може ли това да е рефлукс.

  • 689
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
здравейте мами,имам ужасен проблем с моята щерка,един ден е в прекрасно настроение и нищо не връща на следващия ден реве като за световно изяжда по 80-90 мил.мляко и ми враща на фонтан. днес прави 2мес. и ако може помогнете ми със съвет.може ли това да е рефлукс.
забравих да напиша че сме с колики и то доста силни през ден,има ли връзка с връщането

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Моята мома беше с рефлукс и повръщаше поти на всяко хранене. Спомням си, че в библиотеката бях чела, че се връщането се появява в определен часови диапазон. Мисля, че беше следобед, но при нас беше почти на всяко ядене, като в този период особено силно.
Дреболинка тъкмо се наяде, върне и после пак на цица да си навакса. После може отново да се повтори цялата ситуация.
СЪщо си спомням, че от претопляне много връщаше и много плачеше. Иначе не беше от ревливите бебета.
За коликите... вероятно имат и те някаква връзка. Даваш ли нещо за да ги облекчиш?

Не мога да помогна много, но поне да те успокоя, че ако е рефлукс наистина отшумява до около 6-тия месец. Става много постепенно, даже не бях забелязала, че е спряла окончателно да връща  Peace
Успех Peace

# 2
  • Мнения: 3 869
ако четеш английски, тук има доста съвети: http://www.kellymom.com/babyconcerns/reflux.html
При нас беше съмнения за тих рефлукс - не връща чак до устата, но пак си му е гадно и непрекъснато си предъвква и преглъща нещо; съветите от сайта помогнаха донякъде, останалото свърши хомеопатията.
Всички бебета връщат по нещо от време на време; при кърмените обаче, рефлукс се среща по-рядко...

# 3
  • Мнения: 1 089
Повръщането на фонтан не е съвсем типично за рефлукс, по-скоро връщане на малко мляко, но не "под налягане". Моя син имаше рефлукс, който премина също след 6-тия месец, когато започна повечко да седи и да се храни с по-консистентна храна.
Така или иначе и това, което описваш, пак би могло да е рефлукс, макар според мен да е свързано повече с коликите.
Ако беба не наддава добре и това продължава, освен да се опиташ да спазваш съветите за рефлукс, е добре да се консултираш с детски гастроентеролог

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
здравейте мами,имам ужасен проблем с моята щерка,един ден е в прекрасно настроение и нищо не връща на следващия ден реве като за световно изяжда по 80-90 мил.мляко и ми враща на фонтан. днес прави 2мес. и ако може помогнете ми със съвет.може ли това да е рефлукс.
забравих да напиша че сме с колики и то доста силни през ден,има ли връзка с връщането
да не би да й е в повече тези 90 мл? наддава ли нормално?
коки връщаше доста до към 6-7 месец но това не беше обвързано с настроенията или количеството кърма което е изял, нито с коликите. може да се е наяла твърде бързо, да й е притиснато коремчето (я от памперс, я от дрешка). аз съм го кърмила върху мен например, за да не се нагълтва твърде бързо и по-този начин да преяжда - опитай да смениш позицията в която кърмиш- в библиотеката има много статии за позициите. при коликите пък нали се превиват бебчетата- възможно е и от това да си натиска стомахчето и да връща, но чак на фонтан? друго което съм правила за превенция на връщането- от 2-3 месец сина ми спеше под наклон (дали е бил точно 30 градуса не мога да кажа) както ни препоръчаха няколко лекари.
надявам се да е кратковременно явление при вас Peace

# 5
  • Мнения: 295
моя син също връща доста често, но при нас рядко е под налягане. към края на 2м започна да връща след всяко ядене и да плаче между половин и един час след хранене, което много ме измъчи и го заведохме на гастроентеролог. по препоръки от форума го заведох при доц. радивенска - много приятна жена. тя го прегледа и каза, че до втория месец е нормално да връща било физиологична реакция дължаща се на слаба стомашна стена, но след това вече си е рефлукс. а нас ни предписа мотилиум по 1/10 от хапчето 3 пъти дневно. другото което препоръча е след хранене по възможност да го държа изправен по половин час и да му подигнем матрака на 45 градуса. лекарството не успявам да му го давам редовно, защото трябва да се пие двадесет минути преди ядене, което при нас е трудно предвидимо, защото през деня не спазва много режим, но държането изправен действа. също и на количката сме му сложили една от тези стойки за къпане и това има ефект. ето ти координатите на докторката, ако решиш да ходиш проф. Радивенска, тел на централата на Пета градска - 92 68 100

# 6
  • Мнения: 3 869
И нас позата ни спасява най-често. След хранене го оставям да си почине не повече от минутка на скута ми и после внимателно, без резки движения го вдигам на рамо, като понякога му повдига и крачетата на 45 градуса. При рефлукс се препоръчва да се избягват столчетата за кола заради наклона. Другото, което често правим, е да спи в поза "жабче" в някой, който е полу-легнал на дивана или леглото - това работи при мен много добре и през нощта - така и аз успялам да спя, без да има опасност детето да падне или да се задуши.

Общи условия

Активация на акаунт