Разтеглена симфиза?

  • 4 539
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте,
реших да пусна нова тема по този въпрос, защото явно предишната е минала в забвение
и не може да се пише в нея. Ето и линк към старата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=166555.0

Предстои ми раждане тези дни, и започнаха едни адски болки (и преди ги имаше ама не бяха толкова адски  Embarassed),
където е срамната кост. Доколкото разбрах проблема е поради разтеглена симфиза от интернет, но не мога да
накарам нито един доктор засега да ме прегледа като хората и да ми даде компетентно мнение ПРЕДИ раждането
дали ще мога да родя бебо нормално или да се "абонирам" бързо за секцио. Просто искам да родя нормално, но
ако след това месеци наред няма да мога да ставам и да си гледам бебчо, естествено предпочитам секциото и
неразтеглена от раждането симфиза.  Sad

Естествено лекарите ми казват, че се лигавя и че всичко ще мине нормално, че бебо не е толкова голям (май към 3-3.300 кг),
таза ми е към 20, не е тесен, и че всичко ще е цветя и рози след като родя. Само че това ми го казват, без преглед, без
някой да ме мери колко съм разтеглена дефакто и въобще... ей така си го говорят колкото да ме разкарат.

Та знаете ли къде/при кой лекар може да се отиде за компетентно мнение по такъв въпрос преди раждането?
Някой, който да вземе нещата на сериозно и да даде компетентно мнение по този въпрос базирано на факти...
а не на пожелателното "к'ат родиш всичко ще е наред"... и "то те боли 'щото ще раждаш"?

Моля, помогнете ако можете с каквато и да е информация по въпроса. До края на седмицата бебо ще се роди
и просто изтръпвам при мисълта, че ще отида да раждам и после вместо радост с беби ще почна ходене по мъките
по лекари, за да ме оправят...  Embarassed Sad

# 1
  • Мнения: 266
Прочетох и темата от линка и ми стана много тъжно за това което изживяват някои жени заради нехайството и мързела на докторите  #Cussing out
За да се предпазиш от подобни последствия може би е по- добре да настояваш за секцио  newsm78
Аз родих секцио по ред причини, но сега като се върна назад си спомням че от 7-ми месец някъде изпитвах много странни, остри, прорязващи болки, които траеха отначало секунди, после продължаваха и към минута.... дъха ми спираше, не можех да ходя направо отврат! Не съм наясно дали и ти изпитваш болки от този род, моите бяха някак като зверски бодеж отдолу, навътре, все едно шийката на матката (едно го обясних ама), но нямах грам разкритие, може и симфизата да е било  Thinking Ако е било така и бях изчакала да родя нормално не ми се мисли просто какво можеше да стане  #Crazy
На теб желая успех и дано нещата се развият по правилният начин за теб и бебето  Hug

# 2
  • Мнения: 399
Авторке,разбирам желанието ти да родиш нормално  Peace Дано!  Peace Но моя съвет е да говориш с лекаря си с твърд,категоричен тон,без да му/й даваш право да ти говори снизходително както разказваш! Кажи,че си информирана и силно притеснена и настоявай за адекватна преценка на състоянието ти!Ама чак се ядосах като прочетох и предната темичка! Горките майчета!  Tired
За жалост нямам идея къде и кой може да ти даде компетентен отговор на болежката ти...но щом я описваш като "адска"...по-добре се "абонирай" за секцио! Аз съм последния човек,който би ти го препоръчал,но и това е решение!Все пак и сама осъзнаваш колко е важно да си в кондиция да си гледаш детенцето,макар и не веднага,както би било при едно благополучно нормално раждане!  Peace
Аз също раждах секцио,предстои ми и второ...е,не е толкова страшно!  Wink
Успех!  Hug

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
n-ta  много съжалявам за това,което си изживяла заради''лекарска немърливост''
Според мен този път отиди при лекар,на който имаш доверие,обсъдете всичко и вземете най-доброто решение за теб и бебето Hug

# 4
  • Мнения: 2 960


Моля, помогнете ако можете с каквато и да е информация по въпроса. До края на седмицата бебо ще се роди
и просто изтръпвам при мисълта, че ще отида да раждам и после вместо радост с беби ще почна ходене по мъките
по лекари, за да ме оправят...  Embarassed Sad

аз бих ти помогнала така-СЪВЕТ -искай да родиш секцио!!!Мисля ,че ще ти спести мнОООго /в твоя случай,разибра се/!!Настоявай!!!

