Пилешкото месо от магазините

  • 1 048
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 308
   Здравейте.

   Искам да попитам, от кога започнахте да купувате пилешко месо от магазина, за да готвите на детето? Ние сме на 7 месеца и половина и педиатърката каза, че не е препоръчително.

# 1
  • Мнения: 3 312
не взимаи от тези гадости дето продават по магазините та аз за мен не си купувам  Naughty ако имаш възможност разбира се  Peace

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато имам възможност взимам домашно месо,когато нямам купувам от магазина

# 3
  • Мнения: 27 524
Купувам, какво да правя  Crazy За изчистване на месото е добре да се свари малко в подсолена вода и след това изхвърляш водата и продължаваш да си го готвиш, както искаш  Peace

# 4
  • Мнения: 298
А от къде се снабдяват ДК с месо? Едва ли всяка кухня има месо,собственно производство  Naughty

# 5
  • Мнения: 31 112
Няма откъде да взема домашно и купувам. Варя го и изхвърлям бульона. На детето не давам бутчета, нито кожи.

# 6
  • Мнения: 1 512
А от къде се снабдяват ДК с месо? Едва ли всяка кухня има месо,собственно производство  Naughty

Точно така!
Ами  то какво вече е полезно и здравословно да се купува.Като се замисли човек май нищо което е по магазините не е истинко и полезно.И какво ни остава да се посадим в саксия и да живеем на фотосинтеза.

# 7
  • Мнения: 308
   
   Съгласна съм. Ако не е домашно, все ще трябва да се купува. Мисълта ми беше от каква възраст започнахте да им готвите от замразените меса от магазина.

# 8
  • Мнения: 27 524
След 10-ти месец някъде. Не купувам замразени, а винаги охладени  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Със замразено месо не готвя.
Купувам охладено.
Изхвърлям първата вода, в което е вряло около 5 минути. Така процедирам не само за Иво, а и когато готвя за нас.
Няма от къде да взема домашно месо-само заек ми бяха давали веднъж. Нямам избор-купувам.
Така че, от самото начало Иво е на купени меса.

# 10
  • Мнения: 308
   Благодаря ви. И аз се бях насочила към охладените, но ще поизчакам малко. Ще готвя за момента само заек, защото родителите ми отглеждат такива, а за разнообразие продължаваме с пюретата.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
Дълго време разчитах на био пюретата. Готвех му само, когато имам домашно месо. Чак когато тръгна на ясла на 1 г. и 7 м., се примирих с кетъринга на частната ясла...

# 12
  • София
  • Мнения: 6 360
а защо изхвърляте бульона от месото? какви са съображенията?

# 13
  • Мнения: 1 449

Химията в месото (остатъци от лекарства и пр.) преминава частично във водата.
Това е и препоръка на педиатри в някои географски региони.

# 14
  • Мнения: 107
В Билла съм виждала да продавт някакви био пилета- отгледани уж без химия-доста по скъпи са ама...Но виждам че си от Петрич , а там май няма Билла Thinking

Общи условия

Активация на акаунт