Проблеми със стомахчето на 4 и 1/2 месечно бебе

  • 1 167
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте Д-р Слънчева!  Hug
Бих искала да ви помоля за съвет  Praynig

Моето бебе е на 4 и 1/2 мес и е изцяло на кърма, на поискване.
От няколко седмици обаче наблюдавам промяна в поведението му, което ме кара да се притеснявам, че има някакъв проблем със стомахчето.

До 3-я месец имаше много силни колики.

Все още го кърмя 2 пъти през нощта - към 1 или 2 ч. и след това към 4, 5 или 6ч. Макар, че около края на 3-я мес сам беше изключил едното нощно кърмене, напоследък пак си го върна.

Когато сложа ръка на коремчето му усещам червата му да къркорят, да пукат, чува се много отчетливо.

Ака вече само по 1 път на ден и то много трудно, с много напъвания, плач и свиване часове наред, въпреки, че консистенцията е течна. От време на време в изпражненията му откривам по малко слуз.

Когато суче, суче интензивно по няколко минути в началото и след това започва да се дърпа, да се свива и да плаче, често не успява да изсуче докрай дори само едната гърда.

През деня спи рядко и за кратко - 2, 3 пъти за целия ден за по 30-ина мин.

Нощем също спи неспокойно непрекъснато се свива, гърчи и скимти насън.

Смятам, че кърмата ми стига, тъй като в повечето случаи го храня само от една гърда, но дори и нея не изцежда докрай.

Наясно съм, че така както го описвам състоянието му прилича на колики, но възможно ли е толкова голямо бебе все още да има колики и то толкова постоянни и силни?

Смятате ли, че е необходима консултация с детски гастроентеролог?

Мога ли при това положение да започна да го захранвам или трябва да отложа и за какъв период от време?

И последен въпрос - ако дам на своя глава за изследване изпражнение дали ще ми даде някаква по-ясна представа за състоянието му?

Благодаря ви предварително за отделеното време и за вашия отговор!  Hug

# 1
  • Мнения: 5 760
Има колики, които са провокирани от нещо. Спрете консумацията на мляко, плодове-круши, грозде и ако пиете от плодовите сокове цитроси. Давайте по 20 капки еспумизан поне 10 дни. при всяко хранене. Ако захранвате бебето със сокове  или други храни ги спрете!

# 2
  • Мнения: 23
Д-р Слънчева, благодаря ви за отговора!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт