Какво знаят съседите за вас?

  • 4 053
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 824
Случката,в неделя по обед:
Обичам да слушам усилена музика във времето,което това е позволено.Гледам да не преча на съседите.
Днес реших да покажа на МиУто ето това http://www.vbox7.com/play:f4d4e6ce(не се препоръчва за ССФ,която не харесва балканските ритми Mr. Green)
След като чува първите акорди на песента,МиУто се обръща към мен шеговито:
-Намали малко музиката,комшиите знаят,че сме рокаджии!
-Мило,комшиите знаят,че не сме рокаджии отдавна,а мен може да ме мислят за циганка,теб като те няма слушам такава музика. Mr. Green

Какво мислите,че знаят съседите за вас?Градите ли имидж за пред тях или не ви дреме на шапката?

# 1
  • София
  • Мнения: 61
Kофти е, че вече никой с никого не се съобразява. От 14 до 16 часа се пази тишина, но никой не го спазва това.
Иначе рядко със съседите имам проблеми. Не знам какво си мислят за мен. Слушам всякаква музика  Laughing
П.С. Детето е много талантливо.

# 2
  • Мнения: 2 388
Абсолютно всичко. bowuu
Включително, че се занимаваме с продажба на наркотици и имаме два хранителни магазина ( това дори и аз не го знам  Mr. Green)

# 3
  • Мнения: 3 405
Че имаме две деца. Някои дори не им знаят имената. А нашите съвсем не ги знаят. Във вхoда са заети 7 апартмента, 3 от тях са студентски квартири, един е офис.

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 12:52 от Анджелина

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Живеем в толкова голям блок, че повече от половината си съседи дори не съм ги виждала.
Не познавам дори съседите от етажа, какво остава те да знаят нещо за мен. Единствените ми контакти са с едната съседка- често се засичаме в асансьора, а и тя е касиерка и поне веднъж месечно ни навестява  Simple Smile Знае, че имаме малко дете и с какво занимава мъжа ми( беше го занимавала с нещо по този въпрос и затова), толкова.

# 5
  • Мнения: 743
Всички знаят, че имаме малко дяволче. Знаят името й, защото тя се представя на всеки. Познаваме се със съседите до толкова, че когато някое е запушил колата на друг, да зне къде да го търси. Във нашето блокче живеем 10 семейства. Но контактите ни се свеждат само до поздравяване и елементарни разговори от учтивост.

# 6
  • Мнения: 25 551
Боя се, че знаят много повече, отколкото ние самите знаем за себе си.
 Laughing

# 7
  • Мнения: 599
Незнам какво знаят за нас.
С кошийте сме на "здрасти, как сте"," добър ден",
имаше едни, които знаеха всичко за нас, но вече не са ни комшии.
Другите не ме интересуват.

# 8
  • Мнения: 824
По-голяма част от съседите познавам само по физиономия.Лично познавам само тези,на които се е наложило да им припомням през нощта,че музика се слуша тихичко.
Веднъж даже ходих не канена на гости на един съсед.Беше към 1 часа след полунощ,а музиката от апартамента му тресеше целият блок.Понеже живеем в нова кооперация,предполагам,че на останалите съседите не им се влиза в конфликт с който и да е от живущите в нея,реших аз да вкарам малко ред.Качих се до тях и звънях упорито,но от вътре не ме чуваха.Бях толкова ядосана,че не усетих с каква смелост реших да проверя дали е отключено-беше.Без да мисля свалих всички предпазители на бушоните(намират се точно на входната врата,като в нашият апартамент) и бързо бързо се прибрах в къщи.Заспах удовлетворена и спокойна.
Това е единственият номер,който се сещам,че съм спретнала на съсед.Но съм почти сигурна,че комшиите ми знаят,че съм много директна и не се притеснявам много много да си изказвам мнението по наболели въпроси,касаещи съкооператорите.Аз съм лошото ченге,мъжът ми бялото. Mr. Green

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 15:18 от Esscape

# 9
  • Мнения: 3 423
Олеле, Ескейп, тук направо си те дават на полицията
за взлом в жилището и може да те одрусат с глоба...
На теб като че ли ти се е разминал боят тогава, ужас!
При нас, като има силна музика или скандали, викаме
полиция, идват поне четирима и въдворяват веднага
ред. Иначе съседите ни са мили хора, с дамите с деца
си знаем кажи-речи и кътните зъби, навиците на деца,
мъже, свекърви, областна управа и домоуправител, на
по кафе, вино или друго обсъждаме смисъсъла на живота.
Не е като да не знаем нищо едни за други. Ние сме един
малък и сплотен клюкарски колектив, за добро или лошо.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 449
Всички сме от по 25 години в този блок и е нормално всеки да знае за всеки доста. Аз съм една от най-малко знаещите, но научавам много, когато се срещна с комшийката от 8-мия етаж. Тя не само за входа и за блока знае, знае всичко за целия квартал.И всичко разбира винаги "случайно". "Случайно" излиза на балкона и вижда нещо, "случайно" излиза на балкона и чува... Много случайности  и се случват. Аз съм 5 етажа под нея и нищо не виждам и чувам случайно.

# 11
  • Мнения: 2 229
Не знам какво знаят за нас съседите (не вярвам да е много), но аз не знам нищо. Confused
Хубаво, лошо, това е положението - всеки път като излизам от нас виждам нови и нови лица. Joy Никой не познавам, само съседите точно до нас, но с познаването сме си останали. Peace
Никога не съм и разбирала удоволствието да знаеш клюки за съседите, но сигурно си нямат друга работа хората. newsm78

# 12
  • Мнения: 2 388
Ние пък живеем в пенсионерски блок . Почти цялата улица е населена с хора от третата възраст.
Всичко се знае - кой, кога, защо и как. Което не се знае се измисля.

# 13
  • Мнения: 11 607
Те си знаят,че знаят всичко за нас.......Но пък ние си знаем,че не знаят абсолютно нищичко за нас!

# 14
  • Мнения: 3 423
Ние пък живеем в пенсионерски блок . Почти цялата улица е населена с хора от третата възраст.
Всичко се знае - кой, кога, защо и как. Което не се знае се измисля.

Хахахах, сетих се, че едно време тук живеех в
подобен квартал. Случвало ми се е бабата, дето
живееше под нас, да ми носи масло, че вратата
ни скърцала. Не беше удобно да каже леглото...

Общи условия

Активация на акаунт