Днес за първи път взехме ДК

  • 1 341
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
днес за първи път взехме кухня(от държавната).
Имаше супа,второ(тиквички с ориз) и някакъв крем(на грис ми прилича).
Изяде второто на обяд.
А аз реших да пробвам крема и открих нещо странно.Имаше твърди парченца,които аз ги сдъвках и имаше вкус на ябълка.Но какво установих по-късно....че това е настъргана кора на ябълката.
Така ли трябва да е според вас,да слагат кората(че е може би по-витаминозно)? newsm78
Като го преглъщах ми дереше на гърлото,а камо ли на детето....
Няма да го дам този крем.
А иначе майките хвалят тази кухня,доволни са.
Не знам аз ли греша нещо.
По-късно видях,че на детето му мирише странно устата.Дали е от яденето или е предвестник на разболяване Sad
До сега никога не се е случвало откакто се е родил да му мирише устата.
Кажете си мнението моля.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
В нашата кухня понякога слагат чесън в гозбите и тогава дъхът на дъщеря ми понамирисва малко,което е нормално предвид чесъна.Иначе кора от ябълки в кремовете си никога не сме имали.

# 2
  • Мнения: 3 312
ох , вманиачавате се вече  ooooh!  кора от ябълка - предполагам , че е била ситно настъргана и е омекнала от крема ...

# 3
  • Мнения: 1 961
и на мен не ми се е случвало да има кора от плод в кремчето... и мисля че не би трябвало да стържат ябълката с кората, защото малките деца са чувствителни, а в кората точно са алергените, според педиатъра ни.

# 4
  • Мнения: 2 172
Ей затова не взимам аз никакви кухни.По-добре от пюрета направо на обща домашна храна  ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 596
Благодаря,
ми да, люспа беше от ябълка.Порових дали ще открия сърцевина на ябълка ,но нямаше.Все пак аз като настъргвам ябълка,знам кое е кора и кое сърцевината Wink
Но не просто да открия в крема една ,две люспи,а целият крем съдържаше такива люспи умишлено.Не мога да повярвам,че стържат кората,а не вътрешността на ябълката Shocked
Знам,че е един лев на ден,но...
Утре ще питам другите майки,така ли е по принцип,така ли трябва.

# 6
  • Мнения: 112
лелей, таза мода в кремовете-за люспите, не я знаех Mr. Green

Сигурно утре пилето с картофи например, ще е картоф и кокал newsm78

# 7
  • Мнения: 3 312
от линииката виждам , че детенцето е на 1.3 така че ще може да ги преглътне  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 522
от линииката виждам , че детенцето е на 1.3 така че ще може да ги преглътне  Rolling Eyes
Може аз да се вманиачавам, но поне не ми е все тая какво яде детето ми. Всичко беля, включително и грозде.
Мама мия, смени кухнята /при възможност/. За мен е ненормално от ДК да слагат люспи в крем - доколкото го описваш грис. Бахти, как ли се яде тая гадост. Sick

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
лелей, таза мода в кремовете-за люспите, не я знаех Mr. Green

Сигурно утре пилето с картофи например, ще е картоф и кокал newsm78
  Joy Joy Joy
Оставам без коментар...аз по принцип не съм за ДК Hug

# 10
  • Мнения: 1 596
Момичета,
може би така трябва....де да знам.Че в кората на ябълката се съдържат витамините съм чела newsm78 Но просто се почудих.
А за преглъщането....то мен ми задра гърлото,пък на детето ми било то и на 1г и 3 м.
Кухнята я хвалят.Може би трябва да изкараме тази седмица,да видя какво друго ще има за хапване.Ще питам утре и майките,да ми кажат.
Иначе беше вкусно,не го отричам.Но може би щеше да бъде по-вкусно със съдържанието на ябълката ,а не самата кора. Blush

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ох , вманиачавате се вече  ooooh!  кора от ябълка - предполагам , че е била ситно настъргана и е омекнала от крема ...
Peace

Това е ДК и все пак се внимава доста за хигиена , виж за количеството може за се поспори  Sunglasses

На който не му изнася има частни ДК пък и сам може да сготви на детенце  Peace

Минах през държавна и частна ДК  докото накрая почнах да си му готвя  Wink

# 12
  • Мнения: 959
Така е с кухните.  Simple Smile
Едно нещо ще е хубаво, друго не съвсем, а трето направо ще е за хвърляне.
Аз, съм взимала за синът ми, взимам и за малката. За тези пари ми е достатъчно, и основното да е хубаво, за да мога да внасям по голямо разнообразие, в менюто на детето. Плюс това, ми олеква - поне за едно ядене не мисля, какво да сготвя и така...
Аз, съм избрала да комбинирам ДК, със домашно сготвена храна и така всички сме доволни. Wink

# 13
  • Мнения: 1 596
ох , вманиачавате се вече  ooooh!  кора от ябълка - предполагам , че е била ситно настъргана и е омекнала от крема ...
Peace

Това е ДК и все пак се внимава доста за хигиена , виж за количеството може за се поспори  Sunglasses

На който не му изнася има частни ДК пък и сам може да сготви на детенце  Peace

Минах през държавна и частна ДК  докото накрая почнах да си му готвя  Wink

Частните били още по-голяма отврат Peace
Похвално е че готвиш за бебето си.

# 14
  • Мнения: 3 312
 Rolling Eyes  ами готви му сама , като и частните не ти изнасят  Peace 

Общи условия

Активация на акаунт