Късо подстригване - съвет

  • 27 560
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте!
Ще излея малко негативизъм, моля да бъда извинена. Mr. Green Косата ми е отвратителна - много рядка, тънка, без никакъв обем, късаща се, цъфтяща, скоростно омазняваща се, но пък свръхбавно растяща..уф! no Пробвах да я заздравя чрез маски (вкл и с тривитаминол), хининова вода, стимулант на Икаров, бадемово масло, но ефектът е нулев въпреки постоянството (мацотих се около 6 месеца, но липсата на дори минимален резултат ме отказа, а може би трябваше да продължа?). В момента цъфтежът е страшен, имам чувството, че стига до корените. Не съм се подстригвала от няколко месеца, защото се отчаях - режа, не расте, но цъфти, режа още, става по-къса и отново цъфти и не расте..и си казах 'Майната й!' Mr. Green Ама вече не мога да я гледам и реших да предприема нещо. Та..това беше предисторията, сега по същество, ако има още някой четящ.. Embarassed
Реших да се подстрижа късо. Боя се обаче, че косата ми поради горните характеристики не понася друга прическа освен 'залепена за скалпа, на пръчки'  Mr. Green и се чудя дали ще може да се оформя по някакъв начин Thinking Дали чрез стилизиращи продукти ще може да добие някакъв вид... Например ето такъв: http://www.4hairstyles.com/short/party/pics/58.jpg Въобще според вас добра идея ли е да рискувам? Mr. Green Хах, като го написах, се усетих, че не знам и аз точно какъв съвет искам, но ще ми е полезно всичко, което ви хрумне. Mr. Green

# 1
  • Мнения: 431
Ло, моята коса също е много тънка и рядка, без обем. И също се подстригах късо(сега съжелявам). Преди да се подстржеш защо не пробваш известно време с кристали, може това да спаси цъфтенето, при мен определено имаше ефект Peace. Иначе ако все пак трешиш да се подстрижеш, със сигърност ще може да си стилизираш косата с различки продукти(вакса, лак, пяна(, но според мен те още по-вече ще ти навредят на косата. Та с две думи съвета ми е: Отиди при свестен фризьор и той да те посъветва с какво и как да третираш коста си за да не се налага да я режеш, пробвай и тогава решавай Hug

# 2
  • Мнения: 676
Определено смятам, че ще възродиш косата си като я подстрижеш късо, дори по-късо от на снимката, мисля, че с пяна би постигнала добри резултати за оформяне на къса прическа.Според мен вече е късно да пробваш да я оправиш с каквито и да е мазила , за да я държиш дълга.Аз няколко пъти съм се подстригвала дори много късо и си чувствах косата невероятно.Подстрижи се!

# 3
  • Мнения: 575
Определено добре си решила да се подстрижеш. Много е грозно дълга коса, цъфтяща, неподдържана, рядка, на клечки и т.н. Ако ще е дълга трябва да е лъскава и красива, иначе няма смисъл. Много по-красиво ще е една къса прическа.
На мен много ми харесва старата прическа на Натали Имбрулия и ходех така преди да си пусна дълга коса.
Ето отзад е късо, а отпред дълго
http://www.music-free-download.net/images/artists/Natalie-Imbrug … _857_8196_4756219
http://lh3.ggpht.com/mark.bingobum/RhwHU2unmlI/AAAAAAAAAE0/iRUfF … e%20Imbruglia.jpg
http://myplay.com/files/video_stills/natalieimbruglia_torn480.jpg

Прическата, която си избрала също е хубава и се поддържа лесно.

# 4
  • Мнения: 126
Здравей и от мен. Незнам дали мога да ти дам някакъв полезен съвет, само исках да ти кажа, че и аз имам същия като твоя проблем. Подстригах се късо, харесах си една подобна прическа, но ... омазняването и цъфтежа си продължаваха и след това, остана ми един ангажимент, всяка сутрин да се издухвам и оправям по 30 мин. преди работа, защото късата коса изисква повече грижи от дългата. От известно време започнах да ползвам едни ампули за коса...но май ефект още не съм видяла. Та исках да ти кажа, че е по добре да се консултираш с някой фризьор, той най добре ще те ориентира. Успех.  bouquet

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Определено добре си решила да се подстрижеш. Много е грозно дълга коса, цъфтяща, неподдържана, рядка, на клечки и т.н. Ако ще е дълга трябва да е лъскава и красива, иначе няма смисъл. Много по-красиво ще е една къса прическа.
На мен много ми харесва старата прическа на Натали Имбрулия и ходех така преди да си пусна дълга коса.
Ето отзад е късо, а отпред дълго
http://www.music-free-download.net/images/artists/Natalie-Imbrug … _857_8196_4756219
http://lh3.ggpht.com/mark.bingobum/RhwHU2unmlI/AAAAAAAAAE0/iRUfF … e%20Imbruglia.jpg
http://myplay.com/files/video_stills/natalieimbruglia_torn480.jpg

Прическата, която си избрала също е хубава и се поддържа лесно.

