Моля спешно за идеи за грозде

  • 2 849
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Положението е следното - домашното  грозде стана, но диването не ще да го яде. Нитратно от пазара нагъва и се къса, но натуралното дядово грозде, садено преди да има ГМ храни и расло чисто и натурално (доколкото нещо в София може да е чисто), хранено само от слънцето и водата - не го иска. Хапва, плюе и до там.  Confused

Пробвах я на сок, пак не иска, даже изстисках сок, прецедих го през марля и със спринцовка го налях в кутийка от обикновен сок със сламка. Пак не иска.

Обелих го, махнах семката - не и не.

Давайте идеи как да я накарам да го яде, как да й го приготвя, така че да хапне поне малко витамини в чист вид.

Миналата година й цедях зърна в кашата, ама вече не яде каши.

Много ме е яд така, че ще иде зян, много малко време има да е свежо и вкусно, а диването не го иска. И е сладко, даже доста.

Идеи?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Ох как ми се ще да си ми по-наблизо Mr. Green.У нас грозде не се яде,но сок се пие в промшленни количества.Цедя го на сокоизстисквачката.обаче винаги го разреждам с малко вода,иначе просто вкуса му е много натрапчив.Що не пробваш разреден?
Иначе,ето какво открих:
http://bgkulinar.net/searchres.php?kind=8&search90=e328& … =0&search92=0
http://kitchenbg.com/view.php?rec=1179
http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … %D0%A1&id=756
http://www.babapena.com/?p=101

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Можеш да го смесваш с други сокове,за да не му усеща вкуса.А като не яде каши,грис или някакви други кремове яде ли?Може да ги направиш по-гъсти и да ги разредиш с гроздов сок.Сещам се също да направиш млечна напитка от кисело мляко и сок,може пък да й хареса.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 826
Мляко и гроздов сок според мен не е удачна комбиация.

# 4
  • Мнения: 2 908
Не го яде също-само сок пие много-на сокоизтисквачката го правя.Не виждам как да го правиш-то не е като прасковата,която аз рендосвам в киселото мляко(понеже и нея не иска да яде)или ябълката,която също може да се рендосва.... newsm78
Между другото някой ще се учуди наистина що за комбинации са кисело мляко с плодов сок или плодова каша вътре,ама го има това чудо-като не искат диванетата да ядат плодове по друг начин?

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
Афродита,комбинацията мляко-плод,на мен ми допада като вкус.Обаче е крайно нежелателна,не мога да го обясня по научному Embarassed,но просто стомаха не може да преработи качественно плода ,ако е в комбинация с мляко. Peace

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
смеси гроздов сок със прясно изцеден сок от ябълка, морков и други които харесва, малко по малко увеличавай гроздовият сок, докато премахнеш напълно другият плод.
Моите се бият за плодовете в къщи и немога да се вредя до някой плод и аз.

# 7
  • Мнения: 5 940
Според мен сок от грозде се коминира най-добре с ябълка. Нямам подобен проблем, синът ми яде пресни плодове непрекъснато, никога не съм правила сокове, но така си мисля, че ще е добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря ви за идеите, момичета!  bouquet Ще пробвам да смеся 2 сока още сега. Лошото е, че имаме много малко време и плодът ще презрее и до там. Дребната ядеше много плодове, обичаше, но нещо напоследък със зор я карам да ги яде и ме е яд.

# 9
  • Мнения: 2 908
Моята явно не ги обича,а всеки ден от малка предлагам TiredЗатова се специализирах във всякакви видове "манджи с грозде" с плодове,защото няма друг начин.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И за мен най добрата комбинация на гроздето е с ябълка.

# 11
  • Мнения: 2 960
грозде и ябълка-моят син само така го харесва. bowuu

# 12
  • Мнения: 8 208
На мен ми е интересно как прави разлика, кое грозде е от пазара и кое от градината? Да не би да има предпочитания към цвета? Моят син страшно много обича грозде, но иска обикновено да е бяло. На тъмното понякога вика, че е "цапано" (изцапано).

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Изяж гроздето да не отиде "зян" и не тормози детето - дай му което харесва.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 249
На мен ми е интересно как прави разлика, кое грозде е от пазара и кое от градината?

Е айде де, аз също това се чудя. Опитва 1 зърно и до там, от купешкото яде. Същата работа и с доматите - тия от двора не ги харесва, от пазара се скъсва да яде. Иди че разбери. Явно има осезаема разлика между храните, които с голяма вероятност са ГМ, торени, лъскани и Бог знае още какво и натуралните и тя до такава степен е свикнала с вкуса на първите, че не приема друго. Confused Не си го обяснявам по друг начин. Черешата през юни се скъса да я яде, но не беше опитвала череши преди това, всъщност само минимално количество в кашата миналата година и новият вкус й хареса, като няма база за сравнение.

Тъжно, много тъжно.


Кати, гроздето така или иначе няма да иде зян, ама детето вино и ракия не пие, та за нея ме е яд, че го изпуска Wink

Общи условия

Активация на акаунт