ЕНТЕРОКОКИ

  • 22 290
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте момичета, реших да пусна нова тема, защото имам нужда от споделяне на опит.
Наскоро си правих изследване за хламидии, което се оказа отрицателно (за щастие). Тогава ми взеха и вагинален секрет за бактерии, който показа, че имам ентерококи.
Според доктора ми, енетерококите може би са попаднали случайно във влагалището и изследването ги е хванало, но ако нямам течение, то не е проблем. Все пак ми изписа влагалищни таблетки - "Trihomonacid" и аз като прочетох в упътването видях, че и партньора трябва да се лекува и на своя глава купих таблетки, които да пие мъжа ми.
Въпросът ми е каква "роля" играят тези енетерококи за бебеправенето, толкова ли са опасни и трудно ли се морят?

# 1
  • Мнения: 41
Има различни видове,подвидове и т.н. Ентерококи и зависи от какво са причинени,всеки вид е чувствителен към определен АБ,трябва да се лекуваш преди да забременееш,но докторът трябва да ти е обяснил положението.А относно това с лекарството по твое осмотрение,мога само да кажа,Да и партньорът трябва да се лекува, защото той е преносител,но само лекар може да предпише съответния медикамент,за да има ефект от цялата работа.Не искам да те обидя,но ако пие нещо,към което Коки-те са резистентни (той какво пие изобщо???),просто можете да си чакате резултат.

# 2
задължително трябва да се лекуваш, особено ако правиш бебе
има много видове бактерии и гъби които нормално се намират в влагалищната ти среда/като кандида напр/, но ентерококите не са сред тях-те обичайно се намират в дебелото черво, казвам ти го от опит. случва се понякога да се пренесат във влагалището при анален секс без презерватив, но не е задължително това да е причината/при мен със сигурност не беше тази/
като цяло не е нищо страшно, но ако забременееш и си с този проблем...мисля че не е много добра идея да гълташ антибиотици докато си бременна
а колкото до мъжа ти  -по-добре го накарай да си направи изследване,защото ако това, което си му взела не му влияе, може ти да се излекуваш а той да те презаразява
успех

# 3
  • Мнения: 49
ами и мъжа ми пие "Трихомонацид" орални таблетки

# 4
Здравейте, може би се включвам късно, но искам да споделя моя опит. 
Родих преди няколко месеца , всичко мина добре, но..  Реших този път да сложа край на мъките си, причинени "УЖ" от гъбички , които толкова доктори безуспешно се опитаха да излекуват, или по-скоро не се опитваха за да се връщам при тях отново и отново! Ще го кажа : Доктори от Майчин дом!!
Та отидох при друг гинеколог пак с мисълта че са ми се появили гъбички, но съм сбъркала. След като доктора ми назначи изследване се оказа че имам Ентерококи фекалис, които също причиняват същите както при гъбичките сърбеж, парене и неприятен полов акт.
Най-важното при едно такова изследване е да се направи антибиограма!! Тогава след като се види към кой антибиотик е чувствителна бактерията се назначава лечение и то при двамата партньори!! При жената глобули, а при мъжа мазило. Може и хапове, но много добре знаем всички че от оралните антибиотици поникват гъби Laughing
Та винаги си правете изследване!!

# 5
  • Мнения: 1 900
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187466.20
Ентерококите са доста упорити. Задължително лечение на двамата партьори след антибиограма.

Общи условия

Активация на акаунт