе девойката да се спасява докато е млада,а що се отнася до детето нем.писател ерих кестнер в романа "двойната лодхен"задава един въпрос "мислите ли ,че моите деца щяха да са щастливи в един нещастен брак"нека девойката си отговори на този въпрос и да действа.

# 11
е това като го чуя направо побеснявам какво значи ,че си е виновна за това,бе я лъжат,  и не я уважават,ми ако я бият пак ли ще е виновна, smile3515 smile3511те мъжете затова си го позволяват защото има такива разсъждения.

Аз съм жена, но смятам, че твърде често жената сама си е виновна. Бързане, липса на семейно планиране, сватби само заради бременност. Вкопчване в някой независимо от лошите изгледи, твърде голям стремеж към принцеска сватба и да се видиш в бяло. Виждам го у приятелки, прощават всичко, мечтаят за свадбено предложение и деца от видимо незрели, безотговорни мъже, и после ох какво стана. Вярно че любовта е сляпа, но жената носи по-голямата отговорност като носителка на нов живот и е длъжна да избира по-внимателно.

# 12
  • Мнения: 127
Аз бих постъпила по следния начин : първо един сериозен разговор , ако след него няма промяна , бих го зарязала и окото няма да ми мигне .Това, че имате дете не значи, че ти цял живот трябва да се измъчваш с такъв егоист до себе си .А и как ще расте това дете у дома с такива отношения помежду ви , защото ако сега не се промени , по-зле ще става , но по-добре не .
Желая ти успех , дано се променят нещата към добро и да не се стига до крайности. Hug

# 13
Ами ние докато бяхме гаджета се разбирахме перфектно,когато се роди детето ми помагаше,но само в началото.Всичко беше наред през първата година и после бавно се разруши.Аз му казах,че ако съм търсила само осеменител  съм щяла да си намеря.Все едно нямам душа,дори не ме забелязва в къщи.Ясно е,че обича детето,но само с една обич какво?Аз нямам ли нужда от внимание?Играта е някаква Лайн Ейдж нещо такова,постоянно се говори с руснаци от играта и се бият чудовища,направо вече незнам какво става с тия хора.Имаме и други познати,които играят,но само за разпускане,не са зачертнали семейството си,макар че така изглежда,но незнам дали е така наистина де

# 14
Чаках го 2 години да се промени,на въпросите ми отговаря"еее нали съм си в къщи,какво искаш повече"Ама аз посуда си имам,не ми трябва за интериора само.Говорих с майка му,но не сериозно,а просто подхвърлих,че само играе и тя ми отговори "Нали не пие и не те бие" #CrazyМи то само това остана за един пълноценен брак

Общи условия

Активация на акаунт