Кога спряха да спят децата ви през деня?

  • 1 373
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Или поне от 2 спанета,само на едно.Дъщеря ми все по-трудно я карам да спи през деня.Тя скоро започна 11 месеца.Нали знаете ,като почнат да щъкат и не им се спира за почивка.Въобще настоявате ли да спят през деня,ако не искат?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми не спи през деня от 3годишен,а дъщеря ми започна да спи по веднъж на ден преди 2 месеца Peace

# 2
  • Мнения: 191
Дъщеря ми е на 2, но аз все още и настоявам да си поспива на обяд. Има и дни в които пропускаме, но я наблюдавам, че едвам издържа до 20.00 ч. поне и веднага я слагам да спинка. Това пък от друга страна не е много добре, тъи като започва да ми се буди нощно време вече наспала се и аз се чудя как да я приспивам наново ooooh!. Така че, все още ще и настоявам да си поспива тъи като е добре за нея и въобще за режима и Peace.

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 913
Малката ми дъщеря започна да спи по веднъж на ден преди да навърши  годинка.
Сега е на 4г. и 2-3 месеца, когато е у дома не спи през деня, в градината -няма как,
там се спи  Simple Smile

# 4
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син зпочна да спи по веднъж на ден на около 9м. Сега е на 2г. и 9м. и продължава да спи на обед. По някога му се играе и не иска да си ляга, за това се налага да го подлъгваме, но после спи по 2-3 дори 4 часа. Рядко има ден да пропусне следобеден сън.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 084
И моя син спи следобяд, често дори откарва по 3 часа...на 2,9г е.
По два пъти на ден спеше до към година и половина...може и до по-късно да беше....

# 6
  • Мнения: 161
Каката поспиваше  след обяд до това лято, когато изведнъж реши, че е голяма и приключва с обедното спане. В началото се опитвах да я слагам към 14 часа, но след поне десет прочетени приказки и хиляди уговорки, тя ставаше по-свежа и от сутринта и заявяваше, че си е починала и трябва да излиза да играе. Не съм искала насила да я карам да спи, но в големите жеги трудно я удържах следобяд в къщи. Сега като тръгне на градина ще видим как ще я караме, като там спането е задължително.
Малкият спи по веднъж на ден, заспива към 12,30 и спи по два или три часа. Той сам си наложи този режим някъде след годинката.

# 7
  • Мнения: 2 622
Голямата е на 5г.и от миналата година не спи на обед.Сутрин (когато не  е на градина)става около 8,30ч.и на обед не спи,в градината предполага заспива.Две годишните са твърде малки,за да не спят на обед.

# 8
  • Мнения: 2 090
До година и половина спеше 2 пъти на ден.Оттогава(и досега) спи веднъж следобед 2-3 часа.

# 9
  • Мнения: 645
На около 11 месеца започна да спи само веднъж на ден. Това продължава, обаче, и до сега - той вече е на три. Случвало се е да не спи на обяд понякога, но става един такъв сърдит и кисел....затова гледам да не пропуска следобедния сън.

# 10
  • Мнения: 773
Много рядко пропуска следобедния сън. А ако случайно го пропусне заспива, като отсечен още в 20:00. А кога започна по веднъж на ден да спи, вече не помня.

# 11
  • Мнения: 1 341
На 11 месеца мина на един сън дневно.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 535
Голямата до към 4-тата година спеше. После започна само в градината - и там колко е спала не се знае, но поне задължително лягат.
За малкия още е рано да кажа  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 790
До година и половина спеше по 2 пъти на ден. Сега по веднъж, за по 1 час максимум.

# 14
  • Мнения: 4 292
От както навърши 4 г. някъде. В градината обаче заспива без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт