Как да почиствам ушичките на сина ми?

  • 2 068
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
Здравейте, синът ми е на 2 години и 3 месеца. Доскоро почиствах ушичките му с бебешките клеки за уши, но от около месец насам не ми позволява изобщо. Знам, че за възрастни има спрей и капки за почистване на ушичките, но в аптеката вчера казаха, че няма подобен продукт за деца. Моля ако някой използва подобно средство да сподели какво е точно, защото не знам как да реша проблема Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 803
Не съм ползвала такива неща. Просто я изчаквах да заспи и тогава лекичко и нежничко почиствах ушенцата. Така рязах и ноктенцата на кръченцата, хич не даваше.

# 2
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми също не дава да й пипам ушите и гледам в удобен момент, като се заиграе с нещо интересно да й ги изчистя, иначе е мисия невъзможна.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Почиствам само с клечки за уши Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
Почиствам само с клечки за уши Peace

И аз така.
И моята дъщеря не иска, но й обяснявам, че ако не си почисти ушите там ще заживеят червеи. Mr. Green

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Преди даваше, да ги чистя, но от скоро не ми позволява.
Изчаквам го да се заиграе и почиствам само с клечки за уши.

# 6
  • Мнения: 540
най-добре е да опиташ като заспи или се заиграе

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Само с клечки за уши. Ако вземе да не дава, сигурно няма да му ги пипам.

# 8
  • Мнения: 9 973
почиствам след баня преди да го облека

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
Не съм имала такъв проблем,но може би като заспи дълбоко,лекичко и внимателно да му ги почистиш
с леко навлажнена клечка за уши.И аз знам,че спрейовете не са подходящи за деца под 3г.

# 10
  • Мнения: 5 393
Чистя ушите само след като съм му мила главата, иначе така "на сухо" не. Все още ползвам клечките с ограничител и му давам той сам да си ги чисти. Ако не дава( има и такива моменти) му казвам, че ще почнат да го болят  ако не ги изчисти. Действа.

# 11
  • Мнения: 2 960
Почиствам с клечки за уши,след баня-нямам проблем,защото синът ми дава  и приема процедурата спокойно.

# 12
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 726
Вчера гледах по телевизията реклама на някакъв спрей за уши.За съжаление не помня името му Sad но в аптеките ше те упътят.Ако става и за деца може да опиташ

# 13
  • Мнения: 227
А моята дъщеричка мноооого обича да й почиствам нослето и ушичките и стои неподвижна, докато приключа, без да я карам насила или да и обяснявам, че трябва.... Laughing Mr. Green Peace

# 14
  • Мнения: 1 733
Вчера гледах по телевизията реклама на някакъв спрей за уши.За съжаление не помня името му Sad но в аптеките ше те упътят.Ако става и за деца може да опиташ
Точно този спрей (и аз му забравих името) става за деца, но над 6 години.

Общи условия

Активация на акаунт