Антифосфолипиден синдром!!!

  • 6 720
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 827
Копирам поста си от "Проблемното" с надеждата че тук влизат повече хора и може някой да ми помогне.
Здравейте много се надявам че някоя от вас може да ме успокои.Започвам с малко предистория.Преди тази бременност имам загубено бебе в 9-и месец от бременноста (инфаркти по плацентата).Просто един ден не се намериха тоновете на бебето- и това беше края.
Сега отново съм бременна и ходих къде ли не при кой ли не и всички ми казваха "Случва се- няма да се повтори".Но ето че един ден отидох при д-р Марков на ФМ в 21 седмица.Той ме посъветва да си пусна изследвания за тромбофилии Фактор 5 (които са в норма) и АФС. Вчера си взех резултата и се оказа че съм с АФС. Най- лошото е че аз до преди Марков да ме насочи към тези изследвания като възможна причнина за загубата на бебето ми, въобще не съм подозирала такова нещо и съответно не съм предприела лечение.Сега съм в 29 седмица - има ли шанс след започването на Аспирин Протект толкова късно да подейства и да си износя бременността (поне до 37-38 седмица)?След като влезна в 9-ия месец с доктора плануваме да направим секцио по - рано. Много искам ако има някоя мама която като мен (късно) е разбрала за този синдром и е почнала някакво лечение. Не знам какво мога да направя след като знаем проблема. Ако се слушат тонове всеки ден (или доплер) , може ли да се хване ако тръгне да се повтаря случката? Или всичко си протича безсимптомно и просто изведнъж. За сега кръвотока към плацентата ми е наред , бебето си отговаря на седмиците, но това не значи нищо нали?В смисъл то и предното бебе се "роди" голямо.
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите.

# 1
  • Мнения: 552
Много неприятно Sad,но важното е че все пак сте открили възможната причина за неуспешната предишна бременност./надничах при ноемврийки 2007 и ми стана много мъчно като разбрах за твоето бебче...а след това много се зарадвах,че отново чакаш бебче Hug/
Намерих ето тази статика в Бг-Мама http://www.bg-mamma.com/site/content/view/756/37/ ...и си мисля,че в такъв случай не е толкова късно да почнат да се взимат нужните лекарства и съм сигурна че след 2 месеца и нещо ще си имаш здраво сладко бебче Hug
Аз бих почнала да взимам отново фолиева киселина и бих почнала нужната диета,НО задължително се консултирай с лекар Peace
Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 827
Всичко което намерих в нета съм го изчела.Но никъде не се казва дали в такъв късен етап може да се предприеме нещо което да увеличи процента на успеваемост.

# 3
  • Мнения: 1 900
Съвет не мога да ти дам, но ти желя всичко най-хубаво. Hug

# 4
  • Мнения: 552
Аз доколкото схванах може да  се предприеме нещо...е да-най-добре е да се взимат нужните лекарства още от началото на бременността/та дори и преди това/,НО и към този момент трябва да се взимат и да се предприеме също така и някаква диета Thinking
Какво казва следящият бременността ти по въпроса?

# 5
  • Мнения: 827
Мисля че следящия ми бременността лекар не е много в час с имунологичните заболявания.Нормално де- все пак е акушеро гинеколог. За това се обръщам тук към вас и събирам мнения.Естествено ще се посъветвам и с други доктори , но това ще стане в понеделник.

# 6
  • Мнения: 1 195
Съвет не мога да ти дам, но ти желя всичко най-хубаво. Hug

ladybebi  стискам палци всичко да е наред и да гушнеш живо и здраво бебче скоро   bouquet

# 7
  • Мнения: 2
много съжалявам за това,което ти се е случило,аз също имам два спонтанни аборта,след ,което ми откриха антифосфолипиден,това е имунологичен проблем /при бременност кръвта започва да се съсирва по-бързо и плода не мойе да се изхранва/ Фактор 5 лайден е също вид тромбофилия.
На мен много ми помогна доц Конова,и сега си имам бебче на 3 месеца.Ако искаш ще ти дам тел. да се свържеш с нея.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала твоя проблем,но започни да взимаш лекарствата,спазвай всичко каквото ти кажат лекарите и дано накрая всичко е наред и да се радваш на едно здраво бебче Praynig Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 2
извинявай,сега прочетох поста ти по-внимателно,щом си стигнала до тук това е прекрасно, и ,да, аспирина определено ще ти помогне,не съм доктор ,но съм имала същия проблем,така,че ако питаш мен пий го

# 10
  • Мнения: 518
 smile3518 Много съжалявам за първото ти бебче, миличка! От сърце желая този път да нямаш проблеми и да си имаш най-прекрасното бебче на земята! Късмет!

# 11
  • Мнения: 1 512
Не мога да ти помогна с нищо,но ще се моля  Praynigда си имаш рожбичка и всичко да е наред.

# 12
  • Мнения: 827
Ани моляте дай ми тела на Конова.Аз и писах имейл и чакам отговор но ако не получа до утре ще се побъркам.Искам да се видя с някой имунолог и надявам се да ми вдъхне малко кураж и вяра.

# 13
  • Мнения: 347
Ани моляте дай ми тела на Конова.Аз и писах имейл и чакам отговор но ако не получа до утре ще се побъркам.Искам да се видя с някой имунолог и надявам се да ми вдъхне малко кураж и вяра.

лейди защо не идеш при катя тодорова
ако си от сф де, извинявам се, не погледнах

# 14
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аспиринът спомага за разреждане на кръвта, това е един от страничните му ефекти, който в случая се използва.Аз също имам твоя проблем,имах един спонтанен аборт, после родих живо и здраво дете (без да се открие проблема), а сега с третата си бременност го откриха още в началото. Пия Аспирин Протект и се надявам всичко да е наред. Искрено ти желая късмет и започвай с аспирина още днес, със сигурност поне няма да навреди  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт