Вашият блок в ОНЯ списък за парното ли е?

  • 14 185
  • 373
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 62 595
Направо съм бясна. Снощи реших ей така, от любопитство да проверя дали нашата сграда е в Оня списък с длъжниците на Топлофикация. Бях на 100% сигурна, че при нас проблеми няма да има. Но, представете си изненадата ми, когато го видях! Не можах да повярвам на очите си. Познаваме от години, сравнително малко хора сме, уж всички са сериозни, обаче...  Сега умът ми не го побира какво ще става. Не искам да ми спрат топлата вода и парното, защото колкото и да е скъпо е все пак е удобство, а и ние сме си платили всичко до стотинка. Минала съм през други начини на отопление не съм никак доволна. Все още не съм говорила с домоуправителя, но както и да го смятам не виждам изход. Как може да ги принуди някой да плащат, ако те не искат?

Извинете, остът ми е емоционален, но съм разтревожена и много ядосана.
 При вас как е? И изобщо, има ли някакъв благоприятен изход от ситуацията за редовните платци?

# 1
  • Мнения: 1 092
Къде е "оня" списък за парното? newsm78

# 2
# 3
  • Мнения: 205
И нашият блок за съжаление е в списъка Sad-дължимата сума е близо 35 хил.лева.Направо не мога да го повярвам-ние сме се изплатили до стотинка,но...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
В списъка сме, както и блокът на родителите ми, и блокът на свекъра и свекървата. С нетърпение очаквам да ни спрат топлата вода, защото както си плащаме изрядно, че и имат да ни връщат, ще има да ги съдя до дупка.

Нямам лоши чувства към съседите, които не са си плащали - от Топлофикация са толкова нагли с техните странни сметки от по 170 лева на месец при спряни радиатори и климатик+бойлер (при което пак искат да им се доплаща при изравняването в края на сезона), че и на мен ми се иска просто да спра да им плащам.

Чудя се, колко от тези "неизрядни" платци са спряли да използват услугите на Топлофикация по какъвто и да е начин.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Не! И съм супер доволна.  Wink

# 6
  • Мнения: 71
Оф, видях списъците - страшно е.
За щастие не сме в списъка, защото парното и топлата вода са ни на газ. Обаче и на газ какви сметки плащаме... не си е работа.

# 7
  • Мнения: 817
Честно-не ми дреме в списъка ли сме или не.
На бойлер и климатици сме. Парното и топлата вода сме ги спрели още преди две години, но всеки месец получаваме сметки за по 30 лева, понеже минавали тръбите през нас и някакви общи сградни такси...........дължим им около 100 лева, три месеца не сме ги плащали тези сметки фантоми..........хем не им ползваме услугите, хем пари да им даваме, мерси!
Пак ще им платим, защото просто сме си такива, но в никакъв случай не осъждам хората, които като нас не ползват услугите на Топлофикация, а получават 30 лева на месец сметки и не искат да ги плащат!

# 8
  • София
  • Мнения: 5 704
И нашия блок е сред длъжниците  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 4 300
В списъка сме, аз лично провеждам сбствена разплащателна политика към Топлофикация. За всеки ден закъснение ми начисляват лихва, при това върху някакви техни ПРОГНОЗНИ сметки, в чието определяне има огромен % случайност/некомпетентност. Когато обаче веднъж в годината минат и засекат реалните показания на топломерите се оказва че имат да ми връщат трицифрена сума, която бавят с месеци, а за лихва естествено не може и да става дума. Заради това съвсем умишлено им причинявам проблеми с ликвидността и плащам тогава, когато си приспаднат надчетените суми, естествено с начислената от тях лихва върху нещо, което не дължа.

# 10
  • Мнения: 1 250
На бойлер и климатици сме. Парното и топлата вода сме ги спрели още преди две години, но всеки месец получаваме сметки за по 30 лева, понеже минавали тръбите през нас и някакви общи сградни такси
И ние сме на бойлер и климатици от доста години, след като една зима цената на кубик топла вода мина 20 лв. Но не е само това. Месечната ми сума към топлофикация за лири и общи части е минимум 80 лв, а миналия месец е имало някакво изравнение, което за мен е недопустимо - 49 лв и стотинки. Представям си, ако ги ползвах, колко щях да им плащам  ooooh!
П.П Не съм от София, но ми е наболял проблем.

# 11
  • Мнения: 2 374
Да в списъка сме!И сега какво следва???

# 12
  • Мнения: 5 710
Брей, много длъжник в този Овча купел!
Избодох си очите - на улицата ни има само един номер за другарско порицание.
Много са смешни тези хора от Топлофикация. Това прайвъси .. за нищо го нямат.
Няма ли кой да ги осъди!?

# 13
  • София
  • Мнения: 7 014
Нашият блок не е в списъка за съжаление. Отдавна си мечтая да се изтръгнем от лапите на топлофикация.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 508
Нашият блок не е в списъка за съжаление. Отдавна си мечтая да се изтръгнем от лапите на топлофикация.

Ще е доста трудно - специално за изтръгването. Гадовете възнамеряват да начисляват такса "мощност" на спряно парно, защото продължаваш да им бъдеш клиент:
http://news.ibox.bg/news/id_422795346

Общи условия

Активация на акаунт