Дайте ми съвет - ранна бременност + температура

  • 22 281
  • 18
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Здравейте, момичета!
Току смених ника си и пак се паникьосах - бременността ми е в много ранен стадий, едва седмица закъснение на цикъла и положителен тест, обаче явно ме лепна някакъв гаден летен вирус - цял ден ми се гади /което може да се свърже и с бременността, но ми се струва, че е раничко/, боли ме глава и като за капак вдигнах температура. Разговарях с личната - каза ми, че в този случай е наложително да се вземе нещо /температурата е 38.2/, и по-точно само аналгин и то не повече от 2 таблетки дневно. На гинеколог не съм ходила още, смятах, че е доста рано да се види каквото и да е, а и още не съм се ориентирала при кого да отида, освен това нямах и време да реагирам.
През първата бременност имах гадене и температура около 37-37.4 през първите 2-3 месеца, но тази ми се струва висока. Страх ме е да не навредя на бебо, докато отида на док - моля ви, посъветвайте ме какво да правя!

# 1
  • Мнения: 1 335
Първо, ЧЕСТИТО!!!
Парацетамол или аналгин за температурата. Освен това мед и лимони. Много  Peace
Със седмица закъснение ще се види на вагинлен.
Лека и безпроблемна бременност!

# 2
  • Мнения: 82
Защо не пробваш с бабини рецепти първоначално-разстривки с оцет,чай.Ако е банална инфекция ще се повлияеАко не тогава е наловителна консултация и с гинеколог нищо че не се вижда на УЗИ-при положителен тест те водят бременна до отхвърляне на противното,грубо казано

# 3
  • Мнения: 825
Парацетамол може за температура. А и можеш да се мажеш с оцет и вода равни части за сваляне на температурата. Успех и дано всичко е наред  Peace

# 4
  • Мнения: 718
Първо да те успокоя, че няма нищо страшно! Аз преживях абсолютно същото и се побърках от страх да не стане нещо с бебето. Такава висока Т. не може да се сбърка с малко по-високата от нормалното в началото на бременността- 37.2-3, направо си е гаден вирус. Можеш да пиеш всичко с парацетамол, аз пиех ефералган, но не прекалявах, много чайове и Витамин С( но по-добре си го набавяй от естествени източници-цитруси например). Ако гаденето се задълбочи можеш да взимаш за него натриев цитрат( изписват го на бебенца). Скорошно оздравяване!   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 1 946
Доколкото знам аналгин не се препоръчва при бременност.  Naughty Пробвай с парацетамол, вит.С и разни бабешки методи. Самодива е писала.
Дано всичко е наред с теб и точицата  Praynig

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 23:31 от saxophone

# 6
  • Мнения: 45
Доколкото знам аналгин не се препоръчва при бременност. Пробвай с парацетамол, вит.С и разни бабешки методи. Самодива е писала.
Дано всичко е наред с теб и точицата  Praynig
Peace

# 7
  • Мнения: 645
Това че аналгина не се препоръчва не означава да не се пие щом доки и е казал значи може ,но това си е личен избор!Аз лично съм пила по преценка на лекар,но по добре е да се пие парацетамол ,успех и бързо оздравяване Peace

# 8
  • Мнения: 83
Аз имах също твоите притеснения, буквално веднага, след като разбрах, че съм бременна- грип с температура и болки по цялото тяло. Пих парацетамол, чай с мед и "пазех леглото". Нямаше никакъв проблем, всичко се оправи. Пожелавам ти успех оттук нататък леко и безпроблемно бременеене  Hug

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито  bouquet
Парацетамол и изтискан лимон с лъжица мед много помага Peace

# 10
  • Мнения: 822
Аз бях така, тъкмо установих, че съм бременна и се разболях.
Аз също знам, че аналгинът не се препоръчва изобщо при бременност! То и без да си бременна, пак не се препоръчва. Но всеки си решава.
Пих парацетамол за температурата, много чай с мед и лимон, Осцилококцинум, оцет на челото слагах...

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Недей да пиеш аналгин.Вземи парацетамол по-добре.Аз имах цистит с висока Т в ранна бременност и гинеколога ми беше изписал Панадол или бебешки Нурофен.
Бързо оздравяване и лека бременност  Peace

# 12
  • Мнения: 1 795
Опитай с много течности и с мед и лимони и дано бързо се оправиш Peace

# 13
  • Мнения: 17
миличка и аз съм с температура 38.5 кашлица и главоболие.обадих се на личния изписа ми антибиотик и проспан,но ме е страх за бебо защото бременоста ми е още в началото една седмица от закаснението на цикала.пих едно хапче от антибиотика но не смея да пия пове.ще пробвам с парацетамол.оправяи се барзо иаз на това се надявам.дано всичко е наред.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Спокойно. И аз започнах бременността си с грип - с Т над 39.5, после още един такъв изкарах, сега си имам малко диваче в къщи.
Над 39.5 вземах течен аналгин, няколко парацетамола съм изпила при Т о/о 39...

Общи условия

Активация на акаунт