За и против проходилките?

  • 20 167
  • 284
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте!Търсих такава тема,но така и не намерих!Моят палавник е на 7 месеца,изправя се,седи сам,лази, и се чудя дали му е време за проходилка?Наскоро чух за изкривени крачета от проходилки..............обаче дали е така.......?Благодаря предварително! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Определено съм против проходимката, това е по - скоро средство за улеснение на родителите, отколкото за детето да проходи.
Тук ще получиш отговори, както "за", така и "против" проходилките. По - добре прочети малко повече, консултирай се с ортопед и сама прецени за себе си дали да слагаш детето в проходилка или не.

Къде търси теми за проходилките -защото са доста.
Първи стъпки
За или Против проходилките,бънджита и др.
Проходилката
Развитие и..т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
Определено съм против проходимката, това е по - скоро средство за улеснение на родителите, отколкото за детето да проходи.
Тук ще получиш отговори, както "за", така и "против" проходилките. По - добре прочети малко повече, консултирай се с ортопед и сама прецени за себе си дали да слагаш детето в проходилка или не.
....

И ако единия каже може, а другия не какво правим...
д-р Драганов - Против
д-р Алексиев - За

Ползвах и при 2те си деца като ги сложих след навършени 10ти месец(около 10,5) единия проходи на 1г. 7 д., другия на 1г.1м.5д
Баткото не можеше да пълзи научи се 2 месеца след като проходи, беба обаче пълзеше здраво.

Не само е улеснение за родителя, но и забавление за децата - придвижва се само където иска може да изкл.ТВ, да рови в пералнята

# 3
  • Мнения: 144
Аз лично си слагах детето на проходилка, защото тя не искаше да седи на едно място, а не е пълзяла нито сантиметър. Добре се чувстваше с проходилката, не виждам причина защо да не ползваш. И аз четох и питах, колкото майки, толкова мнения. В един момент се пообърках кое позволено, кое не, кое да, кое не. Сама си прецени и толкова. Не мога да бъда категорична като някои майки тук във форума. Аз лично за своето дете така съм преценила. Четох включително и това, че ако го сложа на проходилка, късно ще започне да ходи.....няма такова нещо. Проходи си на 12 месеца. То и по-рано не е хубаво, така че ....... смело решавай, нищо фатално няма.

# 4
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Определено съм против проходилката, това е по - скоро средство за улеснение на родителите, отколкото за детето да проходи.
Подписвам се под това  и аз
Аз не съм използвала проходилка с дъщеря ми
Всяка майка сама решава кое е най - добро за детето и

# 5
  • Мнения: 1 277
Определено съм против проходимката, това е по - скоро средство за улеснение на родителите, отколкото за детето да проходи.
Тук ще получиш отговори, както "за", така и "против" проходилките. По - добре прочети малко повече, консултирай се с ортопед и сама прецени за себе си дали да слагаш детето в проходилка или не.



И аз съм против проходилките. Доколкото ми е известно, в някои страни дори са забранени.

# 6
  • Мнения: 1 763
Аз съм решила да не ползвам за сина ми. Оставям го да пълзи по пода и пак си имам спокойствие, той се занимава сам. Но не съм крайно против проходилките. Всеки си решава дали да ползва или не.

# 7
  • Мнения: 3 268
Използвала съм проходилка и с двете си деца.Много към доволна.Голямото проходи на 9 месеца,малкото на 11 месеца.Като казвам проходи,значи наистина ходи детето,а не да прави само стъпки.

# 8
  • Мнения: 1 447
Аз също ползвах и с двете деца проходилка.Каката проходи на 11 месеца ,а малкия все още прави само стъпки.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И с двамата ползвах проходилка-голямо удобство е Peace
Синът ми проходи на 9м,а дъщеря ми на 11м Hug

# 10
  • Мнения: 1 294
Определено съм против проходилката, това е по - скоро средство за улеснение на родителите, отколкото за детето да проходи.
А това родителите да са улеснени не е ли важно?

Може да се каже че дето ми проходилка не е ползвало.Ползваше я за  по-малко от месец и съм я остявала в нея за не повече от 20 мин. на ден.След това захвърлих проходилката под влияние на писаниците във форума.
Детето ми без да е правило опити за пълзене, директно проходи на 1г. 3м., като направи първите си крачки на 11 м.,а от тогава апетита й да ходи нарастна неимоверно много, но смелост да се пусне и да ходи сама й липсваше.
Питайте ме от 11-я й месец до 1г.3м. какво съм правила.По цял ден съм обикаляла с нея от стая в стая, по площадките също така я карахме-аз влачена за пръста Crazy.Когато детето реши да се наведе за да вземе нещо, навеждах се й аз с нея.Вталих се от всякъде, разказах си играта на кръста, а на финала изпитвах непоносимост от това малката да ме хване за пръста.
Дали в този период средата за дето ми е била от най-здравословните?Аз бях ужасно изнервена и изтощена физически.
Когато в този период се бях опитала да й върна проходилката, тя плачеше в нея, защото се чувстваше несигурна, когато е изправена на 2 крака, а моя прът не й е под ръка.

За това, при следващото ми дете проходилката съм решила да си я ползвам.С мярка, но ще си я ползвам.

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
При положение, че се изправя пълзи и лази, не виждам смисъл.
Моя хубавец от както почна да ги прави тези неща ни иска да седи в проходилката.
Има много теми по въпроса.

# 12
  • Мнения: 934
От гледна точка на развитието на детето е напълно безсмислено и излишно.
Пълзенето е полезно, защото развива координацията, чувството за равновесие, връзките между двете полукълба и какво ли още не.
Проходилката с нищо не помага на развитието, единствено може да служи за забавление и улеснение на родителите. Което не е лошо, разбира се - но нито е необходимо, нито естествено.
Има известни рискове и опасности - примерно това, че детето се движи много по-бързо, отколкото е нормално на тази възраст, и може да се нарани; може и да достига повече опасни неща, и т.н. Освен това, случва се проходилката да се обърне - затова се препоръчва, ако ще се ползва такава, задължително да е с широка основа.
Общо взаето, ако ще се ползва такова нещо, хубаво е да е по малко и под наблюдение. Не в стил "Пъхаш го в проходилката и забравяш за него"! ooooh!"

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Така и не намерих някаква полза от такъв уред. Освен още една запълваща пространството вещ.

Целенасочено учих бебока да пълзи от мига, в който започна да сяда сам - към 6 месеца. Може би щеше да пълзи и без моите усилия, не знам това. Аз, обаче, просто много исках пълзящо бебе - и не рискувах. На 7 м. вече се придвижваше, а на 8 постигаше завидна скорост на 4 крака. Файда от проходилка не би имал - само би му пречила да достига до разни интересни неща.

Впрочем, подаръкът му за 1 годинка беше уокър - и до сега си го разнася насам - натам, въпреки, че отдавна си ходи и се катери стабилно - ама то си е забавление.

Освен това никога не съм го водила "за ръчичка". Нито за каишка. Каишки му слагам сега по някога - ползвам я, обаче, като каишка за кучета - демек, ограничение, да не може да се завре под люлката, на която се люлеят големи деца, примерно. Не е достатъчно ефикасно средство, обаче.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 688
Ползвам прходилка,или по скоро съхранявам.
СИна ми го сложих на 6 месеца,за мое и негово удоволствие я ползвахме до 11,5месеца, когато проходи.
Дъщеря ми е на 8,5 и пищи като я сложа вътре,ще видим кога ще проходи.
Нищо вредно не виждам,стига да обезопасиш района в който ще щъка детето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт