Биберон-залъгалка

  • 1 536
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
Здравейте! Сигурно някои от вас са имали подобен проблем: малката обожава да суче бибата - залъгалка и от тази и мания не мога да спя през нощта, защото непрекъснато я изпуска и трябва някой да й я сложи обратно, иначе реве. Направо се побърквам от тази нощна игра "дай ми биба - на ти биба". А тя очевидно се забавлява. Същият номер ми го прави и по време на разходка, аз непрекъснато се дупя за да й я сложа в устата. От няколко дни забелязвам, че прави опити сама да си я сложи в устата. Всеки безуспешен опит обаче я вбесява и започва да се ядосва и реве. Дайте съвет! Забравих да спомена, че малката е почти на 2 месеца.

# 1
  • Мнения: 18 542
Цитат на: boyana
Здравейте! Сигурно някои от вас са имали подобен проблем: малката обожава да суче бибата - залъгалка и от тази и мания не мога да спя през нощта, защото непрекъснато я изпуска и трябва някой да й я сложи обратно, иначе реве. Направо се побърквам от тази нощна игра "дай ми биба - на ти биба". А тя очевидно се забавлява. Същият номер ми го прави и по време на разходка, аз непрекъснато се дупя за да й я сложа в устата. От няколко дни забелязвам, че прави опити сама да си я сложи в устата. Всеки безуспешен опит обаче я вбесява и започва да се ядосва и реве. Дайте съвет! Забравих да спомена, че малката е почти на 2 месеца.

Май няма спасение, остава ти единствено надеждата да се научи сама да си я слага, а щом прави такива опити, значи като нищо скоро ще се научи.
Успех!

# 2
Друг вариянт е да пробваш да закачаш бибата на специалните върви за тях и така няма да я губи. Но аз съм изхвърлила този вариянт от страх да не би да се удоши (въпреки, че връвта е къса) Embarassed
Друго, за което се сещам е да й нахвърляш в леглото повечко такива залъгалки и тя като се докопа до някоя ще мирясва.
Ама пък като се замисля тя е мъничка още и едва ли може сама да си умери устата Embarassed  Confused
Уф, и аз май никакъв свестен съвет не дадох Embarassed

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
доколкото си спомням, когато ние бяхме да този етап, все и падаше бибата от устата и аз постоянно и я слагах. После се оказа май, че бибата не беше много подходяща, беше и по-голяма, постоянно падаше от устата и, и я смених, и като че ли имаше малко резултат, по-рядко се случаваше. Вие с каква биба сте? Да не е просто проблемът в бибата? Смени я, да видиш дали ще има ефект. А когато мине и този период, ще си спомняш с умиление за него, аз си запазих последната биба на дъщеря ми за спомен.

# 4
  • Мнения: 312
имаме две на Нук и една каучукова на Чико - все тая

# 5
  • София
  • Мнения: 572
Явно така е при всички двумесечни  Rolling Eyes .И ние си играем на"Кой ще издържи по-дълго мама или Кари ?"Добре че поне нощем не спи с биба  Simple Smile !Дано скоро да се научи да си я придърпва сама!!!

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: boyana
имаме две на Нук и една каучукова на Чико - все тая



ние ползвахме само каучукови на NUK, след като най-първата каучукова на Chicco се оказа доста непрактична, за която писах, че постоянно се изплъзваше от устата.
Но пък тези на NUK бяха май доста по-удобни за нас, по се харесваха и купувах само от тях, но моята щерка не искаше силикон изобщо, и карахме само на каучук и затова сменях бибите всеки месец. За силиконовите нямам представа как стоят нещата.
Пробвай пък трети модел, може да има резултат. Може тези на NUK i na Chicco да не са и нещо удобни. Не знам. Вече по-късно нямахме този проблем, но си спомням, че и ние минахме през това нещо.

# 7
  • Мнения: 672
Има едни силиконови "Нукчета",чиято дръжка е прилепнала за бибата и неможе да падне при неволно размахване на ръцете.При нас това беше голямо облекчение.Ще опитам да я снимам и по-късно ще ти я покажа.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: diemma
Има едни силиконови "Нукчета",чиято дръжка е прилепнала за бибата и неможе да падне при неволно размахване на ръцете.При нас това беше голямо облекчение.Ще опитам да я снимам и по-късно ще ти я покажа.


ето и това е идея също. това може и да е нещо ново, не знам, понеже за силикона нищо не мога да кажа. с това може да се реши проблемът на бебето на boyana. znae ли човек?

# 9
  • Мнения: 672
Ето ги и снимките:):



Ако не се виждат пишете.Май за да се виждат трябва да минат 30-на минути(не съм сигурна).

# 10
  • Мнения: 3 481
за инфо силиконовите се сменят на пет-шест месеца, но аз ги сменям по-често.
Ние пък така и не се научихме на залъгалка , много щеше да ми помогне, особено едно време при коликите. Щом смукне няколко пъти и види, че нищо не излиза, плюва и търси такава биба, която пуска. Сита , гладна, това беше положението Sad

Общи условия

Активация на акаунт