Въпрос,относно приема на магнезий

  • 5 352
  • 33
  •   1
Отговори
Здравейте!
Бременна съм в края на шестия месец и от един месец непрекъснато пия Магне Б6 и нош па.Въпросът ми до кога може да се пие магнезий без прекъсване.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 764
Аз започнах да пия магнезий от петия месец и го пих до края на бременността. За нош-па не мога да кажа, тъй като го пиех само, когато имах болки в корема.

# 2
  • Мнения: 367
И аз така!От 4тия до края,но магне Б6 не ми действаше много,по-скоро имаше по-слаб ефект от другите магнезиеви препарати

# 3
  • Мнения: 822
Аз знам, че до 36 г.с. се пие и после се спира, за да се подготви матката за раждането.
Поискай и лекарско мнение.

# 4
  • София
  • Мнения: 142
До колкото знам можеш да ги пиеш докато влезнеш в 9 месец и след това ги спираш. Лекарят който ти ги е предписал не ти ли каза до кога може?

# 5
  • Мнения: 583
До когато ти каже лекарят.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По принцип знам,че до началото на 9-я месец,но все пак слушай доктора Hug

# 7
  • Мнения: 1 586
И аз пиех магнезий от шестият месец,спрях го две седмици преди термина!

# 8
  • Мнения: 2 111
Пиех магнезий и но-шпа от 5 месец до началото на 9 месец.Спрях ги по  съвет на гинеколога.

# 9
  • Мнения: 1 981
И аз като останалите момичета пих магнезий до влизането в деветия месец! Лекарят ти знае най-добре! Лека бременност оттук-нататък! Hug

# 10
  • Мнения: 2 807
Магнезия може да се пие и до края на бременността - зависи от чувствителността на матката, от стягането на корема с или без болка, (което си е контракция), от концентрацията, която поемаш и т.н.. и не на последно място от това какво гинекологът ти препоръчва специално за теб!


Аз лично съм приемала магнезия на таблетки от края на 6-ти месец до началото на 9-ти - и с трите бременности.
Но-шпа не съм пила.

Лека и безпроблемна бременност!  Hug


п.п. Само да добавя, че и аз пиех Магнерот.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 00:12 от Maminka

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
Пиех Магнерот до началото на девети месец.

# 12
  • Мнения: 741
Пих го почти до края

# 13
  • Мнения: 1 512
Пила съм до края на 8 месец по преценка на наблюдаващият ме гинеколог.Така,че мила най-добре се консултирай с твоя лекар за това до кога до го приемаш.Тука колкото хора,толкова и различни мнения.Наблюдаващият те гинеколог  може да прецени до кога.Слушай него,а не тази или онази.

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
До когато ти каже лекарят.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт