Искам подарък ... рецепта за сметанов сос :)

  • 5 917
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Такаа... Днес имам Рожден ден  bowuu ставам на 22 пък още не мога да си приготвя "Пиле Рокфор"  Cry  Моля, ако някой знае рецептата за соса, да я напише... Пък ако до довечера никой не е написал нищо, аз ще ви разкажа как съм го приготвила... дано стане нещо  Praynig  Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
пиле рокфор ... от този форум..
п.п. честит рожден ден!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Страшно много ти благодаря, abs,    bouquet  явно не съм се справила добре с търсачката... пък въобще не се сетих да напиша направо Пиле Рокфор    ooooh!  И съжалявам, че пускам тема, каквато вече съществува  Blush

# 3
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
принципно тя е в архива, така че не може да се пише по нея, но нищо. по-добре сготви, че да има смисъл от темата. Grinning Stuck Out Tongue

# 4
  • Мнения: 2 018
Обели си и малко картофки. Нарежи ги на колелца - объркай ги със соев сос, 1-2 супени лъжици мед, копър, олио, малко водичка и във фурната.
Чудна гарнитура /не помня къде я прочетох  Embarassed/ за този вид ястие  Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Последно какво се търси - сос рокфор, сос сметанов или гарнитура?  Crazy
По заглавието - имам чудна рецепта за сметанов сос с орехи, ако те интересува - кажи   Hug

О, и чрд, всичко най  Simple Smile

# 6
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
рецептата на соса на пиле рокфор, в който има и сметана... май.  Mr. Green

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 647
точно така Simple Smile да ви се похваля - сготвих го  newsm44  стана много вкусно (не точно каквото съм яла на морето, но вкусно по свой си начин). Единственият проблем беше, че осолявах всичко поотделно и стана леко пресолено.

действах приблизително по рецептата от форума - 2 тарелки пилешко бон филе ги нарязах на кубчета и ги запържих в тиганче. После прецедих гъбките от малко бурканче мариновани гъби и ги пуснах в същата мазнина за около 3 минути. Сосчето го направих от 500мл течна сметана Президент, около една чаена лъжичка смлян черен пипер, една скилидка чесън, нарязана на ситно и около лъжица и половина брашно. Сипах го в същия тиган и го държах на котлона докато не ми хареса на гъстота. А да - сложих и сол, както вече казах  Crazy 

Приготвеното е достатъчно за 4 порции, преди да посипя със соса сложих и картофено пюре (Бела със сметана), после соса и отгоре настъргах синьото сирене (не беше Рокфор, но почти не усетих разликата... да не кажа хич)

Сега ще се опитам да се самообуча да поствам снимки и ако успея ще ви покажа и пилето, и тортата  bowuu





Благодаря ти Блонди   bouquet
И тортата беше вкусна, въпреки че не е така изпипана като другите във форума(но пък за сметка на това вътре е наблъскана с портокали и банани )  Wink
ПС: Чувствам се като факир... за пръв път днес прикачих снимка  Blush

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 22:53 от unchita

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
браво!!!

чудесно си се справила.
честит рожден ден Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Благодаря ти  Hug На живо изглежда още по-вкусно, понеже има и аромат... жалко, че не мога да прикача и него   chef 

А много ми е любопитно на тортите тези листенца, розички и всякакви такива вие ли си ги правите или ги купувате от някъде  newsm78  Много нова съм в готварския свят... то ми и личи  Laughing Но съм се амбицирала да се науча - нали и мъж и деца ще гледам някога Simple Smile

# 10
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Чудесно е, че имаш желание.
Честит рожден ден и от мен!
А относно розите и листенцата - може би се продават някъде и готови (аз лично не съм виждала), но не е чак толкова трудно да си ги направиш и сама.  Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Благодаря и на теб, Веси, и поздрави на морето   grinning039

Общи условия

Активация на акаунт