А как награждавате децата?

  • 1 608
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Хайде малко пък за положителната страна!
Като се изключат разните възклицания "Браво!", "Благодаря, че ми помогна (донесе памперса, изхвърли боклука и т.н. вариации)"и целувки, прегръдки, т.н. по какъв начин показвате на детето, че е направило нещо хубаво и го стимулирате и другия път да го направи?
Тук например много е разпрозстранено даването на лепенки, стикерчета с различни картинки, животинки и т.н. Даже сега получихме един "паспорт (не задграничние на Руби Wink", в който всеки път като се изпика детето или изака в гърнето се лепва една лепенка. Определено има полза! Дани ги обожава тия стикерчета.
Та? Други идеи?

# 1
  • Мнения: 272
немисля че материалната нграда е най подходяща. лично аз смятам да възпитавам Дзвер че е по важно да накараш човека до теб да ти се усмихне, отколкото да ти купи шоколад например. това с наградите ми звучи като по Тошово време-  на ти 5 лева че си изкарал шестица....

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Хайде малко пък за положителната страна!
Като се изключат разните възклицания "Браво!", "Благодаря, че ми помогна (донесе памперса, изхвърли боклука и т.н. вариации)"и целувки, прегръдки, т.н. по какъв начин показвате на детето, че е направило нещо хубаво и го стимулирате и другия път да го направи?
Тук например много е разпрозстранено даването на лепенки, стикерчета с различни картинки, животинки и т.н. Даже сега получихме един "паспорт (не задграничние на Руби Wink", в който всеки път като се изпика детето или изака в гърнето се лепва една лепенка. Определено има полза! Дани ги обожава тия стикерчета.
Та? Други идеи?
аи това за пишането е страхотно .
 аз нищо не мога да ти напиша ,защото ние вървим след вас, и за сега сме то4но на простите словесни награди и целувки .. но ми е много интересно .
тук поне относно тези стикери не съм 4увала ..но може още просто да не съм "навлязла в материала".

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
награждавам я....с шамарчета по дупето:))))
Ами....обяснила съм и, че когато тя е добра, всички са добри с нея..и когато поиска нещо в границите на разумното (приказка, да поиграем на нещо...да излезнем...дъвка...незнам си какво още) обикновенно го получава.
...когато започне да прави магарии...се наказваме. Това е достатъчно:)

# 4
  • Мнения: 2 452
В зависимост от случая - с думи, прегръдка, усмивка, но аз използвам и материални награди. Например докато се уеше да ходи на гърне и давах по едно гумено мече за всяко "пипси" и по едно шоколодово яйце за всяко "пупси".  Laughing
Освен това имахме и табло със стикери, където лепяхме усмивки. Ако събере 6 усмивки получава мики-маус.
Сега по същия начин процедирах с азбуката - ако ми я каже без грешка (да разпознава буквите става въпрос) получава гумни мечета.
Метода може да е от байтошово време, но работи.

# 5
  • Мнения: 1 278
Не наказвам и не награждавам!  Flutter

# 6
  • София
  • Мнения: 1 621
Досега никога не съм я награждавала с нещо материално,все с думи и жестове и мисля че на този етап е достатъчно, важното е детето да разбере, че сме доволни от него в дадена ситуация, не мисля че подаръците имат място там.  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 072
Материалното и аз не го одобрявам, или по-точно, купуването на определени неща. И без това усещам, че на моменти прекаляваме с думичката "Ще купим". Последния хит беше като пътувахме по магистралата и Дани искаше пак да минем през тунел и аз казах, че няма повече тунели и той ми заяви "Купиме тунели!".
Аз също основно с жестове, целувки, благодарности и т.н. поощрявам, но стикърчетата вършат невероятна работа. Дани умира от кеф като му го лепнеш на ръката. Имаше и едни такива, ако се пореже, но със Sponge Bob, ами то направо се разтапя детето.
В градината имат на стената дъска и което се изпика в тоалетната му лепват там едно и то после се хвали.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Това с етикетчетата е много интересно, ще пробвам и аз с някакви лепенки. Досега не съм я награждавала материално за постиженията. Само и казвам: "Браво на Сиси, мама е много горда с теб. Ти си най-умното дете." и пляскам с ръце.
А иначе след работа винаги и купувам по нещо-снакс, солетки, желирани бонбони  или други такива.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз веднъж предложих да си направим таблица за цялото семейство, където на всеки да пишем червени и черни точки  Embarassed/съответно за добри и лоши прояви/. В края на седмицата да преброим точките и на  който има най-много червени точки да му изпълним желание /примерно до отидем в София ленд, да вземем касета под наем, да направим торта/. Цвети беше мноооого въодушевена, но се оказа малко трудно за изпълнение, а и ентусиазмът й и "пазаренеето" за червени точки, както и застъпничеството за тати /който събираше предимно черни точки Grinning/ бяха доста уморителни и системата не просъществува дълго Sad. може би Цвети беше още малка newsm78. Мисля скоро да се пробвам да я въведа пак Wink.

# 10
....
тук поне относно тези стикери не съм 4увала ..но може още просто да не съм "навлязла в материала".
Pampers изпращат такива безплатни. "Паспорт" и стикери. И ние сме фенове на тях (под всякаква форма) - но при каката. Малкото нещо не се впечатлява newsm78

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми награди всякакви с повод и без повод има за децата ми. Не е правилно, но... Blush

Дъщеря ми по-често е свикнала баща й да я награждава. По цял ден бе с мен, как да я изненадам, освен с прегръдка, целувка и милувка.

Аааа  ooooh! - сега се сещам. Имаше приказка всяка вечер, ако е била послушна.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 844
с нищо материално /може да дойде ден, в който да нямам нищо материално под ръка и какво ще правя тогава/
- ръкопляскане
- викане на Бравоооо!
- прегръдка
- усмивка
- целувка

ами май за това се сещам сега

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
....
тук поне относно тези стикери не съм 4увала ..но може още просто да не съм "навлязла в материала".
Pampers изпращат такива безплатни. "Паспорт" и стикери. И ние сме фенове на тях (под всякаква форма) - но при каката. Малкото нещо не се впечатлява newsm78
Тук няма такива стикери. Summer беше така мила да ми прати един комплект, но така стана, че Мая се научи на гърне за един ден буквално и си останаха неизползвани. Мисля по-натам да ги лепя по други поводи (те са с нарисувани мечки и не мисля, че има голямо значение, че са оригинално предназначени за учене на гърне).

# 14
  • Мнения: 312
Това със стикерите наистина е страхотно.  newsm10 Убедена съм, че върши работа. Жалко, че при нас ги няма все още. Но пък женската изобретателност няма граници и лесно могат да се сътворят с подръчни материали. Честна дума!
Наистина е важно детето да бъде поощрено когато е направило това, което се иска от него - било със стикер, гумено мече или ужаааааааасно звучна целувка. И между многото нематериални неща, е хубаво от време на време да има нещо, което може да се пипне, опита или повърти за кратко в ръце. За целта чудесна работа ми вършат балонче с хелий, сладолед или някоя книжка с приказки. Или пък известно време, прекарано в игри на воля в някой детски център.
Противник съм за сметка на това на дежурната дреболия в стил "Прибрах се, виж какво ти нося" - не върши нищо добро и по-скоро разваля ефекта на наградата... Тук разбира се изключвам някоя и друга глезотийка, непредвидена в програмата!!!  smile3503

Общи условия

Активация на акаунт