Лепка по главичката. Как се маха?

  • 15 118
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, дъщеря ми е на два месеца и от около месец на сам забелязах, че има лепка. Първо по веждите, а сега виждам и по главичката. Косата й е доста голяма /така се роди/ и може би не съм забелязала до сега. Как се маха това, чувала съм че се маже с олио и се разресва, но с нашата коса, не знам как да го направя, още повече, че фонтанелата не е затворена! Има ли някакъв бебешки продукт на пазара, който да ми помогне да махна лепката?

# 1
  • Мнения: 9 973
има крем за крусти,но не знам как се нанася

# 2
  • Мнения: 2 111
Има на Мустела такъв крем за премахване на крусти.Купува се от аптеката и се намазва вечер и на сутринта се измива.
Другият вариант е да се намажат  вечер 30-40 минути преди баня с бебешко олио или зехтин и после се разресва внимателно с гребен.

# 3
  • Мнения: 543
Ние сме също с много гъста коса, появиха ни се крусти преди 2-3 месеца. Мазах с бебешко олио и разресвах преди баня, повечето опадаха, но пак останаха някакви. Казаха ми, че ще си опадат сами. Ама засега си стоят...

# 4
  • София
  • Мнения: 7 019
Мажех  главичката на синът ми с зехтин вечер след баня и сутрин го изкъпвах отново и разресвах с бебешка четка.

# 5
  • Мнения: 339
Мажех го е бебешко олио или студенопресован захтин, до сутринта попива и не стой мазно.

# 6
  • Мнения: 2 960
с бебешко олио или кремче на Мустела.

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Крустите при Рали много трудно се махнаха. Мажех със зехтин или бебешко олио, изчаквах малко и после разресвам с гребенче. Накрая като че ли наистина сами изчезнаха.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 337
Нищо не съм ги правила. Лека-полека сами си опадаха.

# 9
  • Мнения: 1 554
Нищо не съм ги правила. Лека-полека сами си опадаха.
и аз така Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 44 018
Или с крем
или ги мажеш с бебешко олио, постоява 30-тина мин, разресваш лееко и нежно с бебшко гребенче и къпеш...след няколко намазвания изчезват....

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
С бебешко олио Peace

# 12
  • Мнения: 1 367
И аз мазах главичката на сина ми с бебешко олио преди баня,а докато го къпех много внимателно изтривах с хавлийка.Повечето крусти ги махах докато спеше.Съвсеееем внимателно ги отлепях с пръст.Ако се внимава,няма опасност да се нарани кожата на главата.

# 13
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Когато косата расте се появяват и се махат сами! С нищо, никога не съм я мазах! Къпя я с козметика на Себамед веднъж седмично по косата, ако има значение!  Peace

# 14
  • Мнения: 4 784
Кремчето на Мустела  Peace

Общи условия

Активация на акаунт