Не издържам вече

  • 3 716
  • 27
  •   1
Отговори
Момичета извинявайте за анонимността, но не ми се рискува някой да ме познае във форума. Писна ми от мъжа ми. Нашата история е много заплетена. Мисля че е крайно време да се разделим по ред причини, немога да търпя повече неговото отношение. Има и положителни качества,но те са много по малко от отрицателните. Но наи ме притеснява това че имаме дете и е на негово име, нямаме брак, но мъжа ми го призна. Ако се разделим какви права има мъжа ми над детето? Откакто съм го родила малкия аз се грижа за него сама с помоща на моите родители, понеже мъжа ми работи в друг град.

# 1
  • Мнения: 1 367
Защо не се консултираш с адвокат по въпроса с детето?Съжалявам,че не мога да ти помогна с отговор.Щом си решила,че по една или друга причина не можеш да живееш повече с този човек,напусни го.Имаш помощта на семейството си,няма да си сама.Каквото и да предприемеш,успех!

# 2
  • Мнения: 200
Помисли добре, все пак това е бащата на детето ти. Толкова ли е невъзможно да сте заедно и в бъдеще.
И ако все пак разривът в отношенията е неминуем, побързай да се разделите. Не си губи напразно времето с една обречена връзка а потърси мъжът на мечтите ти.
Съветът и консултацията с добър адвокат са за предпочитане, за да се избегнат евентуални усложнения.

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Той има същите права, каквито имаш и ти.
Не можеш да изведеш детето от страната например, без деклерация, подписана от него.

# 4
  • Мнения: 308
   Ако не се разбирате от години и не се търпите най-добре се обърни към адвокат. Не съм такъв, но мисля, че това, че той е дал името на детето си (припознал го е) не означава, че детето трябва да остане при него (поне така разбрах въпроса ти). Със сигурност обаче ще има право да вижда детето си и дори то да прекарва известно време при него, което според мен е дори задължително, ако разбира се детето не е тормозено от баща си. Успех във справянето с тази ситуация.

# 5
  • Мнения: 4 490
Бащата на детето ти има права като баща на детето. Освен фактическа раздяла, искаш и детето ли да му отнемеш? Ако е кофти баща, започни процедура по отнемане на прават му, но така или иначе добри съвети може да ти даде само адвокат.

# 6
  • Мнения: 255
Два пъти мисли и после режи!

# 7
  • Мнения: 3 423
Може би ако докажеш, че поведението
на мъжа ти е опасно за детето, правата
му на родител ще бъдат отнети. Досега
излиза, че и двамата имате родителски
права. Но пък няма да може да получаваш
никаква издръжка, ако му отнемеш правата.
Така че си прецени кое те устройва финансово.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 415
Момичета извинявайте за анонимността, но не ми се рискува някой да ме познае във форума. Писна ми от мъжа ми. Нашата история е много заплетена. Мисля че е крайно време да се разделим по ред причини, немога да търпя повече неговото отношение. Има и положителни качества,но те са много по малко от отрицателните. Но наи ме притеснява това че имаме дете и е на негово име, нямаме брак, но мъжа ми го призна. Ако се разделим какви права има мъжа ми над детето? Откакто съм го родила малкия аз се грижа за него сама с помоща на моите родители, понеже мъжа ми работи в друг град.

хм, че вие на практика сте си разделени  Thinking Защо ще усложняваш положението? Стой си при вашите с детето си, гледай си го, а уикендите го давай на татко му, за да имат възможност да си общуват.... а ти да си почиваш малко. Ако той е добър баща, това е направо чудесно положение Peace

# 9
  • Мнения: 178
Нека и аз се включа,като майка-отгледала сама детето си. С бащата на ситът си имахме много проблеми..И той беше само припознат,но след като заведох дело-го лиших от родителски права и детето остана с моето презиме и фамилия. Извеждала съм го 20 пъти зад граница и никога не съм имала проблеми. Само,че сама се грижих за това дете и вече 13години не видях нито стотинка от така наречения му баща. Помисли си какво какво точно искаш и на какво се подлагаш...УСПЕХ !!!

# 10
  • Мнения: 1 187
Консултирай се с адвокат, една моя позната води дело, но може и да го загуби и да й вземат детето. Мъжът й ( нямат брак, но е признал детето) не се досрамя с лъжливи свидетели да я изкарат никаквица, а тя жената просто искаше да се разделят, без да му отнема правата и без да минават през това... хора всякакви.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 840
Нямаш брак, нямаш проблем.
Почти не познавам мъж, който да тръгне да води дела за попечителство.
Просто се разделяте/което фактически вече е сторено/ и толкоз.
Ще имаш нужда от подписа му при излизане в чужбина с детето и т.н.,както вече ти е казано.
Виж, ако  тръгнеш да търсиш издръжка, ще трябва да минеш през съд и там да се уредят въпросите с посещенията и т.п.

# 12
  • Мнения: 6 604
Нямаш брак, нямаш проблем.
Почти не познавам мъж, който да тръгне да води дела за попечителство.

И ние с нашия татко нямаме брак ,но съм сигурна ,че ако стигнем до положението на авторката на темата(не дай Боже),той ЩЕ СЕ БОРИ за детето НИ. Така,че без такива категоризации, моля Naughty
Но наи ме притеснява това че имаме дете и е на негово име , нямаме брак, но мъжа ми го призна. Ако се разделим какви права има мъжа ми над детето? Откакто съм го родила малкия аз се грижа за него сама с помоща на моите родители, понеже мъжа ми работи в друг град.
Сори ,ама ми прозвуча като,че детето е недвижима собственост. Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 2 840
Нямаш брак, нямаш проблем.
Почти не познавам мъж, който да тръгне да води дела за попечителство.

И ние с нашия татко нямаме брак ,но съм сигурна ,че ако стигнем до положението на авторката на темата(не дай Боже),той ЩЕ СЕ БОРИ за детето НИ. Така,че без такива категоризации, моля Naughty
Казах, че почти не познавам мъже, които биха тръгнали да водят дела за попечителство. Никакви "категоризации" не съм правила.
Освен това изобщо не зная за какво ще се БОРИ и с кого?
Просто се разделят. Бащата вижда детето, но не живее с майката, която си го отглежда. Прекалено просто е. И много логично.
Ако бащата стане твърде досаден,майката има право да заведе дело и съдът да определи време за срещи с детето. Ако бащата се БОРИ, резултатът ще е същият - ще получи решение на съда, при което най-вероятно ще има два уикенда в месеца и две седмици през лятото и през зимата. Нещо  такова беше, не съм съвсем наясно с нещата. И слава богу Peace

# 14
  • Мнения: 718
Ако отношенията ви са в разрив и ако той не полага никакви грижи за него според мен не си струва да се опитваш да го задържиш само заради детето.

Общи условия

Активация на акаунт