На колко см.разкритие се поставя епидурална упойка?

  • 8 120
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 393
Здравейте мами!Интересува ме кога се поставя епидурална упойка и как протича цялата прцедура?

# 1
  • Мнения: 8 505
В Шейново-на 4.Вливат я на порции,няма страшно Wink

# 2
  • Мнения: 1 393
А самото раждане с епидурална боли ли много?Контракциите усещат ли се или само е притъпена болката?

# 3
  • Мнения: 46 488
Спокойно, нищо не се усеща. А аз до 4-5 см. разкритие дори не усещах болка  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 2 356
Какво значи вливат я на порции? На мен ми я биха в гръбнака (Св. София).
Иначе, когато казаха, че ще ми я слагат разкритието ми било 3-4 см, но докато намерят анестезиолог, упойка, игла, то станало 10см (но кой да провери), така че малко беше излишна. Плюс това ме хвана до шията, не можех да напъвам (не си усещах тялото) и бебето го измъкваха с форцепс. А после трябваше да ми бият нещо друго да ме пусне епидуралната, защото дишането ми почна да спира. Така, че хубаво си помисли и най-вече кажи че искаш епидурална предварително, за да се организират по-добре и да не стават простотии като при мен. Е, лекарите бяха добри и се оправиха нещата. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 402
При всеки е различно с болката.

И на мен ми я вливаха на "порции" поставиха ми нещо като абокат и ми вливаха няколко пъти /и аз раждах в Шейново/

# 6
  • Мнения: 2 755
На 4-5 см. разкритие. Самата процедура не отнема много време, около 5 минути ( тук влиза и времето за дезинфекция преди вкарването на катетърчето). После упойката се подава на порции.

# 7
  • Мнения: 2 807
Слага се между 3 и 5 см разкритие.

Ако се налага упойка, а вече си се "разкрила" Wink в повече сантиметри - спинална, пак се поставя между прешлените на гръбначния стълб, но малко по-нагоре.

# 8
  • Мнения: 46 488
Какво значи вливат я на порции? На мен ми я биха в гръбнака (Св. София).......

Според мен си била със спинална, не с епидурална. Особено при такова разкритие.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
Какво значи вливат я на порции? На мен ми я биха в гръбнака (Св. София).......

Според мен си била със спинална, не с епидурална. Особено при такова разкритие.
aми така ми казаха
А разкритието стана 10 см, след като определиха типа упойка, която ще ми слагат и се разбра, че е толкова на родилната маса, след като ми я биха (или поне не са проверили при поставянето).

# 10
  • Мнения: 8 505
Вливат я на порции означава,че разделят цялото количество упойка на различни части (3,4,5) в зависимост от килограмите и ръста ти и я вливат през известно време (когато започнеш да усещаш болка,казваш на анестезиолога и той ти слага следващата порция).

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
На мене на 5 см. ми я сложиха.До този момент нямах никакви болки, но си я исках превантивно, защото си знаех,че няма как да откарам до края без болки хич WinkИ така - първо местна упойка отзад в гърба, после абокат в епидуралната област, после маркаин на порцийки.Аз лично нищо не усещах - нито контракциите, нито болка.Когато дойде време за напъни - пак нямах чувствителност, но с ръце на корема разбираш кога има контракция, пък и те нали дофторите това им е работата - да те ръководят.Ако ги слушаш - няма да има проблем GrinningРодих много бързо и без шевове.Дай Боже всекиму! Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 1 621
На мен ми я сложиха на 6 см разкритие, но дотогава нямах сериозни болки, обаче беше еднократно не са ми доливали нови дози,абсолютно нищо не усетих от болките при раждането, лошото е че и контракциите не ги усещах много та се наложи екипа да "ражда" повече от мен... Embarassed

# 13
  • Мнения: 8 505
А не ти ли слагаха апарата за запис на корема Shocked-той показва контракциите и лекарите казват кога да напъваш.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 621
Абе те го слагаха и естествено ми казваха кога какво да правя. Ама мисълта ми беше, че като не си ги усещаш ти добре контракциите повече ти помагат и после ми казваха, че те са раждали повече от мен. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт