Как се развива едно дете до 1 година ако е само на АМ?

  • 1 493
  • 25
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 328
Иска ми се да не го тъпча с тези пюрета.
Някога много исках да го захраня а сега ми се иска да е само на мляко...странно нали Simple Smile
Относно въпроса...как ще се развие едно дете ако е само на АМ няма ли да му липсва нещо ако спра пюретата?
Има ли мама която го храни по този начин и ако има как се развива нейното дете....недостиг от нещо на организма има ли,тегло,растеж.......
Ако беше само на кърма нямаше да питам но това е АМ......знам ли,
вие кажете.

# 1
  • Мнения: 525
Пък една далечна позната се чудеше дали изобщо има смисъл да започне да дава вода на детето си /което беше на около 6 м./.
Всъщност, беше категорична , че не му е необходима.
Скоро разбра....

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
До 6-я месец - ок, давай само АМ, обаче човечето расте и му трябват повече витамини отколкото АМ може да усигури.
Освен да докараш анемия на детето си, друго какво ще постигнеш?
Пък и какво лошо има в захранването? Ти само на мляко ли живееш?

# 3
  • Мнения: 1 217
Най -вайно е да си спокойна и сигурно в това което правиш и да не четеш много бг мама щото тука всеки ще ти развива теория за величие в детското хранене и със сигурност няма да ти е особенно от полза Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Е, като гледам, и ти не си без теории. И твоите не са лишени от претенции.  Rolling Eyes
Even Gods Must Die,а ти защо четеш в Бг-мама?
Към авторката на темата: Мисля,че до 1година спокойно можеш да даваш само АМ и плодови пюрета Simple Smile Все пак около 8месец е добре да изпробваш някои леки манджички,в които не пречи да добавяш АМ. Simple Smile

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 328
Освен да докараш анемия на детето си, друго какво ще постигнеш?

Няма да докарам защото все пак се допитвам нали?

Пък и какво лошо има в захранването?

 Няма лошо в захранването не съм казала че е лошо.

Ти само на мляко ли живееш?

На неговата възраст съм живяла само на мляко.

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 328
Все пак около 8месец е добре да изпробваш някои леки манджички,в които не пречи да добавяш АМ. Simple Smile

Ти какви леки манджи даваш?

# 6
  • Мнения: 1 062
Не бих си подложила детето на това. Не мисля, че някой педиатър или специалист по детско хранене би препоръчал до годинка само на мляко. Детето расте, нуждите на организма също. И не само това, което съдържа млякото. Не знам какви последици би могло да има, не съм специалист, но смятам, че ще бъде грешка и само ще навредиш на бебето си. Ако си решила такова нещо се посъветвай със специалист в областта.
П.П. Защо приемаш предлагането на пюрета, като тъпчене?

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не бих рискувала датето да е само на АМ-то неможе да му набави необходимите витамини и минерали Peace

# 8
  • Мнения: 4 000
Нотова, чудех се, кога ли ще пуснеш нова тема Laughing

Мисля, че на кутията на Физотата пише, че може да се  храни с тях до една година. Виж, Нестле-то са по-реалистични, и препоръчват след 6 месец да се дават и други храни.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 328
Нотова, чудех се, кога ли ще пуснеш нова тема Laughing
Ами да така е поотнесах се малко с темите но това е защото ме вълнува какво ще Ви е мнението по това което мен ме вънува ... все пак не забравяй че тук има доста майчета с опит и много пъти се оказва че те са правите а не както ме съветват педиатрите.
Тук може да намериш винаги едно рамо Wink

# 10
  • Мнения: 27 524
Принципно няма проблем. Но - ако детето иска и други неща освен мляко, няма нужда да му се спират насилствено. Ако иска то самото само мляко - тогава е ок. Не прави насила неща заради твои хрумвания и желания. Следвай детето  Peace

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 328
П.П. Защо приемаш предлагането на пюрета, като тъпчене?

Просто израз!

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 328
Не прави насила неща заради твои хрумвания и желания. Следвай детето  Peace
Не ги правя насила...да ти кажа виждам че не му се искат много.
Това е просто мисъл не е казано че като го мисля ще го направя Wink

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 07:12 от Notova

# 13
  • Мнения: 27 524
Не ги правя насила...да ти кажа виждам го че не са му се искат много.

Възможно е, да. Смени нещо в режимва, в предлаганата храна, в интервалите... увеличи млякото и така  Hug

# 14
  • Sf
  • Мнения: 978
АМ-то не е по-полезно от пюретата на тази възраст, едно дете, ако има зъби, трябва да дъвче. Можеш и сама да му приготвяш храна - не непременно да го тъпчеш с купешки пюрета.
Според мен, ще спираш развитието му по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт