Бременна ли съм? Кога се вижда на видеозона?

  • 6 384
  • 48
  •   1
Отговори
Правих секс на 9-ти Август с приятеля ми за да забременея и месец по-късно вече се потвърди, че съм бременна  Embarassed Laughing Точно на същия ден ми спря цикъла и тогава и няколко дни след това правихме секс в опити да забременея. Дали според вас ако съм забременяла.. сега, след като вече 10 дни ми закъсня цикъла плода трябва да се види? Тоест, въпроса ми е дали за толкова кратко време може да се образува ембриона? Днеска бях на лекар и първия път като ме гледа на видеозона ми каза, че корема ми е празен. Трябвало да ида да изпия поне Литър течности и като ми се припикае да се върна обратно в кабинета и да ми направи прегледа. Изпих литър газирана вода и се върнах отново в кабинета. Тя ме гледа и каза първо, че има плод. След около 5 минути каза да отида утре сутринта пак да ми направи някакъв друг тест (незнам за какъв говореше, за това казвам "друг") за да била по-сигурна. Според вас за 30 дни на видеозона трябва ли да се види точка, или още ми е твърде рано? За колко време горе долу вече се развива ембриона и е видим? Или пък може би лекарката не е достатъчно квалифицирана и не е сигурна дали в мен въобще има плод, за това да ми е казала, че иска да ми направи тест? Моля ви за помощ.. и много благодаря предварително  ooooh!

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 04:00 от Mamma

# 1
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Правих секс на 9-ти Август с приятеля ми за да забременея и месец по-късно вече се потвърди, че съм бременна  Embarassed Laughing Точно на същия ден ми спря цикъла и тогава и няколко дни след това правихме секс в опити да забременея.
Нищо не разбрах от това.

# 2
Мисълта ми беше, че точно на 9-ти Август ми свърши последния цикъл който имах и понеже съм слушала, че няколко дни след като ти свърши цикъла си в Овулация и вероятността да забременееш е най-голяма тогава, всеки ден опитвахме с приятеля ми. Следващия ми цикъл трябваше да дойде на 30-ти август, но не дойде и днес като отидох на Лекар тя ми каза, че се виждало нещо, но искала утре да отида в болницата за да ми направи тест и да е сигурна. Та въпроса ми е, дали за толкова кратко време в срок от един месец вече трябва да има нещо видимо?

# 3
  • София
  • Мнения: 167
Правих секс на 9-ти Август с приятеля ми за да забременея и месец по-късно вече се потвърди, че съм бременна  Embarassed Laughing Точно на същия ден ми спря цикъла и тогава и няколко дни след това правихме секс в опити да забременея.
Нищо не разбрах от това.
Peace

И все пак от това, което разбрах има мнооогооо голяма вероятност все пак да си бременна. Честито!   bouquet
А с какъв ехограф те гледаха днес?

# 4
  • Мнения: 2 807
Elena17, да, би трябвало да се види "точка" или поне плоден сак.

Ако гинеколога, който си посетила, разполага с вагинален ехограф, би трябвало да може да потвърди бременността и без да си пила течности.

За теста - да не би да има предвид кръвен тест? - той със сигурност може да потвърди една бременност.

Можеш да отидеш и при друг гинеколог - второ мнение никога не е излишно  Wink

Желая една невероятно лека и усмихната бременност!  Hug

# 5
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Когато за първи път отидох на УЗИ, бях в 6та седмица, тоест някъде около десетина дни след закъснението на цикъла. Ембрион не се видя и това е нормално, а само плоден сак. Ембриона го видяха чак 2 седмици след това.
Бъди спокойна и изчакай още малко.

# 6
  • Devin
  • Мнения: 20
zdravei az otidoh na ginekolog 5 dni sled kato mi zakasnq poneje po princip cikala mi e mnogo redoven kato 4asovnik sam i na ehografa vidqha ploden sak Jelaq e leka bremennost

# 7
  • София
  • Мнения: 3 742
Някой май няма търпение да чуе добрата новина?По-късно ще се види по-добре.  ylinfant

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Зареди се с търпение.
Спокойно,ако има какво да се види,ще се види съвсем скоро!
Успех! Peace

# 9
  • Мнения: 2 334
Аз отидох на лекар 6 дни след като ми закъсня и се оказа че съм 5 г.с. и се видя точицата ми  Laughing

# 10
# 11
  • Мнения: 9 814
Отидох на лекар 11 дни след закъснението на цикъла.
Бях бременна в 3-4 г.с..
Ембрион логично не се видя, видя се плоден сак.
Дано си бременна!  bouquet

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Посети и друг лекар.
От мен едно тихичко: Честито  bouquet

П.П. Кое му е "Спешно"-то newsm78 търпение му е майката Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 946
В деня, в който трябваше да ми дойде си направих няколко домашни теста и понеже им нямах много вяра, отидох и направих и кръвен. Кръвният тест винаги показва има ли или не бременност. Може би точно на такъв е искала да те прати лекарката.
Иначе плодното сакче го видях чак след закъснение от около 10 дни.

Пожелавам ти успех и сладко бебе на финала!  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
За толкова време се вижда чудесно с вагиналната приставка.

Общи условия

Активация на акаунт