червен плоськ лишей или lichen R. PLanus

  • 4 489
  • 2
  •   1
Отговори
Вече една година имам това отвратително заболяване.Пих какво ли не мазах се сьс всевьзможни мазила и препарати но уве ефектьт е временен и после пак започва да се появяват нови пьпчици които стават на лишеи.Цялото ми тяло се покри с пигментни петна които остават след като някои от гадните лишеи благоволи да увехне.Моля помогнете!!!Нека други с това заболяване да ми пишат или някой който знае нещо по вьпроса ,ще сьм благодарна на вськакви отговори!
Благодаря ви предваритерно!

# 1
  • Мнения: 478
Цитат
червен плоськ лишей или lichen R. PLanus
« сряда, 10 септември 2008, 19:05 »
   

Не съм лекар, не те консултирам, давам само идеи, ти си говори с твойте лекари.

В един малък учебник "кожни и венерически болести" за средния медицински работник(сестра), "червен плосък лишей (lichen ruber planus)". За лишея кават "етиология неизвестна" и "нервна патогенеза", "разположението на обривите не рядко върви по хода на периферните нерви", "Някои медикаменти - тежки метали, златни препарати, цветен проявител могат да провокират появата на болестта". "лечение: психотропни и кортикостероиди - локално и общо, пеницилин и акупунктура, балнеолечение и високопланинско."

Може да се помисли за консултация с имунолог/алерголог. Освен с нерви реактивирането на лишея може би да има връзка с отслабено общо здравословно състояние
1) ПКК - Пълна кръвна картина(хемоглобин, моноцити....), ДКК, суе(утайката), ретикулоцити, морф.еритр., желязо и жск.
2) CRP це реактивен протеин
-------
писала съм и на лична

# 2
Здрасти,

Знам, че темата е много стара вече, но ако  имаш нужда от съвет пиши.Може да пишеш на email:
dilka2@gmail.com.
Аз имах същото заболяване.
Дилка

Общи условия

Активация на акаунт