Плач от непознати

  • 1 265
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 711
Здравейте, мами! Hug

Днес бяхме на рожден ден, на който имаше доста хора - възрастни и деца. Няколко души се опитаха да гушнат или просто да се порадват на бебка и тя веднага се извръщаше на другата страна с плач! Sad Sad Sad Почти никой не можа да й се порадва, само 1-2-ма души. Като беше по-малка, нямаше такова нещо! Беше много по-общителна Simple Smile
Гледаме я само двамата с татито, който през деня е на работа. Не се събирам често с други майки и бебета. Дали това не е причината? newsm78

Моля ви, споделете вашия опит в такива ситуации.
Благодаря на включилите се предварително!  bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 518
Е, явно не е харесала тези, който са й досаждали... Mr. Green Разбирам я, особено ако са гадни лелки. За съжаление аз още не мога да ти дам съвет - нямам опит, бебка е още много малка, но не плаче за сега от непознати. Иначе не може да се оплаче от липса на внимание - ужасно много непознати хора надничат при нея. #Cussing out

# 2
  • Мнения: 1 512
Според мене причината е това,че бебчето не е свикнало с непознати физономии а само с вас двамата със съпруга ти.Излизай ако имаш възможност по често навън и се срещай с други майки.Ние имахме същият проблем,защото кръга от хора около нас беше ограничен.Винаги плачеше когато някой непознат се доближеше до нея или пък ако има повече хора събрани на едно място.Дори когато не е виждала майка ми повече от няколко дни плачеше и от нея.От около месец се старая да се срещаме с повече хора и малкото зверче започна да се очовечава.

# 3
  • Мнения: 191
Това е често срещано при дечицата на тази възраст. Това е моментът, в който започват да делят хората на познати и непознати и съответно да се страхуват от вторите. Дъщеря ми беше така от 6тия до 11тия си месец. Само докато чуеше непознат глас и ревваше, а ако някой ч докоснеше било то само по ръчичката, никой не можеше да я успокои. Всичко е въпрос на време, ще видиш как скоро ще отмине и този период.

# 4
  • Мнения: 3 069
Подкрепям поста на DiMostoles!
При Вики винаги е избирателно.Или ги харесва или не.И с непознати е така.Ако му харесват веднага започва да ги заговаря, но ако не ги харесва гледа намръщен и не мога да го накарам дума да каже.
Всяко дете си е индивидуално.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При нас не се е случвало-нито синът ми е плакал от непознати,нито дъщеря ми.Винаги са много общителни

# 6
  • Мнения: 97
На тази възраст 4-5-6 месеца е често срещано явление.И ние ревем от непознати...независимо,че постоянно сме на вън с други деца и мами...Ако гледа непознат няма да зареве...но опита ли се да я гушне...или дори да я пипне...не да си поже да й се надвеси над количката и се почва яко рев Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 3 742
И при нас беше така.Нещата се оправиха чак като тръгна на детска градина.

# 8
  • Мнения: 1 341
До дете си е. На тази възраст е нормално това поведение.
Дъщеря ми от 5-6 месец до ден днешен, ако не харесва някой няма сила която да я накара да отиде при него. Не, че я карам или насилвам. Просто има такива деца. Не мисля, че необщуването с други хора е допринесло за това поведение.
Споко или ще отмине или ще си остане резервирана към непознати хора.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Малкия от непознати не е плакал, понеже около нас има много "чужди" хора които го закачат и му се радват (иначе и ние се гледаме сами)
Когато беше обаче на 6м. на гости ми беше една приятелка (дъщеричката й беше на 9м) и когато малък чуеше, че момиченцето говори започваше да плаче.
Това ме навя на мисълта, че трябва да го събира с деца. В момента вече го няма този проблем.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 773
Йоана по принцип не харесва жени и винаги плаче, ако я заговорят. С мъжете почти нямаме проблеми. Не е до това, че стои само с вас.Ние излизаме, играе си с деца, но има хора, които просто като ги види и започва да се къса от рев. /Интересното е, че някои от тях и на мен не са ми симпатични  Simple Smile/ Ами такава е, какво да я правя.Ще го израсте.

# 11
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми откакто стана на 6 месеца така плаче от всеки,който се опита да я доближи или й говори нещо.Консултациите ни са ад,не можем да се чуем с педиатъра от рев.Сега  вече е на 10 месеца ,но и нещата малко се промениха-едни хора ги харесва и ги закача,смее им се,но от други започва да плаче както преди и не дава дори да я гледат.

# 12
  • Мнения: 1 586
Хриси мина през такъв период, не помня точно в кои месеци но беше за кратко,сега пък се засрамва от непознати,криви глава и се плези.....  CrazyНе се притеснявай ще отмине!

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
И ти няма да си щастлива, ако внезапно те тръснат в гората, с всички възможни горски животни, наобиколили те. Колкото и да обичаш гората и животните.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами и моето бебче беше като твоето. В началото нямаше проблем някой да го вземе от мен, обаче сега трябва да се е наспал, да е нахранен и в настроение, за да го вземе някой друг освен мен или татко му. Мисля, че е период, който трябва да се израсте.
То и на мен не винаги ми е до разговори с непознати.

Общи условия

Активация на акаунт