мнение за плазмен телевизор

  • 823
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
здравейте
убедих се,четейки мненията ви,че вашият съвет ще ми бъде много по-полезен от този на някой консултант,който би ми препоръчал всичко,за да продаде стоката си. Laughingнормално е,маркетинг.. Peace
ще съм ви много благодарна ако мамите с опит или ако сте подучули нещичко оттук оттам,да ми дадете инфо за плазмени телевизори,в смисъл какви качества и недостатъци имат.
и по-конкретно..какво мислите точно за този модел:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038608
очаквам мнение!
 Stop

# 1
  • Мнения: 5 903
И аз съм на тази вълна-ето какво прочетох:
Правилото при избор на технология LCD или плазма към момента е за размер до 37” – LCD, а за по-голям от 37” – плазмена. Просто плазмени екрани с по-малък размер почти не се произвеждат. Това определя разумния избор на LCD технологията към момента въпреки по-лошия контраст и яркост на картината, но с по-ниска цена и по-висока надеждност и компактност. Прогнозите на повечето специалисти са в посока на окончателна победа на LCD мониторите, което се потвърждава като асортимент и продажби на пазара. Разбира се, производителите работят за отстраняване на недостатъците на всяка от двете технологии и ако държите в момента на суперкачествена HDTV картина – една нова 40” плазма с пълната 1920 х 1080 резолюция, минимум 10 години живот на екрана, за около 5000 лева, е мечтаният избор на техноманиаците.
И друго-някъде прочетох,че консумацията на ел.енергия при плазмите е по-голяма .Явно не е пренебрежимо по-голяма.И качеството на картината се променя осезаемо,ако се гледа под ъгъл.

# 2
  • Мнения: 3 770
От тази тема нямаше нужда , ако беше потърсила с търсачката.Съвсем наскоро коментирахме достойнствата и недостатъците на двете технологии  -   Plasma vs. LCD? Имам 40 инчово ЛСД , което предава перфектно.В близките 2-3 години ще ми се наложи да подменя другите два телевизора и смятам да заложа на съвсем друга технология , която се надявам да се развие доста дотогава и съответно да паднат цените - OLED телевизори.

Общи условия

Активация на акаунт