аз съм на същото мнение  Peace

Обожавам дългите коси ,но не на всяка цена.Косата трябва да изглежда подържана и красива,затова по-добре къса отколкото пършива.
Пожелавам ти успех,а иначе за самата прическа е добре да се консултираш със специалист в бранша. Peace Hug

# 6
  • Мнения: 931
Здрасти Ло, не си мисли че късите коси не изискват грижи и не цъфтят.До скоро и аз имах подобен проблем, косата мн ми капеше, беше накъсана и цъфтеше, не беше мн дълга и си позвлих да не я подстригвам мн късо( на черта под ухото ми е косата в мометна).моята фризьорка ми каза че имам мн малко прием на Цинк и Клаций , което е основната причина да цъфти косата, предложи ми кристали, които предотвратяват появата на цъфнали краища и имат УБ защита, нанасят се след всяко миене, и да ти кажа резултат има макар и от съвсем скоро да ги ползвам.Решението за късата коса си го вземи ти ако мислиш че ще ти отива, но нека и фризьор да те посъветва за начините на предотвратяване на цъфтящите краища.

# 7
  • Мнения: 2 229
Ло, колко ти е дълга косата в момента?
Третираш ли я по някакъв начин - сешоар, преса, много стилизиращи продукти? Ако да, по-добре спри всичките, защото още повече ще се скапе.
Ако ти е под раменете, може да не я подстригваш съвсем късо, а под ушите, например.
Лошото на късата коса е, че трудно минава без стилизиране, най-малкото пяна, и издухване понякога. Rolling Eyes
Затова според мен най-добре е да я подстрижеш до ушите някъде и да не я тормозиш с пяни и такива глупости - само кристали, задължително, и да си правиш разни прически с фибички и шнолки, за да изглежда готино.

...моята фризьорка ми каза че имам мн малко прием на Цинк и Клаций , което е основната причина да цъфти косата...

Ммм, ако е така, няма ли таблетки с цинк и калций, които да се пият направо? Crazy

# 8
  • Мнения: 931
Мисля че има, най - малкото в разтворимите таблетки с витамини имат Цинк,  те вършат работа предполагам.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 251
Само на мен ли тази прическа не ми се струва толкова къса  newsm78 Както и да е, моя съвет е да отидеш на в салон, където имат и програмата, която със своя снимка избираш прическа и виждаш как ще изглеждаш после.. newsm10 Иначе, тъй като и аз имам твоя проблем, но в по-малка степен, те уверявам, че късата коса прикрива донякъде тези недостатъци, но изисква повече поддръжка!

# 10
Благодаря ви. Simple Smile
Косата ми в момента е малко под раменете отпред, а отзад е по-дълга. Иначе досега не съм я третирала по никакъв начин, даже сешоар рядко ползвам.
(Почти Mr. Green) окончателно се спрях на тази прическа:

Евентуално мога да я докарвам до това състояние понякога:

Ще си купя кристали и витамини и ще подхвана наново мазилата. Надявам се, че косата ми най-после ще е доволна от мен..и аз от нея. hug

# 11
  • Мнения: 931
Успех Ло и като се подстрижеш да кажеш как си и дали се е получило това което искаш.Иначе прическата която си избрала наистина е хубава.

# 12
^Утре е денят. Ще докладвам. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 212
На мен мн ми харесва прическата на Виктория Бекъм.

# 14
  • Мнения: 337
На мен мн ми харесва прическата на Виктория Бекъм.

Точно нея мислех да предложа
   

На Викито косата също е тънка и рядка , но за сметка на това седи адски добре.
Но тази прическа си иска и доста грижи.Освен това е погрешно схващането , че късата коса се поддържа по лесно, напротив , за да изглежда добре прическата и за да се постигне резултата от снимките трябват доста грижи и внимание.Това от личен опит го споделям Simple Smile

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 07:05 от Mаxi

Общи условия

Активация на акаунт