Да сменя ли млякото

  • 711
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мили мами! Много обичам тези форуми, но за съжаление не ми остава време да чета какво пише. Затова направо ще питам. Майка съм на близначета, които се родиха в края на осмия месец. Не сучеха и се наложи да се цедя по 7 пъти на ден,но... Ведин момент кърмата започна да не стига и ми писна да се цедя и преминахме на адаптирано мляко. Направо купихме "Нутрилон" защото по-голямото ми дете го понесе на-добре( с него сменях 4 вида мляко) Близнаците в момента са на 2 месеца и на 1 от термина лекарката ми казва че трябва даядят по120 грама а на мен ми се струва че са им много. Момиченцето си ги изяжда но поне с една почивка а момченцето много рядко и то с 2-3 почивки. Ще ми се да сменя с Милумил дали е редно? Не им се нрави май Нутрилона. Какво да правя да пробвам ли? Казват че Милумил много го хоресвали бебенцата. Иначе наддават по 1 килограм на месец, което за недоносени не е най-доброто но все пак е нормално. Незнам как да постъпя. като дойде време за хранане направо ми се плаче. Трудно се хранят не са като батко си. А ако не се уригнат повръщат дори 3 минути след ядене както си спят. Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 23:38 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 217
Ние бяхме на Аптамил първите 6-8 месеца,после пробвахме Милумил,което по принцип ми казаха,че го дават за злояди бебета.Сега пием Нестле Джуниър Simple SmileМисля,че няма да сбъркаш,ако смениш млякото,може пък повече да им хареса.Да са ти живи и здрави! Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 308
   Мисля, че трябва да се консултираш с педиатърката си. Лили също се хранеше по-малко в сравнение с децата на нейната възраст, но си наддаваше по около 900-1000гр. на месец, което според мен си е напълно нормално (роди се 1 месец и 1 седмица преди термин). Но тя повръщаше доста и се наложи да й сменя млякото. Избрах Лактана Био (преди това бяхме на НАН ХА). Минахме през Фризовом, а сега сме с Милумил, но във всичките тези случаи съм се допитвала до педиатърката.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първо Честота радост  bouquet да са ти живи и здрави Hug
Според мен пробвай с Аптамил или Милумил Peace

# 4
  • Мнения: 14
През нощта Деянчо издържа без да яде и тази сутрин едва едва изяде 70 грама. Минавам на МИлумил пак ще видим какво ще стане.

# 5
  • Мнения: 306
Моите близначета са на Аптамил комфорт, на 2 месеца и десет дена са. Родени са в 38 седмица. Едното си изпива 120 грама, почти винаги. Другото с голям зор изпива около 90 грама. Понякога и толкова не изпива. Много рядко изпива 120 грама и то с няколко почивки или ако е спала 5 часа например и е изпуснала едно хранене. За последния месец наддаде около 600-700 грама. Лекарката каза, че е малко. Аз имам някои съмнения newsm78 Детенцето се чувства добре и е спокойно, като изключим коликите. Мисля, че една от причините да не яде е, че има по-силни колики от сестра си. От друга страна не знам дали искам да сменям млякото. Това уж било най-доброто на пазара / ако съдя и по цената /. Ами ако не иска да пие и от другото мляко!? Тя и без това е с по-чувствително стомахче, остава и съвсем да я объркам с млеката newsm78
 В крайна сметка, хората са различни и не може всички бебета да наддават еднакво. Баща им също е ужасно злояд и ми е голям зор да готвя в къщи, че белким хареса нещо Twisted Evil
Мамо Нади, колко трябва да наддават недоносените бебенца и те колко големи се родиха? Сега колко тежат? Моите на един месец от термина тежаха около 3800 кг. Родиха се по 2500 кг. Пиши как са нещата с новото мляко и дали ядат повече? Че и на мен ми е малко притеснето за едното бебче, въпреки че се старая да се успокоявам.

# 6
  • Мнения: 1 572
и аз няколко пъти сменях млякото докато се спрях на Нан така че пробвай , може и да не им харесва нутрилона

# 7
  • Мнения: 1 572
ти сама казваш че и с другото ти дете си сменяла така че няма нищо страшно в това

# 8
  • Мнения: 143
 И аз с моите близначки преминах горе-долу през всички млека докато улучим и сега сме на Хумана, смесена с Фризовом, заради запека. От Аптамила имаха много колики, а Милумила не забелязах да го ядат с по-голяма охота както казват другите майки. Докато не пробваш няма как да знаеш дали на твоите деца някое мляко ще им хареса. Успех!

# 9
  • Мнения: 4 784
Аз също съм сменяла млека, докато не улучихме подходящото.

# 10
  • Мнения: 14
Мама djini да сминих млякото с Милумил и много добре си хапват сега по около140 грама но не всеки път де. Стефи си го изяжда а деянчо много рядко не го изяжда. Много съм доволна само дето малко им обърка стомасите особено на Стефи и се появиха колики. Относно теглото първия месец наддадоха с по 900грама а втория с 1.100 и двамата даже по-злоядия Дидко беше с 20 грама по-тежък. Към 09.09 тежаха по 4 килограма. Аз знам че Аптамил е много добро мляко но нямам финансова възможност да го упувам и затова избрах Милумил

# 11
  • Мнения: 2 231
ти сама казваш че и с другото ти дете си сменяла така че няма нищо страшно в това
И аз съм сменяла, така че пробвай.

Общи условия

Активация на акаунт