Какво се носи на кръщене?

  • 13 563
  • 5
  •   1
Отговори
Искам да попитам какво се носи на кръщене на дете на 10 месеца.
Мога ли да занеса погача(пита) без да са ме молили за това?
Отделно какво може да се подари за дете на такава възраст?
Блaгодаря предварително за помощта.

# 1
  • Мнения: 5 001
Пита не носи.
Носят се дрешки,играчки....Такива неща...
Ако искаш да си оригинална можеш да купиш нещо,което да се гравира с името на детето примерно.Или някоя осветена икона да подариш,която да закачат до леглото на детето....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
Правихме кръщене в събота и кръстницата подари на  детето дрешки/бяла ризка е почти задължително/ и много красив дървен кръст,които осветиха в църквата.Може и Богородица.Иначе ние си носихме питка,вино,сладки,бонбони.

# 3
  • Мнения: 22 414
Почерпката по принцип се носи от родителите.
Кръстникът носи дрешки, задължително нещо бяло, както и бели чорапки.
Също така някакъв подарък за детето, може икона, кръстче, медальон.

# 4
  • Мнения: 74
Можеш да купиш всичко за детето - дрешки, играчка, нещо златно или сребърно (ако е кръстче или богородица - веднага се освещава на място). Можеш да занесеш нещо сладко - за да е сладък живота на детето. Обикновено кръстниците носят погачата и дрешките, в които се преоблича детето след "новото" начало (" даде ми го циганче, връщам ти го християнче" или нещо от рода казват  Laughing ). Друга добра идея - китка здравец, завързана с червен конец или панделка. А ако имаш някакви колебания - просто попитай родителите от какво имат нужда.  Peace

# 5
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
В събота ще кръщаваме детенцето на кумците ни. Малкия човек се казва Михаил, а в събота 08.11 било празник - Архангел Михаил Simple Smile
Разбрахме се да им купим столче за хранене, че малкия има много дрешки. Кажете ми още какво се носи от кръстниците в църквата - за хавлия имам някакви спомени от миналото кръщене, но тогава носихме и дрешките, с които облякоха кръщелника ни след кръщенето  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт