Знаете ли,че...

  • 786
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 384
Родителите на деца с увреждания над 90% с чужда помощ,са освободени от здравни осигуровки.
За справка-ДВ.бр.18 от 2006 г.Закон за здравното осигуряване-чл.40,ал.3,т.9
Чувал ли е някой това или аз не съм го разбрала правилно.
И какво става с всички тези вноски,които държавата неправомерно ни е взимала през тези години. Sick

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 10:18 от мами

# 1
  • Мнения: 1 037
мами, ако не си плащала ти покриват задълженията със задна дата,  но ако си платила, супер, спомогнала си здравния бюджет.

# 2
  • Мнения: 384
Верно ли съм го подпомогнала..................................
Ама аз мисля да се боря!Щото плащам осигуровки на две места,мъжът ми и той.
Смятам да си ги взема,какво ще кажеш. #2gunfire

# 3
  • Мнения: 1 037
Тц, неможеш.
Закона може да се тълкува по много начини.
Ако неработиш, здравните ти осигуровки се поемат от държавата ако знаеш разбира се за този закон, ако незнаеш плащаш си ги като мене и в един момент научаваш, че си ги давала напразно.
А в твоя случай ще ти кажат, "да не си ги давала", имала си -дала си, така, че мила моя държавата пари за здравни осигуровки няма да ти върне.

# 4
  • Мнения: 384
честно казано,не разчитам на това.Пошегувах се.
Но го написах тук,за да могат да го прочетат всички,които не го знаят и да се възползват.
А ние с тебе и всички работещи майки,можем да направим нещо оттук нататък.Ще проуча и ще ви пиша.

# 5
  • Мнения: 382
Мами мисля, че не си разбрала правилно. Вярно е това съгласно чл. 40 ал 3 - Осигуряват се за сметка на РБ: т. 9 от ЗЗО, но при условие, че не са осигурени по чл 40 ал 1, а именно лицата получаващи доходи от трудови, служебни правоотношения......... Доколкото разбирам си се осигурявала по трудово правоотношение, така че отпада варианта.

# 6
  • Мнения: 1 271
мами едва ли ще ти върнат
аз като Личен Асистент със заплата минималната за страната имам над 40лв осигуровки и удръжки
та ... си се осигуряваме и още как
ако пък знаеш как си ги тълкуват те законите  ooooh!

# 7
  • Мнения: 384
Не бе,Светле,пошегувах се с това за връщането на пари.У нас дори децата знаят,че държавата не връща,само смуче.
Наистина пише,че важи за родители,които не работят.
Но тъй като тук сигурно има доста майки,които не работят,за да гледат децата си-нека те го прочетат.Защото институциите няма да ги уведомят за правата им.
Успех на тези,които успеят да се възползват!

П.С.Иначе,лично аз с удоволствие бих спряла да си ги плащам-и без друго не ми вършат никаква работа.

Общи условия

Активация на акаунт