"Диагноза: фабрично повреден"

  • 5 644
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
За пръв път ми се случва да пиша, но мисля че тук ще намеря най-много хора, които да ме разберат.
Ще разкажа нещичко, за да въведа към темата. В нашия малък град си имаме Сдружение за деца с увреждания, повечето от членовете са родители, а аз самата съм специален педагог.
Доста години се мъчим да променим отношението на хората към децата с увреждания и точно когато си мислихме, че в някаква степен сме успели в местния вестник се появи статия "Диагноза: фабрично повреден" статията е за близкия дом за деца с увреждания. Условията в дома са много различни от тези, които сме свикнали да гледаме. Директорката и персонала се мъчат до колкото им стигат силите да създадат прилични условия за децата /те са на възраст от 3 до 7г./.
Та да се върнем на статията, статията описваше дома като райско място, в което растат "хуманоиди от далечна галактика", автора все едно бил в четвърта серия на "Пришълеца" и за финал " но увредените деца и в райска градина да ги сложиш, пак няма да има полза" т.н.
Съжалявам, че не мога да ви я препиша цялата!
Статията потресе всички и ние свикахме дискусия с всички медии.
Сега сме лоши, "политически поставени лица" и дискредитираме вестника, в който излезе.

# 1
  • Мнения: 153
  Доста болезнена тема.Никак не съжалявам, че не си успяла да препишеш цялата статия.И не разбирам какво очакваш в отговор на темата ти.

# 2
  • Мнения: 5 668
Според мен авторката просто си споделя мъката от написаното. Има хора, които вярват много на вестниците и каквото прочетат там, то е меродавно.
Пиши ни за кой град става въпрос. Може да има някой от там и да е лично засегнат /макар, че и без да е целенасочено точно към някой от нас, пак боли/. От ей тези думи "...дома като райско място, в което растат "хуманоиди от далечна галактика", на мен направо ми призля.... Confused

# 3
  • Мнения: 4 451
Именно. Пепи е абсолютно права. Авторката не само споделя мъката си от написаното, но и възмущението си.
magi, браво за силата да се бориш в държава като нашата. браво, че не сте оставили нещата такива, каквито са, а се опивате да намерите справедливост. Аз лично се надявам автора на гнусната статия да бъде наказан по някакъв начин, както и самият вестник. Confused

# 4
  • Мнения: 1 037
magi.7, браво за позицията ти, но аз съм съгласна с Андреа, каква е целта на публикацията ти?
Можеш ли да ми кажеш името на вестника.
Статията потресе всички и ние свикахме дискусия с всички медии.
Сега сме лоши, "политически поставени лица" и дискредитираме вестника, в който излезе.
 
Това ли те притеснява?
Пак казвам позицията Ви ме радва, но "един вестник", "всички медии".
Нищо конкретно.
Нас ни боли достатъчно ако тръгна да пиша за всичко, което ме наранява, за всеки който пряко или косвено унижава детето ми, вярвай ми трябва по цял ден да пиша  само за това, но предпочитам да се боря, а не да се жалвам без ефект.
Ако искаме нещата да се променят, трябва да се наричат "с истинските им имена", а не някой писал...на местно ниво каквото и да направите ефекта ще е нулев, "всяко чудо за 3 дни".
Това не го пиша с цел да се заяждам, а излагам моето мнение и наистина ще се радвам да знам кой е вестника и града, мен не ме страх, че ще съм "политическо поставено лице" в очите на някого.
Редактирам за да не пиша след себе си.
Открих информация с малко помощ, който иска може да прочете:
http://sedmica.kazanlak.com/?p=view&id=3950
Аз ще я прочета още няколко пъти...

 

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 15:58 от ajeliya

# 5
  • Мнения: 3 540
Прочетох статията,няколко пъти и се запитах ,колко ли българи попаднали в такъв дом ще кажат нещо друго!
Защо там ще се грижат жени от чужбина,нима никой българин не може да си развали рахатлъка и да се опита да дари малките мили създания ,дошли на този свят увредени!Нима те имат някаква вина за това! Thinking
А към автора на статията ,как мисли той нима педофилите и убийците заслужават повече от тези деца ,да живеят под небето!
Та те са живи човешки същества,които както аз ,ти и всички други имат право на живот под небето!
Единственото ,нещо с което съм съгласна е ,,Вижте, увредените деца знаят що за стока сме нормалните хора. Сигурен съм. Видях го в очите им. Този ден атракцията за тях бях аз."
А дали найстина ние сме нормалните! Naughty

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Благодаря на ajeliya, че издири статията. Сега  и на мен ми се иска да попитам защо нещата не се назовават с имена и факти?
Предполагам, това е авторката на темата http://sedmica.kazanlak.com/?p=view&id=3944 , а това - автора на статията http://sedmica.kazanlak.com/?p=view&id=3949 . След като го има в публичното пространство , защо е тази тайнственост?

# 7
  • Мнения: 1 037
Оказа се , че въпросния журналист е преподавател, нямам думи.
Видях, че  във форума има тема за статията.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328741.0

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Четейки написаното, на мен ми се струва, че този автор дори не осъзнава какво е написал. Сигурно се мисли за много оригинален, но всъщност - за глупостта граници няма.
Или ако трябва да му сложим диагноза, неговата е - "на мене няма да ми се случи"
Мисля, че трябва да пишем повече за децата си и да ги показваме такива, каквито са - мили, обичливи, нежни, а не разни безхаберни същества да ги категоризират както излишни и непотребни.

# 9
  • Мнения: 3
Писах за статията, защото исках повече мнения, когато пуснах темата, все още не бяха качили статията в сайта на вестника.
Толкова упреци понесохме, че в един момент се чудехме дали ние не грешим някъде.
Явно статията въздейства по един начин на родителите и хората, които работят с тези деца и по съвсем различен на хора извън проблема, защото имаше и много хора, на които статията им е харесала. Sad
Авторът публично се извини.
Мисля си, че  дадохме повод за размисъл на медиите /поне в нашия град/ и друг път много ще се замислят преди да пуснат подобен материал.

# 10
http://liternet.bg/publish23/sv_stoianov/index.html

Тук има снимка на писача и писания.Освен,че трябва да спре да пише,трябва да спре и да се показва-прилича на опакован "самодоволен" телешки салам.

# 11
  • Мнения: 1 037
magi.7, а някой сети ли се да защити достойнството на децата в дома или просто родителите на деца с увреждания са доволни, защото той се извинил публично.
Какво мисли по въпроса ДАЗД.
Нашите деца си имат родители, нас ни боли, но се справяме, а тези деца там кой ще ги защити от подобни коментари?

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз не се сдържах и писах до редакцията.
Ако не публикуват извинителна статия, действително мисля да сезирам сътветната комисията, която би трябвало да защити правата на тези деца.

Какво значи публично се е извинил?
Къде е публикувано извинението му?
Или ще бъде видимо за всички или кретените ще свалят и тази простотия от нета.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 826
Реза,а не можем ли да напишем едно писмо от името на всички родители от този форум,които държат на публично извинение?И може би да напишем имената си?Аз от вчера чета и статията,и темата в майките и честно-освен статията,много ми става неприятно от някои мнения във форума,които я приемат за съвсем нормално,че даже и чудесна. ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 037
Момичета аз още , когато прочетох статията писах до ДАЗД и някои НПО.
Незнам дали ще има някакъв ефект, но  би било добре и други да пишат.

Общи условия

Активация на акаунт