Детето ми не харесва госпожата в детската градина

  • 3 165
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Търсих подобна тема, но не намерих. Извинявам се ако е разкисвана и съм я пропуснала.
Но това е нашият проблем. Отидохме с голямо желание първите 2-3 дена и от там нататък - само рев - "не искам да ходя при госпожа Стоичкова, не искам... тя ми се скара". Та въпросната госпожа се скарала за да седне на стола. Това успях да разбера и сега когато тя е на смяна само рев! Какво да правя не знам? Разпитах за нея - била особена - малко строга. При другата госпожа пак се случва да поплаква, но не е така категорична, че не иска да ходи при нея. Имам чувството че никога няма да свикне това дете... Отчаяна съм! Иначе дъщеря ми е на 3 год. и не е ходила на ясла

# 1
  • Мнения: 553
пробвай ако детенцето ти се бои от нещо - торбалан , вълка и т.н. му кажи че госпожата затова е толкова строга  и се кара- защото като има нова група  и те искат да се запишат при децата и тайно гледат от прозореца, но тя така като се скарва, нарочно го прави, за да ги уплаши много и да избягат много надалече и да не смеят повече да идват никога в градината

 

# 2
  • Мнения: 1 062
При много деца го има този проблем, да не харесват госпожата от тяхната група. Също така е нормално, понякога да се поскарва, когато децата не спазват правилата. Разбираш,че в една група от 10-15 деца, трябва да има дисциплина, защото иначе как ще се справят възпитателите? Момента, че детето е на 3 годинки и сега тръгва на градина също е от значение. Не е свикнало с правилата и дисциплината и не му се нрави някой да му ги налага. Ако мерките на госпожата не са груби и прекалени, то това означава, че в която и група да е детето, в началото докато свикне с новостите, няма да харесва възпитателите. В къщи е едно, в градината друго. Има по-темпераментни и свободолюбиви деца, които в началото, когато се сблъскат с тези новости ( правила ), реагират така. Трябва да отчетеш и факта, че детето има нужда от време за адаптация, дори и със самата обстановка. Важно е твоето мнение за въпросната госпожа какво е. Говори с нея за това и чуй нейната гледна точка, разбери как се държи детето, докато е там. Винаги има възможност да преместиш детето в друга група, но трябва да си убедена, че наистина проблема е в госпожата, а не в по-трудната адаптация на детето. Почти всички дечица в началото имат подобна реакция. Включително и моето, но аз я пуснах на ясла на по малко от 2 годинки. Първите дни ходеше с желание. След това, започна да плаче и да не иска да ходи. Бях сигурна в персонала, защото моя много близка позната беше точно в нейната група и знаех, че проблема не е в тях.

# 3
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Е,моето детенце си харесваше и госпожите и леличката,но това не му пречеше сутрин да реве неистово близо три месеца...Сега вече е голям и е последна група-предучилищна и си ходи с голямо желание,даже като го взимам най-редовно ме кара да го чакам още малко да си доиграе нещо...
След една седмица пускам малкия по-рано в същата детска и още отсега ми се  есвило сърцето,въпреки че двамата са много различни по характери.
Успех на вас,дано се адаптирате по-бързо!

# 4
  • Мнения: 9 814
Гадно!
И моята дъщеря не хареса учителката на сборната група и единственото решение беше- частна ДГ за един месец.
Учителката в ДГ или в училище е основният фактор дали детето ще ходи с желание или не.

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте, мами. Моля помогнете! Синът ми е на 6 години, до преди 3 седмици нямахме проблем с градинката,но сега е ад. Всяка сутрин отива ме със сълзи,отказва да се храни там,дори е отказал да участва в тържеството на 15.9.Научихме думи4ки те,но той не иска да ги казва.Какво да правя?Трябва ли да се консултирам с психолог?

# 6
  • Мнения: 20
Франческа Салиери - добро решение си намерила, ако е за един месец и аз бих предпочела това. Но, за постоянно няма да мога да плащам частната градина. Иначе не знам - детето обича да е с деца, но се е случвало както си играе с децата изведнъж да се отдъпне и да заяви че НИКОГА повече няма да играе с деца, защото примерно... някое детенце и е казало да не му пипа играчките... или някаква подобна причина. Госпожата явно и се е поскарала, а детето е много чувствително... но пък в крайна сметка ще ми се да свиква с деца, с реда в градината, с това че няма вечно когато нещто не й изнася да тича при мама, баба или тати примерно. Не смятам че и госпожата е идеална... сигурно не е "цвете", но аз едва успях изобщо да й намеря градина, знаете какъв ад беше с тези места в градините. Не знам какво да правя... объркана и отчаяна съм. Тази сутрин беше рев до небесата - по някое време се била успокоила...

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А дали наистина не я харесва или си търси причина да не ходи там? Голямата ми дъщеря беше доста по-голяма, но все пак имаше периоди, в които си търсеше причини да остане у дома(като родих например). И с г-жите говорих, и с лелята, те дори и не подозираха за проблема. Като разбра, че така не става, реши да пробва с болежки в корема. И така не й се получи, та се примири. Г-жите и лелята ни бяха страхотни и просто не можех да повярвам, че има истински проблем.

# 8
  • Мнения: 1 062
vickystar , намери начин да разбереш, какво се е случило, защото определено има нещо. Голямата ми дъщеря е на 6г. и смятам, че я познавам добре. Ако при нея се получи такъв обрат в отношението към градината, за мен това ще е сигурен знак, че нещо има. Отказа на храна и участие в тържеството са много притеснителни според мен. За психолога - не знам дали има нужда, според мен трябва първо ти да опиташ да разбереш, какво притеснява детето ти. Опитай под формата на игра. Аз ще ти кажа една тайна, сега е твоят ред. Обръщай внимание на това, какво и как си играе детето ти. По този начин научавам много неща от слуките  в градината с моето дете. Тя когато си играе, често води диалог с измислени участници в играта. Слушам я какво говори и често тя имитира поведението на госпожа или дете, които са я впечатлили с нещо. Освен това, ако имаш възможност задръж си детето една седмица в къщи, но се посвети изцяло на него през тези дни. Играй с него ( дори да ти е досадно понякога), излизайте. Остави домакинските задължения и отдели цялото си време на детето си. Кажи му, че двамата ще си направите една малка ваканция. Води го да играе с деца или просто се разхождайте и си говорете. Предразположи го да сподели и тогава прецени до колко е сериозен проблема.

# 9
  • Мнения: 5
Благодаря ти, Пълнолуние! Ще опитам да поговоря с него, проблемът е 4е нямам възможност да го гледам у дома. Днес ще говоря и с другата госпожа.Тази сутрин разбрах , 4е не иска да у4аства в тържеството, казал също така, 4е му е мъчно за баба и дядо ,които са на небето...Като 4ух това тази сутрин останах като втрещена.

# 10
  • Мнения: 1 062
vickystar, това за починалите баба и дядо, при нас също е проблем понякога. Дъщеря ми се разстройва, но трае кратко. Явно на детенцето нещо му тежи и се натъжава от всичко. Аз съм приела тази тактика - когато дъщеря ми сподели, че и е мъчно за баба и, аз и казвам " Знаеш, че баба е на небето, там тя е много щастлива. Когато ти е мъчно за нея, погледни към небето ( ако е вечер) и си избери най-ярката звездичка. Помахай и, и баба ще те види и ще ти се усмихне." А ако е ден, казвам нещо подобно, но да си избере едно облаче примерно. Също така и обяснявам, че когато иска да си поговори с баба, просто може да се отдалечи от другите, да отиде в другата стая и да си поговори с нея. Баба няма да и отговори, но ще я чуе и ще и се усмихне. Винаги наблягам, на това, че баба е на небето и е много, много щастлива. Сложно е, важно е да намериш този подход, който ще накара твоето дете да се почувства по-добре. Понякога дъщеря ми споделя, че днес в градината, когато са си легнали за следобедния сън, тя тихичко си е говорила с баба. И е спокойна от това, че може да говори с нея. Но баба и почина, когато тя беше много малка, не знам дали това има значение в подобни ситуации. Мога само да те посъветвам още, щом нямаш възможност да останеш няколко дни в къщи, отдели вечерите за него. Но само за него. Винаги вечер го питай, как е било в градината, какво се е случило, с кого е играл, на какво. Нека детето ти разбере, че се интересуваш от ежедневието му. От проблемите му. Случвало се е да кажа на детето ми, че разбирам, колко е трудно да си на 6г. Че когато аз съм била на 6г. също ми е било трудно и съм имала проблеми и че нейните притеснения са също толкова важни, колкото и на възрастните. И както, когато мама има проблем го споделя с тати ( и обратно), за да и олекне, така и на нея ще и олекне, ако сподели с някой от нас. И неща в този дух. Успех ти пожелавам, ти ще намериш правилия подход, според характера на детето си.  Hug

# 11
  • Мнения: 20
Защо изобщо си правя труда да пускам тема, когато не се говори по нея...  Thinking
Все пак благодаря на тези които ми отговориха, защото имаше и такива  Hug

# 12
  • Мнения: 1 062
Извинявай! Предполагам, че за мен иде реч. Отговорих по темата ти, но и друга мама имаше проблем свързан с градината и детето си, предполагам за това се възползва от твоята тема. Не знам какво друго да те посъветвам, казах ти какво мисля по въпроса. Ако не желаеш нейният въпрос и моите отговори да са в твоята тема помоли модератор да ги изтрие. Приятен ден.

# 13
  • Мнения: 20
Явно съм се изнервила в повечко... няма проблем, всеки който пише тук търси разбиране и подкрепа и ако някой може да му я даде, трябва да го направи Hug И аз се извинявам!

# 14
  • Мнения: 5
Хиляди благодарности на Пълнолуние!Много ми помогна!Извинявам се ако съм досадила на някой.

Общи условия

Активация на акаунт