Децата и Властелинът

  • 4 063
  • 67
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Гледах рекламите по Нова - ще дават трилогията от тази седмица. Филмът е разкошен - ефекти, боеве, чудовища, принцеси Simple Smile Мечтата на всяко дете! Но моето е само на четири...В чуденка съм дали да му разреша да гледа филмите. Вярно, че всяко дете си е различно и аз като майка би трябвало най-добре да си го познавам, но...ей на, не мога да преценя дали ще се уплаши от цялата тази армада приказни герои или напротив - ще му достави удоволствие.
Реших да попитам майките на деца горе долу на същата възраст - бихте ли/ще гледате ли Властелинът?

# 1
  • София
  • Мнения: 790
Моето дете е още малко за този филм, но си спомням че когато аз бях на около 5-6 г. за първи път ми позволиха да гледам подобен филм  - приключенски ли беше или исторически няма значение, обаче имаше рязане на глави, кръв и т.н....Ужас, много ме беше страх да си легна после  Crazy И няколо дни след това ми беше все още страшно.. Та аз лично не бих избързвала.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Габриела гледа заедно с нас една от сериите, когато беше доста малка. Не се уплаши, дори се забавляваше с разните чудовища.
Но все пак зависи от детето. Моите деца винаги са приемали филмите като измислица и трудно се впечатляват от нещо на екрана.

# 3
  • Мнения: 2 960
Мисля ,че е прекалено малка за този филм.Дъщеря ми е на почти 11 години ,а до към 8-9 годишна се "впечетляваше "отрицателно от такъв род филми.Във Властелинът има доста страшни неща и за големи-например онези " черните качулати  като смъртта ,без лица и червени очи...хвърчат страховито и призрачно .Тук има повече страхотии ,отколкото представата за приказната принцеса  #Crazyкак ще ги възприеме едно 4-ри годишно.Най-малкото няма да спи няколко дена!!!

# 4
  • Мнения: 24 467
На 4 години ли е? Не съм сигурна дали няма пък да се отегчи.
Четох "Билбо Бегинс" на големия, когато беше 5-6 годишен, четохме и Уилоу тогава, а "Властелинът" гледа на 6 години и много му хареса. Още не е чел книгите /на осем е/. За около 6 годишни значи бива и пак зависи как детето възприема нещата. За моя син беше интересно. На тази възраст се запозна и с "Междузвездни войни" и "Десетото кралство" и му беше кеф. Миналата година се наслаждаваше на "Индиана Джоунс". Никога не се е плашил от филми.
Четиригодишното дете е друго дете, две години възрастова разлика до 6 не са малко.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 971
Синът ми ще се впечатли от този филм, сигурна съм, но според мен е още малък и няма да му позволя да го гледа.

# 6
  • Мнения: 2 332
И аз се замислих дали би било подходящо Йоана /7г./ да го гледа... не съм много сигурна, тя е много впечатлителна и емоционална, по-скоро не, то аз като ги гледах за 1-ви път и се впечатлих, какво ли остава за нея... според мен всеки трябва да прецени за своето дете  Peace.

# 7
  • Мнения: X
Да, стига да и хареса. Тя гледа с удоволствие доста комедии, като "Двама мъже и половина", "Мистър Бийн" и т.н. Освен това много обича да гледаме филми заедно, та ще се радва.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Точно същото се чудихме с мъжа ми. Rolling Eyes Ние искаме да гледаме филма, но, ако забраним на Симона, просто ще трябва да превключим на друг канал. Пък тя не си ляга преди 21-21.30 часа. Twisted Evil От друга страна, ако й позволим, е твърде вероятно да се стресне сериозно от чудовищата..., но може и да не им обърне никакво внимание...
Ще следя темата с интерес!

# 9
  • Мнения: 3 886
Гледала съм го и пак ще го гледам .Крис го е гледал и пак ще го гледа  беше на около 5 точно когато излезна (май беше преди 2 г ) .КОга ще го дават   newsm78

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Гледала съм го и пак ще го гледам .Крис го е гледал и пак ще го гледа  беше на около 5 точно когато излезна (май беше преди 2 г ) .КОга ще го дават   newsm78
Ще го дават в неделя късното,ама ние с теб не можем да го гледаме,
 защото трябва да сме свежи за следващия  ден.. Wink

# 11
  • Мнения: 3 886
Гледала съм го и пак ще го гледам .Крис го е гледал и пак ще го гледа  беше на около 5 точно когато излезна (май беше преди 2 г ) .КОга ще го дават   newsm78
Ще го дават в неделя късното,ама ние с теб не можем да го гледаме,
 защото трябва да сме свежи за следващия  ден.. Wink
опа щом е тогава отпада::Simple Smile)) а и ходенето до КРЪСТОВА ГОРА  ми отпадна но нищо живи и здрави да сме

# 12
  • София
  • Мнения: 43 904
Ми, мойто не му се трогва....иначе аз бих му дала да го гледа Simple Smile)) Прецени все пак, ако детето се страхува от чудовища...не е много подходящо Wink
Нашия любим филм е Транспортер....Simple Smile))

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами не мога да преценя от какво ще се стресне и от какво не... Rolling Eyes Гледа Посейдон - никаква реакция, гледа Матрицата - позяпа, позяпа и отиде да си върши неговите си неща, обаче от третата част на Шрек, дето магаренцето се прави на бебе в съня на Шрек - ревна Mr. Green Та мога ли да знам newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 43 904
Абе пробвайте Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт