"Мравучкане" по краката

  • 15 525
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте мами,
Често ми се случва като заспивам да имам едно такова странно мравучкане по краката, все едно всякак клетка има свое мнение, все едно имам мнооооого енергия в краката ми. Най-гадно е, че като искам да се отпусна и да заспя - не мога, въртя се 2-3 часа заради тези тръпчици.
Някой имал ли е такъв проблем и как е решил??? И забравих да кажа - не съм бременна.

# 1
  • Мнения: 780
Здравей!Консултирай се с лекар.Майка ми се оплаква от токова мравучкане, тя е с желязонедоимъчна анемия.

# 2
  • София
  • Мнения: 232
 Shocked Как се открива тази анемия?

# 3
Какви заболявания имаш?Имаш ли диабет?Това "мравучкане" е един от симптомите на различни видове полиневропатия,например диабетна полиневропатия.Консултираи се с Невролог.

# 4
  • Мнения: 1 545
Може да се дължи и на намалено кръвооросяване! Затова както са казали отиди на лекар! Ние тук просто можем да те посъветваме и нищо друго.

# 5
  • Мнения: 478
Темата е стара но на някой може да му е интересна.
Мравучкането наистина е неврологичен симптом, но може да бъде от много неща, като се почне от анемиите(желязодефицитна или обратното свръх-желязо...хемолитична анемия..др.) мине се през натравяния или метаболитни заболявания та до психо-състояния.
 Като за начало докторите трябва да прегледат и според мен(но те си решават) да направят ПКК(хемоглобин...), ДКК(лимфоцити, моноцити..), СУЕ(Утайка) и РЕТИКУЛОЦИТИ И ЖЕЛЯЗО+ЖСК и Билирубин.
 Не мога много добре да обоснова кои показатели колко са задължителни...нали само даваме си концепции тук. На мен ретикулоцитите задължително са ми понижени в периодите на мравучкане но пък хемоглобина е добре, ако хемоглобина е понижен с ретикулоцитите и изскочи повишен билирубин...това е рецепта за хемолитична анемия.

Общи условия

Активация на акаунт