Въпрос за кана BRITA

  • 5 693
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 499
Купихме си кана Brita. Изчистих филтъра както пишеше в упътването, но забелязвам че постоянно пуска малки черни песъчинки, които отиват в чистата вече вода.
Дали аз не съм го сложила както трябва или това си е нормално? При вас получава ли се така?

# 1
  • MJF
  • Мнения: 8 571
ето теми за тези кани

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=290710.4
.............

# 2
  • Мнения: 781
Не знам какво значи "изчистих филтъра". Аз го кисна за 10минути във вода, така че да го покрие целия и го поставям. Не са ми излизали песъчинки. Гледай, винаги да е потопен във водата на каната.

# 3
  • Мнения: 499
Не знам какво значи "изчистих филтъра". Аз го кисна за 10минути във вода, така че да го покрие целия и го поставям. Не са ми излизали песъчинки. Гледай, винаги да е потопен във водата на каната.

Сложих го във вода да клокне, както пишеше в упътването. Понеже не пълня каната над филтъра може би това е грешката, че трябва да е потопен постоянно. Ще пробвам да видя дали ще се оправи. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 499
И аз изкиснах филтъра във вода за 15 мин, после го разтръсках хубаво. Когато го сложих и сипах вода, потече черно  Shocked
Смених 2 води, сега е добре на цвят. Но незнам дали пък не го развалих нещо  ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз хвърлям първите три ПЪЛНИ кани. Мисля, че така е и упътването - първите води са добри за поливане, ако сте цветарки. Филтърът трябва винаги да бъде потопен във вода - тоест каната да не стои празна.
В горната част, където се сипва чешмяната вода остават твърди частици, ако сте в квартал с мръсна вода. Аз мислех мнооого дълги години, че това е от филтъра - наскоро се преместихме на друго място и такива частици по каната не остават.

# 6
  • Мнения: 9 107

Сложих го във вода да клокне, както пишеше в упътването. Понеже не пълня каната над филтъра може би това е грешката, че трябва да е потопен постоянно. Ще пробвам да видя дали ще се оправи. Simple Smile

Никъде в упътването на филтърните системи не пише, че трябва да клокне. Това къде го прочете?

Оставя се да престои 10-15 мин във вода, за да се активират смолите, но всичко това вече е писано тук в таз и тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=290710.0  Равносилно е наливането и преминаването на две-три напълвания на каната с вода и изсипването им - това пак е начин, за д асе активират смолите, които редуцират всичките онези излишни елементи от Менделеевата таблица.

Филтъра не трябва да е потопен изцяло - достатъчно е само долната му част да е потопена.
Това е при старите кани - техния филтър е конусовиден и дълъг  около  15-18см. На новите кани леглото на филтъра е направено на принципа на сифон, в който винаги има останало количество вода и смолите са си активни. От старите модели кани няма в търговската мрежа, или поне не би трябвало да има, но ако има - филтри ще се зареждат още много години, това да не ви притеснява, единствено наблюдавайте филтъра да е потопен.

И аз изкиснах филтъра във вода за 15 мин, после го разтръсках хубаво.

Филтъра се разтърсва преди да се сложи във водата или в каната, за да може, ако има залепнали частици смоли и активен въглен да се  разделят. Не е електроуред, който да се развали.
НЕ СЕ ПЪЛНИ С ТОПЛА ВОДА - това разяжда смолите и те не действат, водата си остава такава, каквато е налята.

Аз хвърлям първите три ПЪЛНИ кани. Мисля, че така е и упътването - първите води са добри за поливане, ако сте цветарки. Филтърът трябва винаги да бъде потопен във вода - тоест каната да не стои празна.
В горната част, където се сипва чешмяната вода остават твърди частици, ако сте в квартал с мръсна вода. Аз мислех мнооого дълги години, че това е от филтъра - наскоро се преместихме на друго място и такива частици по каната не остават.

Точно така - на цветята, или изхвърляш. И да - тези частици остават преди да преминат през филтъра - това са мръсни частици от водата, които са отделени от първия слой филтър - грубия, който прецежда точно тези едри песъчинки. 

Ако остава във водата черно отдолу - това е от активния въглен - не е отровен - както се знае той се дава при натравяния за прочистване, но е неприятен. Получава се, ако не е разклатен предварително филтъра добре.

И моля, който има въпроси първо да изчете предната тема, че май се затретвам  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт