На 3 год. с кариес!

  • 3 085
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Здравейте! Моля ви да споделите впечатления, ако сте се сблъсквали с подобен проблем. Дъщеря ми е на 3 години, наплашена е от лекари и трудно им се доверява. Устата си отваря трудно и пред мен. Зъбките и ги мия без да ги виждам /и тогава устичката и е полуотворена/. Не отдавна забелязах малко белезникаво петънце на един от кътниците и. Изключително бързо петното стана по-голямо и черно. В понеделник сме на зъболекар /детски кабинет/ и затова са големите ми притеснения. Не мога да си представя как ще си отвори устичката и ще позволи да работят с машинка. Страхувам се от инциденти. Мисля си, че е възможно зъболекарят да се откаже да я лекува, ако не си отвори устичката. Моля ви да споделите впечатления, или да ме посъветвате. Наистина съм много притеснена!

# 1
  • Мнения: 351
Привет,
за6то не пробва6 варианта на първата консултация детето да се запознае само със зъболекаря - да си поговорят, той да му преброи зъбките и да му каже, 4е едното е развалено и има нужда да бъде оправено (накрая да му даде и не6ти4ко за смелостта ). На втората консултация след някой друг ден ве4е да оправи зъба - в интерес на истината ако е само кариес става бързо, на моя син му го правиха без упойка за има няма 5 мин., но като цяло е много важен самият подход на зъболекаря към детето. Успех!

# 2
  • Мнения: 197
Благодаря ти, Aia_! Дано да попадна на свестен! До сега съм попадала на какви ли не индивиди от това съсловие. Даже в болница ни бяха вкарали, заради лекарска немарливост! Не мога да направя проучване, кой точно е добър специалист, защото не познавам никой, който да си е водил детето толкова малко на зъболекар. За това прибягнах до форума. Тук сте ми подавали ръка не веднъж  Hug Heart Eyes! Ще опитам да говоря първо със зъболекаря, но от сега съм настръхнала от нерви!

# 3
  • Мнения: 108
Моят син е на 5 г. и близо 2 години посещава зъболекар. Като малък не обичаше изобщо да си отваря устата да му гледат гърлото с шпатула. Но при зъболекарката ходи без проблем, тя е мила и внимателна, обяснява му. Има няколко кариеса, млечните зъби са ронливи, така ни обясни зъболекарката. Така че спокойно, лекувайте ги, за да нямате проблеми.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Идете на зъболекар  Hug

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Ние вече сигурно едно 3 години вече ходим по зъболекари. Първата манипулация беше малко след като направи годинка.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз за пръв път водих дъщеря си на зъболекар на 5 годинки. Правиха и пломба. Лекарката беше много внимателна, запозна я с всички инструменти и машинки. Обясняваше и всичко. Аз определено бях по притеснена от детето. Всичко мина безболезнено и лесно. Дано и при вас е така.

# 7
  • Мнения: 822
Моята дъщеричка също има едно предно зъбче, което е развалено - има няколко дупчици. Тя не дава да и мия много зъбките. Не знам въобще как ще го оправим.
Надали ще даде въобще да я види зъболекар.

# 8
  • Мнения: 1 817
Много е важно когато детенцето отива за първи път на зъболекар да е спокойно,а още по-важен е подходът на самия стоматолог.За първи път водих сина си на 5 години и то при детски стоматолог,направо невероятна жена.Първото посещение включваше само запознаване с нея и инструментите й,показа му как работи машината и разни други интерсни неща...бях много впечатлена,а сина ми-направо във възторг от нея.Едвам дочака следващото посещение.Не можех да повярвам,че му пломбира зъба толкова лесно и без никаква болка,сега ходим на профилактични прегледи и то без никакъв страх и притеснения,а като си помисля колко го мислех това ходене...

# 9
  • Мнения: 197
Благодаря Ви за разбирането и за съветите!  bouquet
Оказва се, че наистина най-важен е подходът на стоматолога. Вчера мина добре. Поуспокоих се. Още нищо не е правено по зъбките, но на дъщеря ми й хареса и обстановката и стоматологът. В Сряда ще сме отново там. Дано продължи така добре и след няколко ходения да успеем да стигнем до пломба. Най-важното е да не се наплаши детето и същевременно да не се протака дълго лечението. Ние попаднахме на добър стоматолог с чудесен подход към децата. Дано нещата продължат така добре и за напред.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз докато напиша и вие вече сте минали през стоматолога.
Дияна за 1ви път беше на зъболекарският стол на 1,1г. Тогава беше ад, но щерката беше малка. 2005та й правиха пломба на кътник. Аз бях притеснена, но се оказа, че няма от какво. Стоматологът се заприказва с нея, подари и разни кутийки Simple Smile Дияна седна на стола с кеф Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 204
Моят син около 4 год.възраст направи първото кариестче и оттогава се започна.
Добре, че попаднахме на много свестна детска стоматоложка.как го предразполага незнам, но понякога задремва на стола.не се майтапя, истина е.И винаги му дава малко подаръче.нещо сладко, че да се върнем пак с нов кариес. Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 280
Ние имаме същия проблем. Зъболекарката ни е позната и за сега сме още един вид игра запознаване. Другата сряда ще ходим пак. Искам да ви питам тя ми каза, че тъй като е много малък още и не е ясно дали ще даде да работи с машинка в устата му, щяла да запечата зъбчето. Дали има изобщо смисъл в това при все, че отдолу пак ще си стои кариеса?
Балгодаря предварително за отговорите.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 744
Зависи, стоматологът ще прецени.
Писала съм по-горе кога Дияна се качи на зъболекарският стол за 1ви път. Имаше кариеси на предните 4, горни зъба. Явно в начален стадий. Тогава я мазаха със сребърен нитрат. Един вид спиране на кариеса и запечатване.

# 14
  • Мнения: 4 068
sory za latinicata!
Bai Fadar sam!
Eto v takiva temi e nujno da se zamislite za tolkova "opasnata" fluorna profilaktika!

Bez da znam slu4aia to4no moga da kaja ,4e s malko usilie ot strana na zabolekaria moje da se za4isti karioznata masa ra4no i da se napravi mnogokratno aplicirane na florna pasta.Po tozi na4in 6te se stacionira procesa. Srebarnia nitrat e podhodia6t za mnojestven karies.A ne e lo6o da se pomisli i varhu dietata na deteto.

Общи условия

Активация на акаунт