Как изкарахте сбора?

  • 3 508
  • 37
  •   1
Отговори
Здравейте. Както всяка година в края на Август, началото на Септември, се провеждат сборовете в повечето села. Как мина при вас това събитие? 
При мен - както всяка година - ядене, напиване и малко неприятен инцидент в края. Шурей ми се скара с един братовчед и  се сбиха. И цялата работа стана, защото братовчеда като си пийне и започва да се изхвърля, как бил успял да пробие в бизнеса в Испания и разни подобни. А той реално си беше берач на маслини, после рецепционист в някакъв семеен хотел. Сега е управител на ресторанчето, но ако го слушаш него - все едно е ортак на ПАрис Хилтън. Както и да е. Разтървахме ги, но ме е яд че всяка година така се получава. При вас надявам се не се е стигало до подобни ексцесии...?

Пиша като гост, защото жена ми е активна участничка в този форум, а темата не съм я съгласувал с нея и за да си нямам после проблеми...Иначе аз предимно чета тук, много рядко пиша.
Забравих само да спомена, че нашето село е едно от големите в страната и от тук са тръгнали, както политици, така и една от най-оизвестните родни манекенки!

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
У "наше" (в кавички, щото реално е на съпруга ми, аз съм си от София), сборът е на 25 май, та не помня вече...Предполагам редовното- на Костина, пушки гърмят, сценки се разиграват, скара-бира, алъш-вериш и т.н.

# 2
Струва ми се, че много от вас няма да споделят как са изкарали , по същата причина, заради която и именитата манекенка от нашето село, никога не идва на сбора....

# 3
  • София
  • Мнения: 15 435
Няма какво да споделя, защото нямам село и никога не съм ходила на сбор. Cry Е, не съвсем никога, но съм ходила един два пъти като дете при колеги на баща ми.

# 4
  • Мнения: 3 423
В нашето село сборът (по местному съборът) от памтивека е
на Спасовден. Кметовете винаги са били далновидни люде и
не са разрешавали да се смени денят за веселбата. Всички сме
наясно, че на Спасовден са позволени всякакви женски стъпки
встрани, залитания, падания, бягства, приставания, дори секс с
непознати гости на събора. За съжаление аз отдавна не ходя на
събора, все пак реших да сменя цигарените дъвки с дъх на ягода
с нещо по-внушително за дъвчене, но и плюене. Странното обаче
е, че в Германия на Спасовден вилнеят само мъже, без никой да им
държи сметка. Не знам кое е по-добре. Аз съборите не помня с бой.
Само песни, танци, цигарени дъвки и цигански оркестри. И мнооого
разпасани женоря. Те ти, булка, Спасовден сигурно идва от събора ни.

Искам само да добавя, че сегашният кмет ми е роднина. На последния
събор е имало тържествено откриване на реставрираната църква и са
се събрали безумно много хора. После всеки се е освинвал по домовете.

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 14:25 от Liska

# 5
  • Мнения: 2 388
Записвам се да следя как протича такова събитие.
Винаги съм искала да отида на сбор, но никой не  ме кани. Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 1 529
Баща ми е от Врачанско и там сбора е най важното събитие. Голяма обида е да не ти дойде някой на сбора."И зор да ти е сбор ти е."Помня сборовете със сергиите ,със захарните пръчки и памук,с балоните и маймунки подскачащи на ластик,с люлките и въртележките,с буйните хора,с кюфтетата  и касите с бира,с червената лимонада, със хубавото вино,танцовите забави в читалището.
 Много сборове съм посетила,защото роднините ми са разпръснати на много места,едни са пролетта,други в най голяма жега и студ, есента... Хубавото е ,че роднини и приятели задължително се събират поне на сбора.

# 7
  • Мнения: 25 447
Струва ми се, че много от вас няма да споделят как са изкарали , по същата причина, заради която и именитата манекенка от нашето село, никога не идва на сбора....

Аууу, и братчедът-фотограф ли не дойде, мискининът?  Shocked

Догодина ни покани по-отрано, щом е муфта, ще дойдем!  Flutter

# 8
  • Мнения: 11 747
Мнооого отдавна не съм ходила на сбор. Баба ми и дядо ми не са живи вече. Там сбора е на 9 септември, тъй че тъкмо е актуална темата, ама нямам си идея как е минал сбора.
Като малка това си ми беше любим празник. Боища не съм видяла, ама ядене и пиене - лелее майкооо!  Mr. Green  И сергии, купувахме си дрънкулки, боклучета, имаше томбола, даваха ни пари на децата.

# 9
Струва ми се, че много от вас няма да споделят как са изкарали , по същата причина, заради която и именитата манекенка от нашето село, никога не идва на сбора....

Аууу, и братчедът-фотограф ли не дойде, мискининът?  Shocked

Догодина ни покани по-отрано, щом е муфта, ще дойдем!  Flutter

Не разбирам за какъв фотограф говориш...?! Shocked Аз си снимам с моя апарат - дигитален, 5 мегапиксела.

За догодина има идея да се покани някой актуален певец за концерт на площада. Нещо се обсъждаше за Румънеца и Енчев, но ще видим.
Все пак - чувствай се поканена  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 25 447
Все пак - чувствай се поканена  Heart Eyes

Оооо, мерси, мерси, няма да пропуснем! И курбанджийските лъжици ще си вземем, не бери грижа!  Hug   Party

# 11
  • Мнения: 619
Запис!  Mr. Green Sunglasses Crossing Arms #2gunfire  chef  bouquet newsm78 #Cussing out baby_neutral

# 12
  • Мнения: 184
Тази година не ходих. Бях поканена но не успях, за което много съжалявам понеже винаги е весело. Срещам се с хора които не съм виждала от години, между които и някое и друго бивше гадже Twisted Evil.

# 13
  • Мнения: 1 371
По нашият край го наричат събор. Една седмица след Илинден. Два дни - ядене, пиене, хора... Като бях малка ми беше интересно, но сега.... Най-много да се видиш с някой, с когото не си се виждал отдавна.

..Само песни, танци, цигарени дъвки и цигански оркестри. ..

Забелязвам, че от няколко години насам, освен циганските оркестри, е модерно да се канят чалга фолк звезди. жИстоко!

# 14
  • Мнения: 12 648
При мен - както всяка година - ядене, напиване и малко неприятен инцидент в края.

Веселяк, направо го закова.
Аз не съм много сведуща /беше ми първи селски събор в живота/, но ми обясниха, че сбор без сбиване не става. А на другия ден до обяд се обсъждаше кой как се напил, кой с кого се сбил...

Общи условия

Активация на акаунт