синът ми се отбива сам?!

  • 486
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
От снощи синът ми /на 1 година и почти 5 месеца/ отказва да суче. Ритуалът ни беше рано сутрин и преди заспиване да си взима вече нищожната дозичка мляко/и аз не знам колко е била/, но снощи категорично отказа. Опитах отново тази сутрин и резултатът беше още по-категоричен отказ. Така ясно ми заявява "не ща", че чак ми домъчнява. Просто не очаквах да се откаже така изведнъж! Чувала съм, че веднъж спре ли се кърменето вече не е хубаво да се подновява. Какво да правя ако довечера все пак потърси гърдата? А с гърдите какво да правя? Много леко са напрегнати засега. Моля, споделете мнения и опит! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 9 481
Не съм имала подобен проблем...но не мисля че за прекъсване на кърменето за ден-два, би имало "проблем"..май по-скоро се касае за суеверия разни..
Мисля че спокойно можеш да си кърмиш детето ако поска днес или пък утре Peace
За гърдите-изцеждай до облекчаване. Сама ще си намалее и спре кърмата, но от прочетеното-няма да е за месец-два. Т.е. по-скоро искам да кажа че е нормално дори в рамките на година да имаш по капка-две кърма, но това няма да ти създава проблем. Peace

# 2
  • Мнения: 139
Благодаря, MTV!

# 3
  • Мнения: 2 829
Първо-поздравявам те за дългото кърмене! И, браво, че отбиването става така лесно!
Ако ти искаш можеш да дадеш пак на детето да суче като поиска. Наистина има суеверие, че ако бебето спре да суче и после му дадеш щяло "да има лоши очи" ама аз лично не вярвам на такива глупости. Сина ми накрая сучеше веднъж на 7-10 дни, та тези, които вярват на суеверия-пазете се Laughing
За гърдите- MTV вече ти е писала-изцеждаш до облекчение (не до край) само ако са ти болезнено напрегнати.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
поздравления за дългото кърмене  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт