Пералня и слабо налягане на водата

  • 3 737
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 678
В новия ни блок налягането на водата е много,много слабо. #Cussing out
Макар,че имаме хидрофор, до нашия 4-ти етаж водата едва се качва.
Скоро купихме пералнята,но понеже не живеем там още не е вързана.
Моля Ви кажете как се справяте с този проблем.Ще може ли въобще да работи пералнята? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 036
Страхувам се че може да изгориш мотора й.
При нас моята има такава функция ,като е слабо налягането да не тръгва да върти.

# 2
  • Мнения: 25 571
Нещо не е наред - хем имате хидрофор, хем нямате налягане на 4-тия етаж.  newsm78
Няма ли начин да потърсите фирмата, монтирала хидрофора или строителя - да видят какъв е проблемът? Щом е нов блокът, би трябвало да имате право на рекламация или много си въобразявам?  Mr. Green
И при нас налягането често е слабо, но нямаме хидрофор. Последен етаж сме. Викахме техници от ВиК, мериха, замерваха и... вдигнаха рамене. Казаха, да се оправяме сами. Оправихме се - мъжът ми монтира помпа след водомера и когато падне налягането, я включваме. За хидрофор няма място, но и само помпа върши работа.
С пералнята няма проблем, ако е слабо налягането, просто пълни по-бавно, но с бойлерите определено е сложно - нито можеш да се изкъпеш, нито да измиеш съдовете. Помпата ни спаси.

# 3
  • Мнения: 606
При слабо налягане би трябвало да пълни докато се напълни. Вероятно ако не успее за известно време да се напълни ще спре и ще светне някоя лампичка.

# 4
  • Мнения: 22 784
Нещо не е наред - хем имате хидрофор, хем нямате налягане на 4-тия етаж.  newsm78

Странно е,наистина.Ние имахме проблем с налягането,сложихме хидрофор и нещата се оправиха.

# 5
  • Мнения: 678
И според мен е странно,че нямаме налягане при наличен хидрофор,но е факт??? #Cussing out
 #Crazy bowuu

# 6
  • Мнения: 22 784
И според мен е странно,че нямаме налягане при наличен хидрофор,но е факт??? #Cussing out
 #Crazy bowuu

А може ли проблемът да е в тръбите,да са запушени,за смяна?

# 7
  • Мнения: 12
Причината е в зле подбрания хидрофор. За да имате достатъчно налягане е необходимо помпата към хидрофора да е с достатъчен напор и дебит. Явно този с който разполагате не е такъв.

Общи условия

Активация на акаунт