Колко струва операция на "перде на окото"?

  • 41 083
  • 8
  •   1
Отговори
  • Лондон
  • Мнения: 403
Съседката ми е пенсионерка ,с не добро финансово състояние.Има перде на едното око и с него не вижда.Колко ли струва такава операция?Не поема ли здравната каса част от тези разходи?

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Съседката ми е пенсионерка ,с не добро финансово състояние.Има перде на едното око и с него не вижда.Колко ли струва такава операция?Не поема ли здравната каса част от тези разходи?

По принцип операцията се поема от касата. Пациента заплаща само стойността на лещите които се поставят. Свекърът ми се оперира, но не помня каква сума даде за лещите. Най-добре е да се консултира с очния лекар който я лекува.

# 2
  • Мнения: 1 240
Майка ми прави такава операция началото на годината. Едната леща беше 700 лв. + около 100 лв. капките. цената на лещата зависи от марката, модела и т.н. Има и по евтини, но и доста по-скъпи. Самата операция се поема от касата.

# 3
# 4
  • Мнения: 107
Баща ми си оперира миналата есен едното око, а тази пролет другото. Операцията се поема от здравната каса, а се заплаща само лещата(той плати 95 евро), има и доста по-скъпи. Доктора трябва да ви консултира кавки точно да вземете, защото те освен по марки имат и други разлики(твърди, меки и т.н.) Плащат се в самата очна клиника, където ще се прави операцията.

# 5
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Миналата година, на моят съпруг бабата правеше такава операция, костваше ни 850лв.

# 6
здравейте,

Баща ми трябва да си прави
Можете лби да ми препоръчате лекар и клиника
Благодаря много

# 7
  • Мнения: 5 593
здравейте,

Баща ми трябва да си прави
Можете лби да ми препоръчате лекар и клиника
Благодаря много
За кое населено място става въпрос?

# 8
  • Мнения: 1 240
здравейте,

Баща ми трябва да си прави
Можете лби да ми препоръчате лекар и клиника
Благодаря много

За Пловдив - очна клиника Луксор.

Общи условия

Активация на акаунт