# 5
  • Мнения: 108
Благодаря ви за многото топли отговори Heart Eyes, аз още нищо не съм изживяла де... Това ще ми е първо раждане,
затова искам да не се повреждам от първият път...че после ще искам още дечица...  Embarassed

Преди малко ходих за второ мнение при лекарка от Токуда. И тя не ме взе много-много насериозно. Ще кажеш
всички родилки в 9-тия все на легло лежат и едва ходят...че все ми казват, че е нормално...  Twisted Evil
Но тази лекарка, доста разбиращо се отнесе поне към желанията ми за по-особено нормално раждане...
(макар че за 1500 лв и аз била много разбираща на всякакви работи  Rolling Eyes) каза и че няма проблем по
време на самото раждане ако много ме заболят тези тазови болежки или главичката на бебо се заклещи и т.н.,
че няма никакъв проблем да се премине към секцио... Та сега се чудя дали не е по-добре там да ходя да раждам??!
Доста по-скъпичко е, но пък ще бъда по-спокойна, че няма да тръгнат да дърпат и бутат бебо докато
аз пищя от болка, че ми повреждат таза...  Confused И после да не мога да се радвам на съкровището си...

А иначе четох в разни мед. журнали, че няма никакви пробл. да си се роди нормално детето...
ако не е твърде голямо (моето не е) и тазовите кости не са ти изкривени неправилно (от главичката на бебо или др.).
Стига да не издевателстват над тебе лекарите с какво те си мислят, че е правилно де...  Wink

Вие как мислите? Дали все пак да се пробвам нормално, пък... ако не става...секцио...
Или направо на секцио? Мен малко ме е шубе от него...  Embarassed

# 6
  • Мнения: 108
Аз родих секцио по ред причини, но сега като се върна назад си спомням че от 7-ми месец някъде изпитвах много странни, остри, прорязващи болки, които траеха отначало секунди, после продължаваха и към минута.... дъха ми спираше, не можех да ходя направо отврат! Не съм наясно дали и ти изпитваш болки от този род, моите бяха някак като зверски бодеж отдолу, навътре, все едно шийката на матката (едно го обясних ама), но нямах грам разкритие, може и симфизата да е било  Thinking Ако е било така и бях изчакала да родя нормално не ми се мисли просто какво можеше да стане  #Crazy
На теб желая успех и дано нещата се развият по правилният начин за теб и бебето  Hug

Точно такива са болките, при мен почнаха последният триместър и постепенно зазляваха и сега бебо като се смъкна още надолу тежи върху тези кости.
Мен ме боли не само в средата на триъгълника, тъй да се каже... ами и отстрани където са сгъвките с краката... абе чувството е все едно някой ти е заврял
нещо твърде голямо отвътре, а ти трябва да го носиш, а то те и боде... ох, хич не успях да обясня май...ама е гадно...
Сега вече не мога да ходя от стая в стая без да ме боли! Не мога да намеря позиция за сън, в която да не ме боли. Когато си повдигна малко крака - пак боли...  Sad
Около пет минути ставам от леглото, измятайки си краката на страни и влачейки дупе, като че ли съм патка...  Rolling Eyes Така и ходя- клатейки се...  Embarassed
И аз нямам грам разкритие, нито контракции... за какви нормални болки става дума тогава...не знам?!  Naughty

# 7
  • Мнения: 2 960

Сега вече не мога да ходя от стая в стая без да ме боли! Не мога да намеря позиция за сън, в която да не ме боли. Когато си повдигна малко крака - пак боли...  Sad
Около пет минути ставам от леглото, измятайки си краката на страни и влачейки дупе, като че ли съм патка...  Rolling Eyes Така и ходя- клатейки се...  Embarassed



 n-ta ,виж сега миличка ,не мога де се съглася ,че при описаните от теб терзания изобщо трябва да рискуваш да опиташ-първо раждане по естествен път ,пък после ако" нещо се объркало" да пристъпят към секцио.Само ще се измъчиш и все едно си раждала два пъти!!!!Търси ,ама наистина търси -от сега добър лекар ,който да ти обърне сериозно внимание /а не да ти говорят тъпотии от сорта ,че се глезиш или т.н./и да ти отговори на всички тревожни въпроси.Нещата ,които споделяш ми изглеждат наистина сериозни!!!Дано успееш да попаднеш наистина на специалист и да вметете правилното решение за теб и бебо!!!!!!!!!! Praynig

