нова работа- по време на майчинство.

  • 870
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте,
Има ли някой от вас които са успяли да си сменят работата по време на майчинството.Това ми звучи като "мисия невъзможна".КАто чуят , че си с малко дете и изведнъж не си вече толкова подходящ.
Споделете опит!

# 1
  • София
  • Мнения: 10 306
Споделям. Аз. С конкурсен изпит.

# 2
  • Мнения: 1 897
Не е невъзможно.На мен ми се случи.
По време на майчинството си започнах работа на половин работен ден по граждански договор от вкъщи за друга фирма. Харесаха ме и ми предложиха постоянен договор. И така, когато синът ми навърши 1г. и 6м. започнах работа в новата фирма.
В последствие нещата там не потръгнаха добре, поради лошото управление и оргарнизация и от близо месец отново съм на нова работа, а синът ми все още не е навършил 3 години.
Та моят опит сочи, че пазарът на труда напоследък е доста динамичен и има 'глад' за специалисти така, че работодателите са принудени да проявяват гъвкавост при избора си на кадри и не са толкова безкомпромисни по отношение на майките с малки деца.
Изобщо аз съм оптимистично настроена и вярвам, че постепенно българският работодател ще промени робовладелческия си манталитет и некоректното отношение си спрямо служителите си.

# 3
  • Мнения: 5 370
Съгласна съм с Юлия. Оставих сина си на детегледачка, когато беше на година и 4 месеца. Оттогава съм си сменяла 2 пъти работата, но никой не ме е захапвал за това, че имам дете.

# 4
  • Мнения: 13
Аз също се присъединявам. Докато бях по майчинство подадох документи за нова работа и ме одобриха. Аз споделих, че съм с малко дете, но нямаше проблем. Като цяло обаче смятам, че е доста трудно за майките с малки деца да намерят работа. Работодателите са малко резервирани към тях.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Смених работата си, когато синът ми беше на 1 година и 5 месеца. Бях се върнала на старата, но останах само 2 месеца и отидох на новото място.
Работодателят ми - новият проявява голямо разбиране, никакъв проблем не съм срещнала до момента по отношение на детето. Но истината е, че такива като него са рядкост.

# 6
  • Мнения: 4 965
И аз. Докато бях в майчинство, работех от вкъщи за 2 други фирми (различни от тази, от която бях в майчинство). Основната пък смених веднага с изтичане на майчинството. Явих се на конкурс и го издържах.

Общи условия

Активация на акаунт