Вече сме в 5-ти клас

  • 40 484
  • 292
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Родени през 1997г.

ЯНУАРИ

0.  ........... син (Merry)
1. 08.01 - Ники (GeoNadin)


ФЕВРУАРИ

1. 14.02 - Илияна (mili.m)
2. 27.02 - Юлия (tea_06)



МАРТ

1. 30.03 - Станислав (na_ga)



АПРИЛ

1. 14.04 - Цветан (mimi72)
2. 18.04. - Виктор (valieta)
3. 18.04 - Ели (steffi_k)
4. 24.04 - Станислав (Ali sun)



МАЙ

1. 18.05 - Янислав (СтелиЯни)
2. 19.05 - Боби (Lennyh)



ЮНИ

0. ...... син (bib.bib)
1. 19.06 - Мони (Мила от Марс)



ЮЛИ

1. 16.07 - Никол (mother-of-pearl)
2. 27.07 - Габриела (Вейдър)



АВГУСТ

1. 05.08 - Яна (Агли)
2. 14.08 - Елизабет (Летисия)
3. 16.08 - Павел (упорито зайче)
4. 21.08 - Гергана (Pagoc)
5. 27.08 - Георги (Даруся)



СЕПТЕМВРИ

1. 09.09 - Симона (valia77)
2. 10.09 - Георги (boriana)
3. 12.09 - Красимира (daninka)



ОКТОМВРИ

1. 11.10 - Дани (Lovi)
2. 11.10 - Тони (lukrecciana)
3. 11.10 - Данаил (Lovi)
4. 13.10 - Атина (Шани)




НОЕМВРИ

1. 06.11 - Костадин (minona761)
2. 10.11 - Михаил (lideto70)



ДЕКЕМВРИ

1. 14.12 - Алекс (Ali&Meli)
2. 15.12 - Александър (МерСедес) 
3. 16.12 - Мартина (lina d)
4. 17.12 - Мартин (dolores)




Имаме и специални  Hug, почетни членове  Grinning:



0. 23.10.1996г. Мартин (Ия)
1. 04.01.1998г. - Александър (marka_74)

2. 24.05.1998г. - Деси (Sneji)
3. 18.06.1998г. - дъщеря (Dolcezza)
4. 13.05.1998г. - Владислав (Райка)

     

Нямам данни за Ели Симоеонова, за ЕТ, за ЛилиLili и за iltaso.



Здравейте в новата тема ! Много успехи на всички 5-токласници  bouquet.

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 08:38 от Ellypr

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Честито нова темичка  bouquet
Дано да си споделяме повече хубави неща  Peace
Макар, че щерката от както се е прибрала вчера само мрънка че днешната програма и е ужасна:история,математика,литература,география,човек и природа, англ. ез. Наплашили ги с преподавателя по рисуване, е бил много лош, дори и вестник за постилане на чина да си забравят пише двойка.

# 2
  • Мнения: 1 400
Хайде да ни е честита и ха дано само хубави работи да пишем в нея!  Hug

Първи впечатления споделени от щерката : госпожата по история е гадна, тази по труд и техника (или както там му викат) - смотана Mr. Green , класната - бива, математичката - страаааах ooooh!. Та така.
За момента е амбицирана, леко ошашкана , но и прилежна. За следващият момент - ще видим. Предполагам, че като им мине ошашкването с тях ще си отидат и прилежността и амбицията...  Ха дано не съм права! Praynig
Движат се на групички, а за закуски - не смеят да припарят заради батковците. Никой не ги е закачал, но си имат едно наум Wink. Вчера ги избъзикали , че за съжаление са си забравили морковите, но за днес да не  си купували закуски - щели да хапнат Mr. Green

Попрочетох, че май само моя шемет е с втори чужд език Thinking Вашите какви профили са?
Моята от първи клас е с засилено изучаване на български, математика (ЗИП-ове) и английски. Сега като ЗИП им влиза немски/руския. Тоест - аз така си мисля, защото родителска още не са имали и я карам на догадки.

Купували ли сте допълнителни учебни материали?
За момента имам поръчка за Атлас, учебна тетрадка по история, учебници по немски, сборници по математика и..... newsm78...имаше още нещо, но забравих какво Blush
Та - безплатните май не са чак толкова безплатни. Laughing

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Вейдър, и ние сме с втори език-руски /без право на избор, знаехме още от 1-ви клас/.Аз лично съм доволна, смятам ,че с руския ще е по-лесно с тази трудна програма в 5 клас. Г-жата била много забавна.Казала е ,че основно ще се учат да го говорят и почти няма да имат домашни.
 При нас математичката е супер бърза ,казала е,че ще работи основно със силни деца , а останалите - на консултаций.
 Ние днес не учим, заради празника на София.Децата отидоха само за учебници.Никой нищо не казва за учебните тетрадки.Купихте ли ги вече?

# 4
  • Мнения: 1 400
Никой нищо не казва за учебните тетрадки.Купихте ли ги вече?
Някои да , някои не. Просто не знам какво точно искат...Да не говорим , че обиколих всички книжарници и нийде не открих учебника (и тетр.) по немски , който госпожата иска. Отделно пък тази същата госпожа им е взела акъла - още с влизането започнала да шпреха на немски и те, завалийчетата, онемели ShockedДнес пак имат немски, никой няма учебник....как ще е - идея нямам. Изпратих я с парички - да ги даде на госпожата и тя да им дири Whistling Всъщност, след цялата ми одисея по издирване на немския , щерката се сети, че май-май имало такава опция Crazy

Те това пък за математиката ме уби просто ooooh!От сега ли ще се почва с допълнителните уроци, м? TiredЕгати....

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Да се намърдам в новата тема  Simple Smile
Относно СИП и ЗИП - в старото училище миналата година на последната родителска среща трябваше да изберем. Избърът беше между комбинация от 2 неща: немски, руски, БЕЛ и мат-ка. Доколкото схванах след преброяването ще отпадне 1 от предметите и ще се избира между комбинация от 2 от 3 предмета.
Моркови не е ял сина ми или поне не признава, но на 15-ти ги позамерваха на двора, аз лично също отнесох 1-2 по сакото  Grinning То е част от веселбата, мислех че се прави във всички гимназии, но вчера разбрах от приятел от елитна езикова, че при тях не е имало такъв обичай и понятието зайци не му беше познато Laughing Laughing Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 11 659
Привет и от нас!

Честит първи учебен ден на ученолюбивите петокласници!    bouquet
Да им върви по вода /няма как да е иначе при излелия се дъжд  Wink/ и да жънат много успехи!
При нас първия учебен ден мина набързо.Децата влязоха в класната стая за 15-20 минути,колкото да се запознаят с класната си и толкова.Родителите ги чакахме пред стаята.
Честно казано съм малко разочарована,но това е друга тема.
Класната ни е по история и Алекс я е харесал,а и се надявам да я шашне със знания /какво самочувствие,какво чудо!/.
Първия срок ще учи след обед.Всеки ден има по 7 ч и свършва в 19.15  Shocked.Което означава аз или баща му да го чакаме.
Засега не изглежда стреснат,макар класа да е нов.Но реално от 28 деца,11-12 са от стария му клас.
Учебниците са ни на различни издателства.запомних Анубис и Просвета.Вие купихте ли вече учебни тетрадки?
Вчера Алекс е имал математика и учителката нищо не е казала за учебна тетрадка.Дали има такава или той е пропуснал нещо? newsm78
Но за сметка на това им искат уч.тетрадка по музика.
До края на седмицата трябва да си купим и учебниците по немски като и те са си цифра.
Иначе и малката от днес ми е ученичка и имаше ред сълзи ред сополи....

Хубав ден от мен,макар дъждовен! Hug

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 11:14 от Ali&Meli

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
И моят дребос е втори ден на градина, определено плаче по-малко и по-слабо от миналата година...
Беше ми притеснено, че не познавах новите госпожи, но май всичко изглежда наред. Тя беше много доволна вчера след градина.
Ali&Meli, пожелавам бързо да свикне момичето и да попадне на свестни госпожи и леличка!

