Пращане на поръчка чрез познат от САЩ

  • 687
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте момичета.Моля ,някой да ми каже как става познат да ти прати нещо от САЩ?Колко са пощенските  разходи?И дали отива в пощата като пристигне в БГ или на митницата трябва да се освобождава?Много ще съм ви благодарна,ако ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 4 150
Зависи как ще ти го пратят - с каква услуга и чрез кой куриер.
Ето един вариант - USPS http://postcalc.usps.gov/default.aspx?Mode=Intl_Single&CID=10046

 Ако пакета е под 2 кг и е деклариран за сума, по-малка от 45 евро - ще го получиш в пощата, иначе отива на митница. За да не плащаш мита трябва да декларират, че това, което ти пращат струва под 45 евро.

# 2
  • Мнения: 75
Благодаря ти.А дали трябва да се плаща някаква застраховка?И дали е сигурно че ще пристигне пакета по пощата?А ако стойността на пакета е над 45 евро,точната сума ли трябва да се декларира?Благодаря предварително.

# 3
  • Мнения: 14 486
не знам за какво точно се касае, но ако е нещо, което близките ти ще купуват от там и ще ти го пращат по пощата, по-добрия вариант е да го купят онлайн и да посочат шипинг адрес в бг. ако разбира се онлайн магазина доставя дотук, но вече повечето доставят

# 4
  • Русе
  • Мнения: 856
Благодаря ти.А дали трябва да се плаща някаква застраховка?И дали е сигурно че ще пристигне пакета по пощата?А ако стойността на пакета е над 45 евро,точната сума ли трябва да се декларира?Благодаря предварително.

Не е задължително да се плаща застраховка.First class international e най-евтината доставка,няма вкл.застраховка и номер за проследяване.Досега от сто пратки нямам загубена.Пристигат за около две седмици.Има и изключения за по-малко.За да избегнеш митото този,който ти изпраща пише на мит.формуляр сума под 60$.

не знам за какво точно се касае, но ако е нещо, което близките ти ще купуват от там и ще ти го пращат по пощата, по-добрия вариант е да го купят онлайн и да посочат шипинг адрес в бг. ако разбира се онлайн магазина доставя дотук, но вече повечето доставят

Но ако сумата е над 22евро ще плати мито.Най-добре е чрез познат по пощата. Peace

# 5
  • Мнения: 75
Ами всъщност идеята е да си поръчам чрез мой приятел от сайта zappos.com.Има наистина страхотни неща.Но тъй като е американски сайт,нямат доставка до БГ.Искам просто да избегна митници,мито и т.н.Просто си мисля,че ако е чрез познат,нещата са по-лесни.

Общи условия

Активация на акаунт