# 8
  • Мнения: 108

Сега вече не мога да ходя от стая в стая без да ме боли! Не мога да намеря позиция за сън, в която да не ме боли. Когато си повдигна малко крака - пак боли...  Sad
Около пет минути ставам от леглото, измятайки си краката на страни и влачейки дупе, като че ли съм патка...  Rolling Eyes Така и ходя- клатейки се...  Embarassed



n-ta ,виж сега миличка ,не мога де се съглася ,че при описаните от теб терзания изобщо трябва да рискуваш да опиташ-първо раждане по естествен път ,пък после ако" нещо се объркало" да пристъпят към секцио.Само ще се измъчиш и все едно си раждала два пъти!!!!Търси ,ама наистина търси -от сега добър лекар ,който да ти обърне сериозно внимание /а не да ти говорят тъпотии от сорта ,че се глезиш или т.н./и да ти отговори на всички тревожни въпроси.Нещата ,които споделяш ми изглеждат наистина сериозни!!!Дано успееш да попаднеш наистина на специалист и да вметете правилното решение за теб и бебо!!!!!!!!!! Praynig

Ох, май си права... може би просто ме е твърде шубе от секциото, та затова така... Cry Ами мисля днес/сега да говоря с лекарят с който имах уговорка в Шейново,
да му кажа всичко, което научих до тук от лекарите дето ме преглеждаха, да настоявам да ме прегледа той и да види на видеозона разтегната ли е и колко
таз симфиза... 'Щото то може да се види ама никой досега не иска да гледа...искат да си пъхат само ръцете в мене и от това още повече ме боли после да ходя...  Embarassed
Мдам..но със секцио със сигурност ще знам, че по-зле от това няма да стане и ще мога да се възстановя после...  Praynig

# 9
  • Мнения: 108
Да кажа само, че накрая се родихме със секцио на 10ти и контракции. Д-р Тончев от Шейново ме прати за ренгенова снимка и се установи, че наистина ми е разширена прекомерно симфизата. Д-р Зарев ми назначи секцио предвид проблема и ме оперира... Направо не знам как се благодари на такива хора и професионалисти... заради тях сега мога да си гледам детенце, вместо да лежа и да охкам, да не мога да ходя.

След операцията още две седмици ме боля зверски, ту опашката, ту кръст, ту гръб, ту отдолу кокаляците и в средата... още едвам ходех и много ме болеше (секциото въобще не го и усещах!). С обезболяващи се освествах да ставам да си нахраня детенцето и да си го подундуркам. Сега обаче вече е по-добре... по-рядко ме наболява...макар и още да ходя като патица и да не мога на дълги разстояния, но подобрението е голямо в сравнение с преди. Просто не знам какъв ад щеше да е, ако не ме бях попаднала на тези лекари и те не ме бяха прегледали.

Така че голямо благодаря на д-р Тончев и д-р Зарев за това, че бяха хора и професионалисти и ни помогнаха.  Hug Heart Eyes

Благодаря и на форумките, които ми писаха... наистина трябваше да ви послушам и направо на секциото.  Rolling Eyes  Heart Eyes Не видях нищо нормално в нормалното раждане  Shocked, нормалното раждане си е със секцио..   Laughing Не вярвах, че така ще си променя мнението коренно, но така си мисля сега.
Тез дето родиха нормално казаха, че като прасета са ги натискали и рязали с тъпи ножици накрая. Пищяха цяла нощ и се молеха за упойка.  Close А секциото мина невероятно леко... лягаш, показват ти бебо, че са го извадили жив и здрав и после дремуцаш 1 час докато те закърпят.
Пак бих родила така и пак с д-р Зарев.  Simple Smile Беше много внимателен и преди и след операцията. Невероятен лекар!

# 10
  • Мнения: 805
Радвам се за теб! За това че всичко е минало добре!
Наслаждавай се на неповторимото усещане да си майка, болките се забравят! Hug

# 11
  • Мнения: 2 960
Много се зарадвах като прочетоф ,че нещата за теб са се наредили както трябва.Честита рожбичка ,да се възстановяваш бързо и да забравиш трудностите.Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт