Чуденка за шишета

  • 2 013
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 967
Мили момичета, аз още не съм стигнала до храненето, както е видно от лентичката..  Mr. Green Та моля за съвет!

Надявам се да кърмя, но все пак човек трябва да е информиран и донякъде оборудван и с шишета. Аз засега не съм купувала, но ми подариха едно от прехвалените Dr Brown's Natural Flow. В упътването прочетох нещо, което ужасно ме озадачи - да не се мие на температура над 60 градуса, а биберонът да се стерилизира само при първа употреба! Мислех си, че ВСИЧКИ шишета и биберони се стерилизират/изваряват всеки път!

Моля, някой да ме осветли!

# 1
  • Мнения: 4 335
В на4алото ползвах шишетата на 4ико,но не сьм доволна.Малко след това по4нах с Авент,та до сега сме с тях и не бих ги сменила PeaceЗа стерилизирането има много теми и много мнения Mr. GreenАз ли4но някьде до 3-я месец стерилизирах след всяка употреба,след това запо4нах по 1-2 пьти на ден,а сега и пропускам.Има мами,който стерилизират редовно и до годинка,а има такива който смятат стерилизирането за ненужно и не го правят-вьпрос на избор WinkЛеко раждане  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Препоръчвам ти Авент.Много съм доволна.Вземи си за начало едно малко за вода и едно средно за всеки случай.Имат биберони 1-ца,2-ка и 3-ка.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз съм доволна най-много от Авент,след това са Чико.Вземи си едно малко и едно средно,с най-малкия биберон за новородено,с 1 дупка.

# 4
  • Мнения: 1 763
Аз също ползвам Авент, в началото си бях купила комплект за новородено- имаше две големи, две малки шишета, залъгалка, четка за шишета и допълнително биберони. Май няма особено голям смисъл от скъпите шишета, ако имам второ дете, ще се спра на по-евтина марка, например Камера. Обаче сега, когато се налага смяна, пак на Авент купувам, да не би детето да откаже другите, защото съм чувала и за такива случаи. Иначе в началото стерилизирах на всяко хранене, не е имало проблем с шишетата и бибероните.

# 5
  • Мнения: 31
Азсъщо съм доволна от Avent, но ползвам също Playtex и Nuby, Camera, но те съветвам задължително си купи едно-две СТЪКЛЕНИ шишета за водичка и чайче. Всичко пластмасови шишета след като ги измиеш и стерилизираш пак остава аромат на това което е било вътре, но много ясно пък ти си знаеш де, ама аз само за инфо. Леко раждане миличка fingerscrossed

# 6
  • Мнения: X
Значи за стерилизацията.........не съм стерилизирала нито с голямата, нито с малката. Излишно е. Изборът обаче си е твой.

След като стана ясно, че и шумът около въпроса колко вредни били поликарбонатните шишета се оказа "медиен цирк", отпада и това ограничение.
Ползвала съм почти всичко на пазара и моята класация на шишета е:
AVENT
BFree
Chicco
NUK
Camera

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Ползвала съм какви ли не шишета. (Бебо беше изцяло на АМ). Всички еднаква работа вършеха - и скъпите, и евтините, и новите, и старите... Важно беше какви биби им се слагат - на нуби и на нук най - много ми / ни харесаха. (Демек, на бебето му беше все тая, ама другите бързо се скапваха). Силиконови, не каучукови - последните за нищо не стават, трябва да вземаш нови на всеки няколко дена (или да не ги стерилизираш, де). Стерилизирах в МВ до 6 месеца. За следващото бебе - дай Боже да имам - вероятно ще вземам течност за стерилизация при ниска Т. (Има и такива.)

# 8
  • Мнения: 171
Имам Dr Brown's Natural Flow и да ти кажа аз го стерилизирам на всяко хранене за да ми е по сигурно и нищо му няма ,ползвам същои на Вfree но са горе доло едни и същи.Абе чесно да си кажа май по добре по ефтинки шишенца но да се сменят по честичко ми той синът ми само с Камера е изгледан.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много съм доволна от шишетата на д-р Браун Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Препоръчвам ти Авент.Много съм доволна.Вземи си за начало едно малко за вода и едно средно за всеки случай.Имат биберони 1-ца,2-ка и 3-ка.
И аз това ти препоръчвам!  Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 260
Аз съм доволна само от чико. А за стерилизацията ... ами в началото се притрисах, но вече не ги изварявам
Леко раждане   bouquet . Направи всичко възможно да кърмиш!
За съжаление аз немога, но подкрепям с двете си ръце кърмачките Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 512
Ползвала съм на Авент,Чико,Нук,Камера, но моето мнение че Авент са най-добри от изброените.До 3 месец стерилизирах след всяка употреба, а сега само веднъж дневно.

# 13
  • Мнения: 2 334
Започнах с шишета на Чико и не съм доволна хич от тях след това минах на Нук и от тогава не съм сменяла марката.Вики много ги харесва заради формата на биберона и сега дори не иска и да види други шише  Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 5 693
Ползваме шишетата на Браун и до 6 ия месец стерелизирах постоянно!
Ползвах и Авент не съм доволна! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт