Повече течности,през горещините...

  • 469
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Здравейте мами! Днес правим 3 месеца:)-от 2-ия месец започнах със сокчетата(давам смесен ябълка и морков),и досега беба си ги пийваше без проблем,но от 2 дена ги плюе и не ги иска.Онзи ден лекарката ми каза,че трябва да давам повече течности( сок и водичка),заради жегите,но малката категорично отказва,а за вода и дума не може да става.Какво да правя? Може ли да и смесвам млякото със сок Cryили да не я мъча,като не иска да пие? Знам ,че в адаптираното мляко има витамини,но ми се иска да и давам и от прясно изстискано сокче,защото малко й е зачервено гърлото,и сега и давам сироп и витамин "С". И още едно въпросче-(все забравям да питам педито)-как давате сокче- 1 или 2 пъти на ден и по колко?Аз давам 1 път по 20-25 гр.,но не съм сигурна дали не трябва да е 2 пъти по 20-25 гр. newsm78

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
1 път е достатъчно. Детето само си показва колко му се пие. Ти му предлагай, пък то като отказва- не го насилвай. Адаптираното мляко съдържа всичко, което му е необходимо, дори сокът на този етап не е задължителен. Явно адаптираното мляко задоволява нуждите й от течности.

# 2
  • Мнения: 87
Моята педиатърка също ми каза повече течности през горещините. А малката ми принцеса не пие много течности.Но купих готовите соковете на Ганчев, Хип и Гербер и ги пие много добре горе-долу по 100мл. на ден.Пробваи и ти дано да имаш късмет да ги пропиете. Grinning

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз никога не съм имала проблеми с пиенето на вода и сокчета. Ние пием веднъж на ден сокче, по 100мл., но твоето бебе е по малко. Стига ли му това сокче? Ние примерно ревем ако му дам по малко, искаме още. Аз му давам между храненията. Ние примерно ядем на 4 часа, и му давам на 2 час след храна. Ти кога го даваш? Пробвай да го даваш, примерно на 2 часа, предполагам, че се храните на 3часа, така, ще е гладен и ще му се услади, предполагам. Въпреки, че децата са толкова непредсказуеми.

# 4
  • Мнения: 46 492
Детето ми е на 10.5 месеца и пие, когато е жадно. Вода пие от скоро и то по 30-тина грама на ден. Ти предлагай, ако отказва, просто не му е необходимо!

# 5
  • Мнения: 1 881
Моята госпожица пък пие страшно много чай /водата не я уважава/. Давам и ХИП с мента и анасон /този обича най - много/ и вчера изпи около 600 мл!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 175
Моята госпожица пък пие страшно много чай /водата не я уважава/. Давам и ХИП с мента и анасон /този обича най - много/ и вчера изпи около 600 мл!!!

Този, който е против колики ли? Или има и друг? Че аз давам този, който ми е останал от борбата с колики и тя си пийва. Почнах да и го предлагам, че е доста злояда, а ментата и отваря апетита.

Общи условия

Активация на акаунт