Започна се...

  • 3 228
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 044
От 1 септември сме на градина. Ходихме седмица и и три дни. И вече сме болни - температура, зачервено гърло, хрема, всичко както си му е редът. За втора година сме на детска градина и аз все се надявах, че болестите са зад гърба ни и сме се адаптирали към вирусите там. Беше 15 дни на море, два месеца на село в планината. През ваканцията не се разболя нито веднъж, не кихна даже! В София за една седмица и се разболя! Просто ми се изчерпаха идеите за засилване на имунитета вече!  Миналата година давах какво ли не и ефект никакъв. Надявах се тази година да е по-различно, но явно старата песен на нов глас ще пеем. И сега времето е още топло, ами като стане 3 градуса? Как? Докога? Няма ли светлина в тунела...Какво да правя, нищо не помага.

# 1
  • Мнения: 1 984
превенар?

# 2
  • Мнения: 1 329
Децата които боледуват в детската, намаляват боледуванията като тръгнат в 1ви клас. Дотогава е все  така.

# 3
  • Мнения: 1 044
Нали тази ваксина е срещу най-разпространените щамове стрептококи и май стафилококи. А Митко боледува главно от вирусни инфекции - нос, гърло, два пъти уши. Досега усложнение не сме имали друго освен отитите. инфекцията не слиза към белите дробове. Но засметка на това пък, през седмица-две сме с ринофорингит. Банално, но постоянно.

# 4
  • Мнения: 46 484
Вирусите са около 200 вида, докато не ги изкара, няма да спре.
Заразявато е по-често в затворени помещения, когато е в контакт с много от тях, т.е. в заведения от рода на детски градини.

Нормално е, затова не бих правила нищо, само плодове, зеленчуци и здравословна храна, за да ги бори по-лесно Peace

За противогрипните - това са единствените ваксини, по отношение на които съм против. Майка ми започна да си слага и цяла зима е нон стоп болна Crazy а по принцип е човек, който боледува рядко ...

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че е нормално. Peace И моята дъщеря мина по този път. Първата година боледуваше повече, втората и третата  много по малко.  От две години и давам цитросепт и нещата се подобриха значително. Понякога улавя някой вирус, но много леко преминава всичко.

# 6
  • Мнения: 556
И аз като авторката, все това се питам - докога ще продължава това боледуване. Лятото дъщеря ми си беше в къщи 3 месеца и половина. Ходихме на море, на планина - не се разболя нито веднъж. От 3 дни е на градина. Днес като я оставихме едно момче от групата й така силно кашляше. Не ми се мисли какво следва.
Уж майките минали по този път казват, че с възрастта болестите намаляват. Кога ли ще стане това при нас не знам.
Не съм съгласна с Никол, че когато се прекара всичките 200 вируси тогава ще спре да боледува. Напротив, честото боледуване скапва имунната система и тя все по-трудно се бори с болестите. В крайна сметка има много деца, които отначалото не боледват. Организми различни

# 7
Стефи също ходи за седмица и 1 ден и вече е с 39градуса температура.Когато не ходи на градина е здрава.Съгласна съм ,че с годините болестите намаляват ,но когато децата са подложени на постоянно заразяване с вируси,което води до отслабване на имунната система няма как да спрат да боледуват.Визирам детските градини.
Голямата ми дъщеря също посещаваше ДГ /сега е на 12год./,но  тогава болни деца не допускаха в градината,всяка сутрин мед.сестра ги преглеждаше. Боледувала е един път за толкова години.Сега малката ми дъщеря е в същата градина-ами нямам думи.......По 30 деца в група,госпожите ми казват все едно е нещо обичайно-"ми да,има болни деца......"
И докога ще съсипваме здравето на децата си?Това е безумие.......
Аз също работя в частна фирма,бабите ни са на по 200км от нас,няма кой да я гледа,но не я пускам болна на градина.
Пухчето,и аз като теб не виждам светлина в тунела....... Sad Още по-вече,че Стефи е  алергия и към антибиотици=

# 8
  • Мнения: 401
Какво можем да направим, за да се спре допускането на болни деца в градините? То се видя, че някой родители не им е жал за собствените си деца, а да не говорим за чуждите. Аз не мога да си представя че ще изпратя малката болна на градина и ще работя спокойно. Също сама си я гледам, работя в частна фирма и не мога да отсъствам, а моите родители са на 250км и пак намирам начини/ плащам на жена да я гледа, всеки месец по две седмици/   Сега тръгваме на градина на 1.10 и не ми се мисли!

# 9
  • Мнения: 250
Споко, и ние сме така нищо, че вече сме в трета група . откакто започнах да му давам от хр.добавки на Аква Сорс, съм много доволна.
Ако искаш прочети тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94583.0

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Малко са децата, които изкарват без добавки. Има такива, които много рядко се разболяват, но те са единици. И аз гледам да си храня детето здравословно, но това, че плодовете, зеленчуците и храните  са с неясен произход е друга тема. От там идва проблема според мен. Некачествената храна,замърсеният въздух  също не са за пренебрегване.

# 11
  • Мнения: 46 484
... Не съм съгласна с Никол, че когато се прекара всичките 200 вируси тогава ще спре да боледува ...

Това не е мое мнение, а на хората, които се занимават с медицина.

Защо детето ми се разболява толкова често от настинки?

# 12
  • Мнения: 556
И при нас се започна. Още вчера като  взех детето от градината очичките й сълзяха. При нас обикновено така се почва. През нощта нослето й беше запушено и не можа да спи. Капнах й Назолиберо и го почистих, но ефекта беше кратковременен. Температурата и е 37,2. Дадох й вит. С и й намазах носа с Низита. Иска ми се да пресека болестта. Вие какво давате при първи симптоми?

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 09:59 от 4akura

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми беше в подобно състояние миналата събота. И аз сложих Низита първият ден, но нослето не се отпуши за дълго. Отидох до аптеката и купих Олинт и си реших проблема. Давах цитросепт-ударната доза. На вторият ден се промени и гласа и давах хомеовокс. Правих и лимон с мед и много чай. За три дни отмина.

# 14
  • София
  • Мнения: 565
 Ох, и нас това ни чака... Sad

Общи условия

Активация на акаунт