# 8
  • София
  • Мнения: 11 659
Да,но с яслата не сме имали проблеми.Плачеше само 1-2 седици.След това си ходеше с мерак и никога не е плакала.Градината е на същото място /ОДЗ е/,но с друг вход.Госпожите и лелката са други,половината деца са нови.
За персонала вярвам,че сме попаднали на добри,те са още от времето на Алекс и той е ходил в същата градина.Посрещнаха я много ведро и усмихнато!
Надявам се до края на седмицата да свикне.
Успех и на твоето детенце и по-лесна аклиматизация му желая. Heart Eyes

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ali_sun - може би трябваше да проявиш малко повечко търпение.
Едва днес ще имам време да оформя и да допълня новата тема.
Уви, сега отново трябва да се домогвам до мод, за да е всичко ОК.

Както и да е...
Да е честита новата ни тема.

Щерката е 1ва смяна. Също нямаме 2ри западен език, за което безкрайно жаля  Tired
Днес не учат. ИмаХА спортен полуден  ooooh! Веднага предупредих класната й, че не желая да ми се разболява детето още от 1вите дни...  Close
Иначе класната им е по история. На мен ми се вижда цербер, пък да видим кога ще си менкаме капите  Laughing
Децата в класа за 30  Shocked Имат много нови ученици, с които май докрая няма да могат да свикнат. Новите момичета са адски широко отворени... Дано не повлияят зле на нашите читанки.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 659
Вейдър къде учи детето ти?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 950
Здравейте   bouquet
Записвам се и аз при вас, защото и аз съм мама-петокласничка Laughing


Това като че ли за моя син съм го писала:

За момента е амбицирана, леко ошашкана , но и прилежна. За следващият момент - ще видим. Предполагам, че като им мине ошашкването с тях ще си отидат и прилежността и амбицията...  Ха дано не съм права! Praynig


Моят син ще учи втори чужд език - избора ни беше м/у немски и руски и аз избрах руския/питаха ни в края на предишната уч.година/, но още не е имал и нямаме впечатления.
Раздадоха ни учебниците, още не са казвали за уч.тетрадки - само атлас искат, но все пак още не са се видяли със всички учители.
Вчера имаше 7 часа, а днес въпреки , че е ден на София ще учат - досега винаги са имали някакъв спортен празник или нещо такова newsm78

Имаме класен - по физкултура , аз още не съм го видяла, дъщерята учеше в същото у-ще и каза, че бил строг. А нашият клас е 30 деца. От три четвърти класа - тази година са направили два пети, при което и аз бях много учудена  Shocked но това е положението


Пожелавам успех на всичките ни петокласници и бързо да свикнат с новите учители !

# 12
  • Мнения: 599
Цоп и аз тук с петокласник  Grinning
И ние сме с втори език-руски.Мисля, че ще му е по-лесно от немския.
За сега купихме само сборник и уч.тетрадка по математика.
Искат и атлас.
За другото щели да кажат на родителската, но кога ще е тя, никой не казва.

П.П.Учебните тетрадки не вървяха ли с безплатните учебници  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 400
Вейдър къде учи детето ти?
В Русйе Mr. Green. Средно общообразователно у-ще "Възраждане".

Много дечурлига са ви в класовете бе Shocked Е, то не че нейният клас са малко - 25-26 са, но...  newsm78Бяха 4 паралелки 4-ти , едната са я разфасовали и са образували 3.

Така като гледам първите страници ще са пълни с такива  newsm78 Thinking newsm78 Thinking newsm78 Thinking човечЕта Mr. Green

П.П.Учебните тетрадки не вървяха ли с безплатните учебници  newsm78
Тцъ. Тях ще си ги закупуваме. Но то по принцип и до четвърти клас беше така или при вас не е било?
Учебна тетрадка по история - къмто 10 лева Tired

# 14
  • София
  • Мнения: 11 659
Вейдър къде учи детето ти?
В Русйе Mr. Green. Средно общообразователно у-ще "Възраждане".

В Русйе,в Русйе,ама къде в Русйе? Mr. Green
Заинтересувах се заради немския.

Нашия клас е от 28 деца.Втори език няма да учат в училище.Само немски 9 часа седмично.Мисля,че 5 часа немски език и 4 часа география на немски.Това е за неговата паралелка.Мисля,че има паралелка,която ще учи английски...
Иначе Алекс започва да учи английски извън училище.

Общи условия

Активация на акаунт